Szlifierka kątowa akumulatorowa - najważniejsze informacje

Szlifierka kątowa akumulatorowa - budowa, właściwości, zastosowanie

Szlifierka kątowa akumulatorowa, której innymi popularnymi nazwami są diax bezprzewodowe szlifierki kątowelub gumówka akumulatorowa, to urządzenie szlifierskie, które zasilane jest bezprzewodowo przy użyciu akumulatora. Kątowe szlifierki akumulatorowe mają bardzo szerokie zastosowanie i co ciekawe, szlifowanie nie jest ich podstawowym zastosowaniem. Gumówka akumulatorowa jest elektronarzędziem, które może nam posłużyć nie tylko do polerowania, szlifowania, obróbki powierzchni różnych materiałów, ale również możemy przy jego pomocy przeciąć zbrojenie, wykonać dziurę w betonie, oczyścić metal z rdzy lub też zeszlifować spawy.

Szlifierki kątowe z możliwością zasilania bez kabla to bardzo praktyczne rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno do prac profesjonalnych, jak i w przydomowym warsztacie oraz dla hobbystów-amatorów. Ze względu na swoje właściwości elektronarzędzia te można zastosować między innymi do przecinania różnych twardych materiałów. Szlifierką kątową bez zasilania z kabla możemy z powodzeniem przeciąć metalowe pręty i profile, beton, kamień lub kostkę brukową. W przypadku prac szlifierskich elektronarzędzia te mają zastosowanie do szlifowania zgrubnego, raczej nie sprawdzą się do szlifowania precyzyjnego. Szlifierki te możemy także wykorzystać do polerowania lub zdzierania rdzy. Należy jednak pamiętać o tym, aby stosować do tych celów odpowiednie końcówki robocze. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły na temat szlifierek.

Szlifierka kątowa akumulatorowa - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Na rynku dostępnych jest bardzo dużo szlifierek kątowych akumulatorowych, które mogą się różnić wielkością, mocą oraz przede wszystkim ceną. Najdroższe urządzenia tego typu to zdecydowania elektronarzędzia dla profesjonalistów, które mają cechy i funkcji niekoniecznie istotne dla majsterkowicza-hobbysty, który będzie wykorzystywał gumówkę do celów domowych. Warto więc zastanowić się na co zwrócić uwagę przy zakupie najlepszej dla siebie szlifierki kątowej akumulatorowej, aby nie przepłacić za nieprzydatne nam funkcje.

W pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę średnicę tarczy. Im średnica tarczy jest większa, tym głębsze możemy nią wykonywać cięcia. Szlifierki kątowe akumulatorowe przeważnie mają tarcze o średnicach w granicach od 115 do 230 mm. Przy zakupie gumówki bezprzewodowej powinniśmy także zwrócić uwagę na jej moc, gdy to ona decyduje o sile cięcia. Może takiego elektronarzędzia może wynosić w przedziale od 500 W do 2400 W. Im większa jest moc tego urządzenia, tym oczywiście lepiej. A może zainteresuje cię także ten artykuł o szlifierce kątowej?

Kolejnym istotnym parametrem, któremu należy się przyjrzeć przy zakupie szlifierki kątowej akumulatorowej jest maksymalna prędkość bez obciążenia. I w tym przypadku im wyższa, tym lepiej. Wartość t podawana jest przez producentów jako liczba obrotów na minutę. Najczęściej zawiera się ona w przedziale od 6000 obr./min. do 11500 obr./min. Należy zwrócić uwagę na to, że zazwyczaj w szlifierkach o dużej mocy prędkość obrotowa jest niższa.

Powinniśmy także zwrócić uwagę na ciężar gumówki akumulatorowej. Znacznie wygodniejsza, zwłaszcza dla amatorów-hobbystów, będzie lżejsza szlifierka. Waga tych elektronarzędzi nie przekracza zwykle 6 kg. Kolejną ważną cechą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie tego urządzenia, jest jego czas pracy na baterii. Oczywiście czas pracy na baterii powinien być jak najdłuższy, gdyż na tym polega między innymi funkcjonalność tego urządzenia.

Szlifierka kątowa akumulatorowa - najlepsi producenci, ceny

Przy zakupie szlifierek kątowych akumulatorowych warto zwrócić uwagę na szlifierki Bosch, szlifierki Makita oraz szlifierki Parkside. Bezprzewodowe szlifierki kątowe tych producentów mają bardzo dobre opinie wśród użytkowników, charakteryzują się najwyższą jakością i gwarantują niezawodną i długą pracę. Ale kątowe szlifierki akumulatorowe to nie tylko szlifierki Bosch, szlifierki Makita i szlifierki Parkside, to również tacy uznani producenci jak na przykład NEC, czy Yato. Poniżej lista wybranych modeli kątowych szlifierek bezprzewodowych wraz z ich cenami. Sprawdź także ten artykuł o szlifierce trzpieniowej i jej zastosowaniu.

Szlifierka kątowa akumulatorowa na białym tle, czyli gumówka akumulatorowa i polecane szlifierki kątowe
Szlifierka kątowa akumulatorowa - producenci, opinie, ceny, porady zakupowe
 • NAC Szlifierka kątowa akumulatorowa 20V + AKU 4Ah to cena 429 zł
 • NAC Szlifierka kątowa akumulatorowa 20V 125 mm kosztuje 179 zł
 • Yato Szlifierka kątowa akumulatorowa 125mm 18v to wydatek rzędu 319,90 zł
 • Szlifierka kątowa akumulatorowa Niteo Tools Walizka to koszt 196,99 zł
 • Szlifierka kątowa akumulatorowa 18V 125mm 2xAKU wiąże się z wydatkiem 499
 • MAKITA DGA452Z Szlifierka kątowa akumulatorowa 18V to cena 385 zł
 • MAKITA DGA504Z Szlifierka kątowa akumulatorowa AKU 18V 125mm kosztuje 594 zł
 • BOSCH GWS 18-125V-Li Szlifierka kątowa akumulatorowa AKU SOLO + L-BOXX to wydatek 629 zł
 • Szlifierka kątowa akumulatorowa DGA504 Młotowiertarka DHR241 SDS MAKITA wiąże się w wydatkiem 2 199 zł
 • NAC Szlifierka kątowa akumulatorowa 20V + AKU 4Ah to cena 429 zł
 • Szlifierka kątowa akumulatorowa GWS 12V-76 BOSCH KORPUS BODY to koszt 378 zł
 • Szlifierka kątowa akumulatorowa MAKITA DGA504Z 125mm AKU 18V 3 lat GWS to wydatek 593,89 zł
 • Szlifierka kątowa akumulatorowa 125mm 18V bezszczotkowa DeWalt DCG406NT to cena 749,85 zł
 • Szlifierka kątowa akumulatorowa GWS 18-125V-LI BOSCH 2x5,0Ah L-BOXX wiąże się z wydatkiem 1 299 zł

Szlifierki kątowe akumulatorowe to urządzenia o bardzo szerokim zastosowaniu, które sprawdzą się zarówno do wykorzystania przez profesjonalistów, jak i przez majsterkowiczów amatorów. Bezprzewodowe szlifierki kątowe to urządzenie, które możemy wykorzystać do cięcia twardych materiałów, takich jak na przykład beton, kamień, zbrojenia czy powierzchnie metalowe. Znajdą one zastosowanie także od usuwania rdzy, przecinania spawów oraz polerowania. W przypadku szlifowania gumówki akumulatorowe sprawdzą się do szlifowania zgrubnego. A może zainteresuje cię także ten artykuł o szlifierce taśmowej?

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 92,7% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły