Szlifierka Makita – opinie

Kątkówka Makita zbiera bardzo dobre opinie. Jest to niezwykle popularny sprzęt, który można kupić w bardzo wielu różnych sklepach. Właśnie ze względu na swoją powszechność i dostępność w marketach, może sprawiać wrażenie mniej profesjonalnej czy mało solidnej. Nic bardziej mylnego.

Szlifierka kątowa Makita to sprzęt zarówno dla amatorów, jak i do profesjonalnego zastosowania. Wszystkie są uniwersalne i ergonomiczne, mają bardzo wiele zastosowań. W ofercie marki Makita znajdują się zarówno szlifierki elektryczne, jak i akumulatorowe, idealne do prac mobilnych, poza warsztatem. Bardzo dużą zaletą szlifierek tego producenta jest stosunkowo niska cena, zwłaszcza, że na elektronarzędzia tego typu bardzo często pojawia się niezwykle atrakcyjna promocja. Jeśli szukasz więcej porad i informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o szlifierkach.

Szlifierka kątowa Makita – czym kierować się przy wyborze?

Wybierając szlifierkę kątową należy dobrze zastanowić się nad tym, czego tak naprawdę potrzebujesz. Od tego, jak często i do jakich prac będziesz ją używać, zależy wybór modelu. Kątkówka Makita to bardzo szeroka kategoria, warto więc dokładnie wszystko przeanalizować.

Najważniejszym parametrem, podobnie jak w przypadku innych elektronarzędzi, jest moc. Im większa, tym dłużej szlifierka będzie mogła pracować na pełnym obciążeniu. Moc wpływa także na to, że przecinarka kątowa będzie pracować na twardszych materiałach. Warto zastanowić się także nad wielkością. Znaczenie ma średnica tarczy, w pracach budowlanych i profesjonalnych wykorzystuje się takie o średnicy około 180 lub 220 mm, w warsztatach amatorskich dobrze sprawdzi się 125 mm.

Kolejnym ważnym aspektem jest rodzaj zasilania. Szlifierka akumulatorowa jest uznawana za bardziej funkcjonalną. Nieograniczona żadnym kablem, można ją wygodnie używać niemalże wszędzie. Jej wadą jest jednak to, że najczęściej szlifierki akumulatorowe mają nieco mniejszą moc. Ponadto nie pozwalają na nieprzerwaną pracę – szybko się wyładowują i wymagają długotrwałego ładowania. A może zainteresuje cię także ten artykuł o szlifierce kątowej?

Szlifierka Makita – cena i opis najpopularniejszych modeli

Elektryczna szlifierka Makita cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Większość modeli tego typu jest bardzo dobrej jakości. Są stosunkowo lekkie, dlatego praca nimi nie jest wymagająca. Na uwagę zasługują przede wszystkim modele z regulacją obrotów – to usprawnienie, które znacznie ułatwia pracę. Szlifierki zostały wyposażone w boczny uchwyt, który sprawia, że są o wiele bardziej bezpieczne.

Najpopularniejsze modele elektryczne marki Makita to GA 5030 R – bardzo lekka szlifierka do prac amatorskich i szlifierki z serii CVR. Dla zapalonych majsterkowiczów przydaje się szlifierka kątowa Makita GA 6040 C – to model o nieco większej tarczy. Sprawdź także ten artykuł o szlifierce oscylacyjnej.

Szlifierki kątowe Makita o zasilaniu elektrycznym

Model

Z regulacją obrotów

Moc

Średnica tarczy

Cena

GA 5030 R

NIE

720 W

125 mm

250 zł

GA 6040 C

TAK

1400 W

150 mm

ok. 700 zł

9596 CVR

TAK

1400 W

125 mm

500 zł

GA 9020

NIE

2200 W

230 mm

460 zł

GA 5041C01

TAK

1400 W

125 mm

740 zł

Szlifierka akumulatorowa Makita – opis modeli

Jeśli zdecydujesz się na szlifierkę akumulatorową Makita, powinieneś przede wszystkim zwrócić uwagę na rodzaj i pojemność akumulatora. Producent w swojej ofercie ma wiele bardzo ciekawych propozycji, dlatego warto im się przyjrzeć. Szlifierki akumulatorowe są nieco droższe niż te elektryczne. Często są wyposażone w dwa akumulatory, by praca mogła trwać dalej. W tej kategorii znajdują się także mniej i bardziej zaawansowane modele.

Szlifierka kątowa Makita podczas pracy oraz polecana szlifierka Makita, czlyli kątówka Makita, jej ceny i opinie
Szlifierka kątowa Makita - parametry techniczne, opinie, ceny, porady
Szlifierki Makita akumulatorowe

Model

Z regulacją obrotów

Pojemność akumulatora

Napięcie

Średnica tarczy

Cena

DGA504ZJ

NIE

Bez akumulatora w komplecie

18 V

125 mm

645 zł

DGA45AZ

NIE

Bez akumulatora w komplecie

18 V

115 mm

430 zł

DGA504RTJ

TAK

5 Ah x 2

18 V

125 mm

1550 zł

DGA900PT2

NIE

5 Ah x 2

18 V

230 mm

1740 zł

DGA506ZJ

NIE

Bez akumulatora w komplecie

18 V

125 mm

750 zł

Kątówka Makita a inne marki

Jeśli stoisz przed wyborem i zastanawiasz się, która szlifierka kątowa będzie najlepsza, weź pod uwagę markę Makita. Przede wszystkim dlatego, że jest to producent, który specjalizuje się w wytwarzaniu elektronarzędzi. W sklepach znajduje się wiele produktów marek, które specjalizują się w zupełnie innych produktach (na przykład szlifierki Bosch).

Z drugiej strony jednak szlifierka kątowa Makita jest dość atrakcyjna cenowo. Będzie o wiele tańsza niż najbardziej znane marki. Nie ustępuje im jednak pod względem jakości. Warto zwrócić uwagę także na to, że jest dostępna w bardzo wielu różnych sklepach, więc prawdopodobieństwo, że w którym z nich będzie promocja i uda ci się znaleźć bardziej atrakcyjne ceny, jest bardzo duże. A może zainteresuje cię także ten artykuł o szlifierce taśmowej?

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 94,1% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły