Szlifierka oscylacyjna delta

Czym wyróżnia się ta szlifierka wielofunkcyjna?

Szlifierka delta jest urządzeniem działającym na zasadzie wahadłowego ruchu sztywnej stopy szlifierskiej. Niezbyt duża amplituda drgań oraz ich duża częstotliwość sprawiają, iż szlifierka znakomicie może obrobić równe oraz duże powierzchnie. Strugi do obróbki drewna i innych materiałów charakteryzują się kilkoma istotnymi parametrami:

  • rozmiar stopy – im będzie większa, tym mniej trzeba będzie szlifować całą powierzchnię. Zazwyczaj wynosi ona między 125 mm a 230 mm.
  • prędkość obrotowa (na minutę) – wpływa na dokładność szlifowania i jest to najczęściej między 12 000 a nawet 27 000 oscylacji/minutę.
  • mimośrodowość – tzn. amplituda oscylacji. Jest to określenie, jak bardzo stopa szlifierki będzie wychylała się w czasie pracy. Większa mimośrodowość będzie dawała większy efekt szlifowania – zazwyczaj jest to między 1 mm a 2,5 mm. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o elektronarzędziach.

Szlifierka do drewna ręczna typu delta

Frezarki delta wyposaża się często w system odsysania pyłu, przez co błyskawicznie można usunąć go z danej powierzchni. Papier do szlifowania mocowany jest na zaciski do tarczy – chociaż częściej można spotkać w sklepach mocowanie na… rzep. Można też zakupić szlifierkę wyposażoną w elektroniczne ustawianie wymaganej prędkości szlifowania – co pozwala dobrać częstotliwość oscylacji do danej pracy i materiału.

Co ważne, szlifierka oscylacyjna ma wymienną stopę. Zazwyczaj można ją przykręcić, a do wymiany będziesz potrzebować klucza ampulowego – dzisiaj producenci ułatwiają nieco sprawę, wyposażając elektronarzędzia w bezkluczykowe systemy wymiany owych stóp. Szlifierkę obsługuje się dwoma rękami, choć i tutaj pojawiają się pewne wyjątki.

Oczywiście szlifierka delta nie jest typową, tradycyjną i prostokątną stopą szlifierską – jest ona bowiem zakończona w… szpic. Czasem są to również stopy przedłużone, wykonane specjalnie do szlifowania wąskich bądź trudno osiągalnych powierzchni. Do takiego typu urządzenia możesz dokupić dziurkacz do papieru, którym zrobisz idealnie rozmieszczone otwory – zupełnie tak, jak dzieje się to w przypadku zwykłej kartki papieru! Jeśli szukasz więcej porad i informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o szlifierkach.

Szlifierka do drewna ręczna delta – popularne modele

Szlifierka delta Macallister 160 W

Szlifierka oscylacyjna delta jest uniwersalnym narzędziem, z którego pomocą przygotujesz powierzchnię pod malowanie. Taka szlifierka kątowa może usunąć stary lakier bądź korozję powstałą na metalowej powierzchni. Urządzenie posiada stopkę szpiczastą zwaną „delta” – kształt stopki zdecydowanie ułatwia szlifowanie najbardziej szczegółowych powierzchni, zatem wypolerujesz nią zarówno stalowe przęsło płotu, jak i starą szafkę z drewna. Szlifierka umożliwia również dotarcie w zakamarki… blachy samochodowej! Z powodzeniem znajdziesz ten model na półce w Castoramie.

Szlifierka delta Macallister 160 W - parametry i cena

Rozmiar stopy

100 x 147 mm

Moc

160 W

Prędkość obrotowa

13000 obr / min

Amplituda oscylacji

1,6 mm

Mocowanie

Rzep

Cena

99,98 zł

Szlifierka Bosch delta PSM 200 AES

Jest to urządzenie typu delta, przeznaczone do obróbki różnych materiałów – dzięki czemu opinie o urządzeniu są niezwykle pozytywne. Wyposażona jest w dwie stopy szlifierskie – prostokątną i „delta”. Dzięki nim można szlifować narożniki, krawędzie, a także o wiele większe powierzchnie. Za pomocą regulacji prędkości obrotowej w dość szerokim zakresie, szlifierka Bosch jest to szlifierka wielofunkcyjna o różnorodnym zastosowaniu. Co ważne, system mikrofiltracji z przyłączem do odkurzacza gwarantuje czystą oraz bezpyłową strugi. A może zainteresuje cię także ten artykuł o rodzajach szlifierek do betonu?

Szlifierka delta na blacie oraz szlifierka oscylacyjna delta i polecane modele i opinie na temat szlifierek typu delta
Szlifierki delta – zastosowanie, rodzaje, ceny, opinie, producenci
Szlifierka Bosch delta PSM 200 AES - parametry i cena

Rozmiar stopy

92 x 182 mm

Moc

200 W

Prędkość obrotowa

26000 obr / min

Amplituda oscylacji

1,8 mm

Mocowanie

Rzep

Cena

333 zł

Polecane szlifierki - sprawdź promocje

Szlifierka delta Metabo FMS 200 Intec

To szlifierka kątowa przeznaczona do szlifowania krawędzi oraz narożników, a jest ona dedykowana zwłaszcza majsterkowiczom – choć i profesjonaliści docenią jej parametry techniczne. Płyta szlifierska jest trójkątna w typie „delta”, a waga urządzenia jest niezwykle korzystna do jej wydajności (1,25 kg – bez kabla). Urządzenie posiada własny system odpylania z filtrami Intec, a więc nadaje się do wielokrotnego czyszczenia.

Szlifierka delta Metabo FMS 200 Intec - parametry i cena

Rozmiar stopy

100 x 47 mm

Moc

200 W

Prędkość obrotowa

22000 obr / min

Amplituda oscylacji

1,4 mm

Mocowanie

Rzep

Cena

258 zł

Szlifierka delta Black & Decker KA2500K-QS

Urządzenie posiada kompaktowy kanister z systemem filtrującym, a jego specjalna stopa „delta” zapewnia lepsze wyniki szlifowania nawet najbardziej skomplikowanych kształtów! Kompaktowa konstrukcja frezarki zapewnia optymalną kontrolę podczas pracy, a łatwe mocowanie oraz innowacyjne arkusze siatki ściernej są o wiele bardziej trwałe, jak… tradycyjny papier ścierny. Szlifierki oscylacyjne to wybór wart rozważenia. Sprawdź także ten artykuł o wyborze szlifierki kątowej.

Szlifierka delta Black & Decker KA2500K-QS - parametry i cena

Rozmiar stopy

93 x 125 mm

Moc

120 W

Prędkość obrotowa

14000 obr / min

Amplituda oscylacji

2 mm

Mocowanie

Rzep, zacisk

Cena

219 zł

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 97,1% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły