Szlifierka do szkła - co warto wiedzieć?

Co można zrobić ze szkłem?

Szkło jest materiałem konstrukcyjnym, który wykorzystuje się do budowy elewacji, okna, ściany działowej czy kabiny prysznicowej. Można z niego również wytworzyć drzwi, balustradę, lustro bądź meble. Gdy szkło się przytnie, zazwyczaj nadaje się mu odpowiedni wymiar oraz kształt – konieczna więc staje się jego… obróbka – techniczna lub dekoracyjna.

Obróbka techniczna to wykonywanie otworów i wycinanie miejsc do łączeń, z kolei obróbka dekoracyjna to podkreślanie walorów estetycznych szklanych powierzchni. Stosuje się do tego metodę szlifowania i fazowania (obróbka krawędziowa) oraz piaskowania czy grawerowania (obróbka powierzchniowa).

Szlifowanie jest to pozbawianie krawędzi szkła ostrości lub nierówności. Wpływa to na estetykę danej formatki, zapewniając bezpieczeństwo podczas użytkowania i bezpośredniego kontaktu np. z szybą. Fazowaniu z kolei poddaje się każdy rodzaj szkła – od luster po szkło bezbarwne. Obrobione powierzchnie wykańcza się polerem, nadającym całości estetycznego wyglądu. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o elektronarzędziach.

Szlifierka do szkła Kristall 2000 (Inland)

Szlifowanie szkła za pomocą tego urządzenia jest bardzo proste! Szlifierka ręczna do szkła posiada wbudowaną pompkę do chodzenia głowicy w trakcie pracy. Dodatkowo ta polerko fazowarka wyposażona została w podwójne i precyzyjne łożyska kulkowe, a także zabezpieczenie termiczne i osłonkę blatu roboczego. W zestawie znajduje się 19 mm głowica diamentowa. Warto wspomnieć, że ta fazowarka do szkła nadaje się raczej do samodzielnej obróbki niewielkich szkieł – niestety, w dużych zakładach będzie niewystarczająca.

Szlifierka do szkła Kristall 2000 (Inland) - parametry i cena

Moc

1000 W

Wymiary

280 x 235 cm

Ilość obrotów / minutę

2555

Cena

ok. 700 zł

Fazowarka do szkła i luster Szklo-Mat

To nie jest typowa szlifierka ręczna do szkła. Jest to bowiem profesjonalna maszyna do szlifowania oraz polerowania zewnętrznych krawędzi w dowolnych kształtach. Zmieniając tarcze możesz wykonać owym urządzeniem każdego rodzaju szlif czy poler, ale też zrobić fazę na krawędzi lustra lub wybranego szkła. Kąt fazy wynosi 0-15 stopni, z kolei grubość szkła może być od 3 mm do 30 mm. Średnica obrabianego szkła może wynieść z kolei od 100 mm do nawet 1300 mm. Jeśli szukasz więcej porad i informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o szlifierkach.

Fazowarka do szkła i luster Szklo-Mat - parametry i cena

Moc

2200 W

Wymiary

150 x 160 cm

Ilość obrotów / minutę

2500

Cena

ok. 25 000 zł

Szlifierka do szkła SWG-1

Stworzono ją z myślą o zakładach, którym zależy na jak najmniejszych skosach na krawędzi tafli szkła płaskiego – takiej, by po przyłożeniu do meblowego frontu nie było widać przebijającego się koloru okładziny frontu, a jedynie samą barwę szkła. Polerko fazowarka zachowuje równoliniowość szlifu na całej długości, a także zachowuje kąt między krawędziami. Fazowarka do szkła wyposażona została w pas antypoślizgowy 50 mm, a głowica silnika ma możliwość regulacji… kątowej (zakres 0-6 stopni). Opinie użytkowników o tym urządzeniu są bardzo pozytywne, zwłaszcza że szlifierka do szkła z łatwością obrobi:

  • nieregularne szkło,
  • lustro,
  • koło o dowolnej średnicy,
  • drzwi kabinowe,
  • panele kuchenne.
Szlifierka do szkła obsługiwana przez mężczyznę czy też fazowarka do szkła oraz profesjonalne szlifowanie szkła
Szlifierka do szkła – rodzaje, popularne modele, opinie, ceny, porady
Szlifierka do szkła SWG-1 - parametry i cena

Moc

2200 W

Wymiary

250 x 120 cm

Ilość obrotów / minutę

2800

Cena

ok. 15 000 zł

Szlifowanie szkła – profesjonalne urządzenia

Szlifierka SW-1S

Krawędziarka do szkła stworzona została z myślą o obróbce nieregularnych kształtów – zostały dodane do niej prowadniki po obu stronach tarczy, a więc szlifując format prostokąta lub kwadratu z łatwością można zachować kąt prosty między krawędziami. Głowicę umieszczono na stałe z możliwością regulacji wysokości tarczy w płaszczyźnie „góra – dół”. Szlifować oraz polerować krawędź należy na filcu technicznym, podczas ręcznego prowadzenia szkła. Co ważne, urządzenie posiada zamknięty obieg wody. Szlifierka do szkła pomalowana została proszkowo. A może zainteresuje cię także ten artykuł o szlifierkach trzpieniowych.

Szlifierka SW-1S - parametry i cena

Moc

1100 W

Wymiary

100 x 120 cm

Ilość obrotów / minutę

2800

Cena

ok. 11 000 zł

Fazowarka prostoliniowa YH9-11B

Przeznaczona została do obróbki szkła płaskiego. Posiada aż 11 wrzecion, których producentem jest ABB. Maksymalna szerokość fazy wynosi w urządzeniu 40 mm. Minimalna wielkość szkła do obróbki powinna wynosić 80 mm x 80 mm, a jego grubość może dojść do 19 mm. Maszyna kontrolowana jest sterownikiem PLC za pomocą ekranu dotykowego – a więc na pewno usprawni pracę w dużym zakładzie. Tryb pracy urządzenia może być manualny bądź automatyczny.

Ważne jest także, że prędkość przesuwu jest w maszynie płynnie regulowana, a szlif stopki to tarcza diamentowa o kształcie „ołówka”! Wszystkie operacje dokonuje się w szlifierce jednoprzebiegowo, a tarcze polerskie dociskane są pneumatycznie. Warto pamiętać również o tym, że pas transmisyjny wyposażony został w wysuwanie uchwytu do obróbki… małego szkła! Sprawdź także ten artykuł o wyborze szlifierki kątowej.

Fazowarka prostoliniowa YH9-11B - parametry i cena

Moc

1600 W

Wymiary

730 x 260 cm

Ilość obrotów / minutę

3000

Cena

ok. 135 000 zł

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 93,5% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły