Szlifierka pneumatyczna - istotne informacje

Szlifierki są narzędziami, które wykorzystuje się do wykańczania utwardzonej powierzchni takich przedmiotów, które wcześniej obrobione zostały innymi metodami. Wśród szlifierek możemy znaleźć przede wszystkim dwa ich podstawowe rodzaje: szlifierki elektryczne oraz szlifierki pneumatyczne. Szlifierki elektryczne, jak łatwo się domyślić, pracują na prąd elektryczny, natomiast szlifierki pneumatyczne działają na sprężone powietrze.

Warto zwrócić uwagę na to, że sam proces szlifowania czy obróbki powinien być jak najbardziej dokładny. W związku z tym przy wyborze odpowiedniego urządzenia dla siebie, do swoich prac i do tego, w jakim celu naszą szlifierkę na sprężone powietrze będziemy wykorzystywać powinniśmy sobie odpowiedzieć na kilka istotnych pytań. Mamy do wyboru kilka rodzajów takich szlifierek, jak między innymi kątowa szlifierka na powietrze, oscylacyjna szlifierka na powietrze, trzpieniowa szlifierka na powietrze, mimośrodkowa szlifierka na powietrze czy też taśmowa szlifierka na powietrze. Poniższa krótka charakterystyka poszczególnych rodzajów szlifierek pneumatycznych powinna dać odpowiedź, która przyda się do naszych prac wykończeniowych. Pneumatyczna szlifierka to wybór wart rozważenia. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły na temat szlifierek.

Szlifierka pneumatyczna - rodzaje

Szlifierki kątowe pneumatyczne

Szlifierki kątowe pneumatyczne, które nazywane są również kątówkami lub gumówkami to urządzenia, które wykorzystywane są zwykle to takich prac jak przecinanie elementów wykonanych z metalu, szlifowanie elementów metalowych oraz wykonywanie nacięć w murze. Szlifierki kątowe pneumatyczne posiadają z reguły wymienne tarcze o średnicy 230 mm, które mocuje się przy użyciu specjalnego klucza, który z reguły jest dołączony do zestawu. Decydując się na zakup takiej szlifierki powinniśmy zwrócić uwagą na to czy zaopatrzona została ona w system antywibracyjny oraz na to czy aby nie zwalnia ona swojej prędkości w czasie dociskania jej tarczy do obrabianego materiału.

Szlifierka oscylacyjna pneumatyczna

Kolejnym rodzajem szlifierek pneumatycznych jest szlifierka oscylacyjna. Szlifierka oscylacyjna pneumatyczna jest doskonałym wyborem w sytuacji, gdy decydujemy się wykorzystywać to narzędzie do obróbki powierzchni płaskich oraz do obróbki powierzchni, które są delikatnie zaokrąglone. Urządzenia te są zwykle zaopatrzone w specjalny system odsysania pyłu. Dzięki temu podczas pracy z tymi urządzeniami wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia będą szybko znikać ze szlifowanej powierzchni. Szlifierki oscylacyjne pneumatyczne są bardzo często wyposażone także w funkcję, która daje możliwość ustawienia wstępnej prędkości szlifowania. Przy zakupie szlifierki oscylacyjnej pneumatycznej warto zwrócić uwagę na to, czy urządzenie to zaopatrzone zostało w bezkluczykowy system wymiany stóp. A może zainteresuje cię także ten artykuł o szlifierce kątowej?

Szlifierka trzpieniowa pneumatyczna

Szlifierka trzpieniowa pneumatyczna, której inna nazwa to szlifierka pneumatyczna palcowa, to urządzenie, którego głównym zastosowaniem jest obróbka szkła. Można je również wykorzystać do profesjonalnych warsztatowych prac szlifierskich.

Szlifierka pneumatyczna czy też szlifierka trzpieniowa pneumatyczna lub szlifierka oscylacyjna pneumatyczna oraz polecane modele
Szlifierki pneumatyczne - rodzaje, producenci, opinie, ceny, porady

Szlifierki mimośrodkowe pneumatyczne

Szlifierki mimośrodkowe pneumatyczne są narzędziami, których najważniejszym przeznaczeniem jest precyzyjnej obróbka powierzchni płaskich oraz delikatnie zakrzywionych. Bardzo popularnym i praktycznym zastosowaniem szlifierki mimośrodkowej pneumatycznej jest usuwanie starych powłok malarskich. Warto wspomnieć także o tym, że wiele spośród mimośrodkowych szlifierek pneumatycznych wyposażonych jest w funkcję, która umożliwia automatyczne dobieranie prędkości obrotowej. Dzięki takie funkcji możemy w stosunkowo łatwy sposób dopasować oczekiwaną szybkość obrotu urządzenia do dokładności szlifowania powierzchni. Niektóre spośród tych urządzeń mogą być także wyposażone w specjalny automatyczny hamulec. Gdy decydujemy się na zakup szlifierki pneumatycznej mimośrodkowej powinniśmy zwrócić uwagę na kilka parametrów, takich jak średnica tarczy, mimośrodkowość oraz liczba oscylacji. Warto w tym miejscu wspomnieć o tym, że im większa średnica tarczy w takiej szlifierce, tym szybciej będziemy mogli oszlifować nią większą powierzchnię. Natomiast kolei im większa mimośrodkowość urządzenia oraz liczba oscylacji, tym obróbka materiału będzie dokładniejsza.

Szlifierki pneumatyczne taśmowe

Kolejnym rodzajem szlifierek pneumatycznych są szlifierki taśmowe. Taśmowe szlifierki pneumatyczne to urządzenia, które wykorzystywane są do prac przy obróbce bardzo dużych powierzchni. Sprawdź także ten artykuł o szlifierce trzpieniowej i jej zastosowaniu.

Szlifierka pneumatyczna - najlepsi producenci, modele, ceny

Wśród producentów szlifierek pneumatycznych warto zwrócić uwagę na urządzenia takich uznanych producentów jak Ingersoll-Rand, Yato, Bass. Narzędzia tych marek mają doskonałe opinie wśród użytkowników. To zawsze najwyższa jakość, precyzja pracy oraz gwarancja niezawodności. Poniżej przedstawiamy listę wybranych polecanych modeli oraz ich przybliżone ceny:

  • Szlifierka pneumatyczna Ingersoll-Rand 324 to koszt 437 zł
  • Szlifierka pneumatyczna kątowa Ingersoll Rand 345M to cena 1 739 zł
  • Szlifierka pneumatyczna mimośrodkowa YATO YT-09740 to wydatek rzędu 155 zł
  • Szlifierka pneumatyczna mimośrodkowa orbitalna YATO kosztuje 173 zł
  • Szlifierka pneumatyczna mimośrodkowa BASS PEX 150MM wiąże się z wydatkiem rzędu 135 zł
  • Szlifierka pneumatyczna oscylacyjne 125mm VERKE to koszt 135 zł
  • Szlifierka Pneumatyczna Oscylacyjna 150 SKOK 2,5mm to wydatek 249 zł

Wśród szlifierek dużą popularnością cieszą się szlifierki pneumatyczne, czyli takie które działają na sprężone powietrze. Dostępnych jest wiele rodzajów takich szlifierek, a każdy z tych rodzajów ma inne polecane zastosowanie i właściwości. Szlifierki kątowe pneumatyczne sprawdzą się przede wszystkim do obróbki elementów metalowych oraz murowanych. Szlifierki pneumatyczne oscylacyjne to narzędzia, które mają zastosowanie do obróbki powierzchni płaskich oraz lekko zaokrąglonych. Pneumatyczne szlifierki trzpieniowe sprawdzają się do obróbki szkła i profesjonalnych prac warsztatowych. Szlifierki pneumatyczne mimośrodkowe to idealne urządzenia do prac przy wykańczania powierzchni płaski, lekko zakrzywionych oraz do usuwania starej farby malarskiej. Do szlifowania dużych powierzchni najlepiej wykorzystać taśmowe szlifierki pneumatyczne. Pneumatyczna szlifierka to narzędzie warte rozważenia. A może zainteresuje cię także ten artykuł o szlifierce taśmowej?

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 94,5% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły