Szlifierka taśmowa - rodzaje, ceny, opinie, zastosowanie, porady
Przy wygładzaniu powierzchni przedmiotów z drewna lub metalu świetnie sprawdzi się szlifierka taśmowa. W odróżnieniu od szlifierki oscylacyjnej przy użyciu maszyn taśmowych szybciej poradzimy sobie z dużymi przestrzeniami. Kupując elektronarzędzia, będziesz wiedzieć, na jakie kwestie zwrócić największą uwagę.
Jeśli planujesz prace remontowe lub wykończeniowe, skorzystaj z usługi Szukaj Wykonawcy, dostępnej na stronie Kalkulatory Budowlane. Po wypełnieniu krótkiego formularza zyskasz dostęp do najlepszych ofert.

Szlifierka taśmowa - zastosowanie i rodzaje
Głównym zastosowaniem szlifierki taśmowej jest wygładzanie dużych powierzchni, szczególnie drewnianych lub drewnopochodnych. Oczywiście dostępne są urządzenia, które poradzą sobie również z innymi materiałami, takimi jak metal, czy też tworzywa sztuczne. Szlifierka pasowa doskonale poradzi sobie między innymi z wygładzaniem boazerii, jak i również różnego rodzaju mebli. Tego typu elektronarzędzia precyzyjniej wygładzą powierzchnię niż szlifierki kątowe. Jest to zasługa specjalnej taśmy poruszającej się z prędkością od 200 do nawet 420 m/min.
Szlifierka taśmowa do drewna koniecznie powinna być ustawiona zgodnie z kierunkiem włókien na drewnianym przedmiocie lub elemencie. Dzięki temu nie będzie dochodziło do ich zadzierania, a dokładnego wygładzania. Należy zachować jeden kierunek pracy szlifierki. W ten sposób unikniemy nieregularnych wyżłobień, które nie są pożądanym efektem. Szlifierki kątowe również mają przewagę nad szlifierkami taśmowymi w tym, że mogą one dotrzeć do narożników. Niestety szeroka taśma szlifująca najlepiej radzi sobie na powierzchniach. Natomiast wygładzanie trudno dostępnych miejsc można wykonać przy pomocy szlifierki kątowej. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o szlifierkach.
Do wyboru mamy dwa główne rodzaje szlifierek taśmowych:
- Szlifierka taśmowa ręczna - ręczne szlifierki pasowe cieszą się bardzo dużym uznaniem, szczególnie przy domowych remontach. Są one nie tylko poręczne, ale można je przemieszczać w każde miejsce, w którym zapewnimy jej tylko źródło zasilania.
- Szlifierka taśmowa stołowa - czyszczarki taśmowe stołowe są stabilniejsze niż szlifierki ręczne. Jednocześnie przy ich pomocy jest łatwiej poddać obróbce mniejsze elementy drewniane. Jednak zwykle na zakup szlifierki stołowej decydują się osoby wykonujące wykończenia w warsztacie (lub innym miejscu, w którym stoi narzędzie). Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także ten artykuł o szlifierce do betonu.
Czyszczarki taśmowe - przykładowe ceny
Poniżej przedstawiamy przykładowe ceny szlifierek taśmowych:
- Szlifierka Graphite 59G94 800W Graphite, bardzo dobre opinie - 209,00 zł
- Szlifierki Bosch PBS 75A 710W, bardzo dobre opinie - 448,00 złG
- Szlifierka Makita 9920 1010 W, bardzo dobre opinie - 1186,00 zł
- Szlifierka Makita 9910 650 W - 568,00 zł
- Szlifierka Graphite 800W 59G392 - 189,50 zł
- Szlifierka Graphite 800W 59G394 - 227,30 zł
- Szlifierki Bosch 75AE - 899,00 zł
- Szlifierki Bosch PBS 75 AE - 524,00 zł
- Szlifierki Bosch PBS 75 AE-SET, bardzo dobre opinie - 939,00 zł
- Szlifierki Bosch PBS 75 - 649,00 zł
- Szlifierka Graphite 59G392 800 W + 6 taśm - 249,00 zł
- Szlifierka Graphite 800 W + walizka-235,00 zł
- Szlifierka Makita 9404J - 1190,48 zł
- Szlifierka Makita 9924DB - 974,00 zł
- Szlifierka Makita 9911 - 537,00 zł
- Szlifierka Delta 260W - 153,00 zł

- Szlifierka Delta oraz Skil, używane - cena od 51,00 zł
- Szlifierka Delta DTSC 400 LI-PLUS, bardzo dobre opinie - 2065,33 zł
- Szlifierka Delta DTSC 400 LI-BASIC - cena od 1204,53 zł
- Szlifierka Delta DTS 400 EQ-PLUS - cena od 1410,00 zł
- Szlifierki kątowe AG125-4+3T 125 mm 800W Dexter Power - cena od 99,00 zł
- Szlifierki kątowe 850W 125 mm Metabo - cena od 275,00 zł
- Szlifierki kątowe PWS 700W 115 mm Bosch - cena od 186,00 zł
- Szlifierki oscylacyjne + wyrzynarka Dexter Power - 148,00 zł
- Szlifierki oscylacyjne ręczne PGF135 1135W 90x187 Practyl - 52,95 zł
- Szlifierki oscylacyjne ręczne BO3710 190 W 93x185 Makita - 348,00 zł
- Szlifierki oscylacyjne ręczne PSS 200 AC 200W 93x182 Bosch - 198,00 zł
- Szlifierki oscylacyjne RMS180S 180 W 100x176 Ryobi - 175,00 zł
Patrząc na powyższe czyszczarki taśmowe, możemy zorientować się, że cena jest nieco wyższa w porównaniu do pozostałych elektronarzędzi tego typu. Za najprostsze szlifierki do drewna z roboczą taśmą zapłacimy minimum 150 zł. Chociaż ceny lepszej jakości elektronarzędzi zaczynają się od kilkuset złotych w górę. Natomiast szlifierki do drewna kątowe lub oscylacyjne dostępne są w cenie od ok. 100 do 200 złotych. To tylko pokazuje, że szlifierka pasowa zalicza się do elektronarzędzi, przy pomocy których możliwa jest bardziej precyzyjna obróbka. A może zainteresuje cię także ten artykuł o szlifierce trzpieniowej?
Polecane szlifierki - sprawdź promocje
Szlifierka taśmowa do drewna - na co zwracać uwagę przed zakupem?
Zwracając uwagę na kilka istotnych parametrów elektronarzędzi, zyskamy gwarancję wygodnej i efektywnej pracy. Jednym z ważniejszych aspektów jest prędkość przesuwu taśmy. Najczęściej wskaźnik ten oscyluje na poziomie od 200 do 400 m/min. Jednak obrabiając miękkie materiały, doskonale sprawdzi się szlifierka pasowa, która wyróżnia się większą prędkością przesuwu taśmy. Wybierając szlifierki do drewna, które służą do własnego, a nie komercyjnego użytku, najczęściej sięgamy po narzędzia zasilane prądem elektrycznym. Przy bardziej zaawansowanym użytkowaniu elektronarzędzi, zaleca się zakup szlifierki pneumatycznej. Jest to szlifierka pasowa, która wyróżnia się nie tylko większą efektywnością pracy, ale również mniejszą awaryjnością.
Stając przed wyborem szlifierki do drewna, należy zwrócić uwagę również na moc silnika. Im większa moc narzędzia, tym praca przy jej pomocy może być dłuższa. Ponadto czyszczarki taśmowe wyróżniające się większą mocą przeznaczone są do obróbki twardszych materiałów. W tym przypadku należy sięgnąć po szlifierki do drewna o mocy powyżej 1400 W. Słabsze elektronarzędzia raczej należy wykorzystywać przy wygładzaniu miękkich materiałów. Jak już wiemy, szlifierka taśmowa do drewna jest wyposażona w specjalną taśmę, która wyróżnia się różnymi wymiarami. Jest to istotny element, który wpływa nie tylko na prędkość obróbki, ale również jej dokładny rodzaj. Chcąc wykonać precyzyjną polerkę mniejszych elementów, warto wybrać czyszczarki taśmowe, której wymiary taśmy nie są zbyt duże. Natomiast w przypadku chęci uporania się z dużymi powierzchniami, lepiej jest się zdecydować na ręczne szlifierki do drewna wyposażone w duże taśmy. A może zainteresuje cię także ten artykuł o tarczy do szlifowania betonu?
Szlifierka taśmowa do drewna będzie wygodniejsza w użytkowaniu, jeżeli zdecydujemy się na wyposażenie jej w dodatkowe elementy. Pracując w pomieszczeniach doskonale sprawdzi się system odsysania pyłu. Dzięki takiemu zestawowi szlifierka pasowa w czasie pracy nie będzie utrudniać nam oddychania, a także widoczności. Wybierając tańsze szlifierki, sami będziemy odpowiedzialni za zakładanie oraz późniejsze napinanie taśmy. Jest to wyjątkowo ważne, by uniknąć wszelkiego rodzaju rozregulowań. Natomiast szlifierka taśmowa do drewna z automatycznym napinaniem taśmy będzie wyjątkowym udogodnieniem, szczególnie dla mniej doświadczonego majsterkowicza. Warto zainwestować w szlifierkę, która posiada regulację prędkości przesuwu taśmy. W ten sposób będzie można dostosować prędkość taśmy do rodzaju obrabianego materiału, a także planowanego wykończenia. Chociaż takie szlifierki są dużo droższe od podstawowych elektronarzędzi, przy częstym użytkowaniu, warto zdecydować się na ich zakup. Szlifierki taśmowe to asortyment wart zapoznania. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także ten artykuł na temat wyboru szlifierki.
Powiązane artykuły
-
Szlifierka oscylacyjna - zastosowanie, modele, opinie, ceny, porady przy wyborze
-
Szlifierki do drewna - rodzaje, ceny, opinie, popularne marki
-
Szlifierki do gipsu - rodzaje, marki, producenci, opinie, ceny
-
Szlifierka kątowa akumulatorowa - producenci, opinie, ceny, porady zakupowe
-
Szlifierka kątowa Makita - parametry techniczne, opinie, ceny, porady
-
Szlifierki kątowe Bosch - rodzaje, ceny, opinie, porady przy wyborze
-
Tarcza do szlifowania betonu - którą wybrać? Rodzaje, ceny, opinie, najlepsi producenci
-
Szlifierka Parkside - modele, opinie, ceny, porady zakupowe
-
Szlifierka kątowa z regulacją obrotów - opinie, ceny, producenci
-
Szlifierka do betonu - rodzaje, ceny, opinie, popularni producenci, porady
-
Szlifierki pneumatyczne - rodzaje, producenci, opinie, ceny, porady
-
Jaka tarcza do szlifowania gresu i glazury? Rodzaje, ceny, producenci
-
Stojaki do szlifierki kątowej - rodzaje, ceny, opinie, zastosowanie
-
Szlifierka wielofunkcyjna - rodzaje, ceny, opinie, najlepsze marki
-
Tarcza do cięcia betonu - rodzaje, zastosowanie, opinie, wiodący producenci, ceny
-
Szlifierka wolnoobrotowa - wiodące marki, opinie, ceny, porady
-
Szlifierki Graphite - opinie, ceny, wiodące modele, porady
-
Szlifierki delta – zastosowanie, rodzaje, ceny, opinie, producenci
-
Szlifierka do szkła – rodzaje, popularne modele, opinie, ceny, porady
-
Szlifierka mimośrodowa - zastosowanie, rodzaje, ceny, opinie, producenci
-
Szlifierki trzpieniowe - rodzaje, wiodące modele, ceny, opinie