Wiertło diamentowe do gresu i do szkła

Na rynku można spotkać wiertła diamentowe o typowym wyglądzie lub wiertła koronowe, które posiadają końcówkę roboczą w kształcie rury. Obróbka w wiertłach koronowych odbywa się tylko na krawędziach końcówek tych wierteł. Do wierteł diamentowych stosowane są najczęściej kryształy diamentu syntetycznego, dzięki czemu stępienie tych narzędzi jest praktycznie niemożliwe.

Wiertła diamentowe znakomicie sprawdzają się do obróbki w gresie oraz w szkle. W przypadku wiercenia w gresie doskonałym rozwiązaniem są wiertła i koronki diamentowe służące do wiercenia na sucho oraz na mokro. Typowe wiertło diamentowe do gresu oraz wiertło koronowe, których używa się na sucho powodują, że otwór powstający tą metodą nie jest gładki. Technikę tą stosuje się dla otworów, które mają być niewidoczne. Sprawdź także w tym artykule, co warto wiedzieć o wiertarce udarowej.

Diamentowe wiertło do gresu może być także stosowane przy metodzie wiercenia na mokro. Technika ta wymaga ciągłego polewania materiału obrabianego wodą. Ta metoda obróbki sprawia, że powstałe otwory są gładkie i można ją stosować w miejscach bardziej eksponowanych. Wiertło koronowe do gresu wykorzystywane jest do wiercenia dużych otworów, natomiast typowe wiertło diamentowe do wykonywania małych otworów.

Inne diamentowe wiertło do gresu to specjalne wiertło olejowe diamentowe. Wiertła tego typu zostały zaprojektowane w ten sposób, że podczas obróbki wypływa olej, który wiąże pył i chłodzi końcówkę wiertła. Można zakupić wiertła olejowe diamentowe z możliwością uzupełnienia oleju, jak również bez takiej możliwości. Więcej na temat wierteł znajdziesz w tym artykule.

Wiertło diamentowe stosowane może być również jako wiertło do obróbki szkła i glazury ceramicznej. Wiertła diamentowe do szkła można stosować do różnych rodzajów tego materiału, szczególnie polecane są jako wiertła do szkła hartowanego. Do wiercenia otworów w szkle sprawdzi się rurowe wiertło diamentowe oraz wiertło koronowe. Porady na temat wiertarek zebraliśmy dla ciebie w tym miejscu.

Wiertła diamentowe do betonu

Kolejnym zastosowaniem wierteł diamentowych jest obróbka betonu. Wiertła do betonu mocowane są przy pomocy uchwytów SDS-Max lub SDS-Plus. Wiertła diamentowe do betonu mogą także występować w postaci klasycznych wierteł oraz wierteł koronowych.

Wiertła diamentowe są bardzo dobrej jakości. Nieścieralne i bardzo wytrzymałe, sprawdzają się do drewna, do metalu i do betonu.
Wiertła diamentowe - rodzaje, opinie, ceny, zastosowanie, najlepsi producenci

Wiertła diamentowe do betonu mogą być także używane do różnego rodzaju kamienia, jak np. granit, piaskowiec i inne. Diamentowe wiertła do betonu i kamienia mogą osiągać długość nawet 50 cm.

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze modele wiertarko-wkrętarek

Poznaj najczęściej wybierane modele wiertarko-wkrętarek. Te urządzenia doskonale sprawdzą się przy wielu pracach remontowych i majsterkowaniu. Sprawdź promocyjne ceny!

Diamentowe wiertła do metalu

Innym zastosowaniem wierteł diamentowych jest wiercenie w metalu. Metal jest również bardzo twardym materiałem do obróbki, dlatego z powodzeniem można do wiercenia w metalu stosować wiertła posiadające diamentową końcówkę.

Diamentowe wiertła do metalu można używać do wszystkich rodzajów metalu, m.in. miedzi, żelaza, , jak również do stali m.in. stali cynkowanej. Wiertła diamentowe do metalu szczególnie sprawdzają się przy obróbce metali charakteryzujących się bardzo dużą twardością. Jeśli zainteresował cię ten temat, sprawdź w tym artykule, jakie elektronarzędzia warto mieć.

Wiertła diamentowe - producenci, ceny

Na rynku dostępne są wiertła diamentowe wytwarzane przez takich uznanych producentów jak Bosch, Yato, Black&Decker;, Dedra Würth, Rubi, Makita, Fischer, Hilti oraz Dewalt. Wiertła diamentowe można zakupić jako pojedyncze egzemplarze lub jako zestaw wierteł. Ceny wierteł diamentowych zależą od ich rozmiarów, przeznaczenia oraz rodzaju. Cena najmniejszego wiertła diamentowego o klasycznej budowie wynosi ok. 12 zł, natomiast za największe wiertła tego typu zapłacimy nawet kilkaset złotych. Diamentowe otwornice, koronki to ceny od ok. 15 zł do nawet 650 zł. Minimalny koszt za zestaw wierteł diamentowych to ok. 100 zł. Jeśli zainteresował cię temat wierteł, więcej informacji znajdziesz w tym miejscu.


Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze zestawy wierteł

Gromadzisz narzędzia niezbędne do remontu i zastanawiasz się, na jakie wiertła się zdecydować? Poznaj najczęściej kupowane wiertła przez internautów.

Wiertła diamentowe charakteryzują się największą twardością i odpornością spośród wszystkich rodzajów wierteł dostępnych na rynku. Dzięki tym właściwościom umożliwiają pracę przy obróbce bardzo twardych i odpornych materiałów. Sprawdzają się również przy materiałach szczególnie delikatnych. Wiertła diamentowe można stosować do obróbki gresu, glazury, szkła, betonu, kamienia oraz metalu.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 96,7% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły