Rodzaje i zastosowanie szlifierek kątowych

Szlifierka kątowa to podstawowe elektronarzędzie, które jak wspomniano we wstępie umożliwia wykonywanie wielu różnych prac. Warto zatem mieć świadomość, że w sprzedaży są dostępne różne rodzaje tego typu urządzeń, a podstawowa klasyfikacja uwzględnia sposób zasilania, co pozwala wyróżnić szlifierki kątowe sieciowe oraz szlifierki kątowe akumulatorowe. Sprzęt ten dzieli się również ze względu na wielkość obsługiwanej tarczy, co pozwala wyróżnić szlifierkę standardową na tarczę o średnicy 125 mm oraz większe szlifierki do tarcz o średnicy 180 i 230 mm. Szlifierki wykorzystujące tarcze o średnicy 125 mm nazywane są jednoręcznymi i wykorzystuje się je do cięcia metalu o mniejszej grubości, a także szlifowania, czyszczenia, czy prac polerskich. Większe szlifierki nazywane dwuręcznymi znajdują natomiast zastosowanie w budownictwie, gdzie wykorzystuje się je m.in. do cięcia elementów betonowych, czy przemyśle do cięcia grubych blach i profili.

Najważniejsze parametry techniczne kątówek

Decydując się na zakup szlifierki kątowej pod uwagę należy wziąć przede wszystkim jej parametry. Poza wspomnianą wcześniej wielkością kompatybilnej tarczy najważniejsza jest moc urządzenia oraz prędkość obrotów. Bardzo ważną kwestią jest także możliwość regulacji obrotów, dzięki czemu szlifierka umożliwi wykonywanie szerokiego spectrum prac. Przydatna jest również funkcja "miękki start", dzięki której urządzenie uruchamia się bez gwałtownego uderzenia.

Jaką szlifierkę kątową wybrać?

Wybierając szlifierkę kątową warto przeanalizować swoje potrzeby, co pozwoli kupić sprzęt, który sprawdzi się w każdej sytuacji. Dobrym rozwiązaniem jest także zakup kątówki renomowanego producenta, ponieważ przełoży się to na żywotność sprzętu. Przykładem mogą być szlifierki kątowe Verto, które są dostępne pod linkiem: https://unitool.pl/szlifierki-katowe-verto. Wyróżnia je optymalny stosunek jakości do ceny, co wynika z faktu, że nie ustępują one niczym urządzeniom znanych marek, takich jak np. Bosch, DeWALT, Stanley, czy Makita.

Podsumowując należy stwierdzić, że szlifierka kątowa to sprzęt nie tylko dla profesjonalistów, ale urządzenie, które powinno znajdować się w każdym garażu. Pozwala bowiem wykonać wiele różnych prac, a kupując urządzenie renomowanej marki można mieć pewność, że będzie ono służyło przez długie lata.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej