Wiertnica do betonu - zastosowanie

W przypadku materiałów o mniejszej twardości, w zupełności wystarczy zastosowanie wiertarek z uchwytami SDS Plus lub SDS Max. Natomiast chcąc dokonać przewiertu w betonie, zaleca się skorzystanie z wiertnicy do betonu.

Dzięki temu możemy wywiercić otwór bez udaru, a także bez obaw o zapylenie powietrza w miejscu pracy. Wiertnica diamentowa doskonale radzi sobie z wszelkim rodzajem zbrojenia. Mimo wyższej ceny, urządzenia znacznie lepiej radzą sobie w porównaniu do wiertnic widiowych. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź zebrane w tym miejscu artykuły o betonie.

Wiertnica do betonu - rodzaje

Wiertnica diamentowa jest urządzeniem, które umożliwi wykonanie otworu o średnicy od 6 mm do nawet 1500 mm. Do wyboru mamy elektronarzędzia jak u również urządzenia wyposażone w napęd hydrauliczny. Jeżeli chodzi o amatorskie wykorzystanie wiertnicy, zaleca się skorzystanie z wiertnicy ręcznej o niewielkiej mocy ok. 1300-2200W. Wiertnica ręczna do żelbetu nie będzie wymagała zastosowania stojaka. Natomiast urządzenia o większej mocy są wyposażone w specjalny statyw, dzięki któremu zachowuje się stabilizację w czasie wykonywania przewiertów. A może zainteresuje cię także ten artykuł o chudym betonie?

Niewielkie przewierty, które są wykonywane na sucho w żelbecie, wynoszą średnicę do ok. 200 mm. Do pracy na sucho wykorzystywana jest wiertnica ręczna do żelbetu o małej mocy. Chociaż urządzenia nie muszą współpracować ze statywem, to większość z nich można udoskonalić nie tylko o stabilizację, ale również przemontować je do pracy na mokro.

Wiertnica do betonu jest przydatna zwłaszcza na budowach. Dzięki niej można w betonie wywiercić otworki, by spływał nadmiar wody
Wiertnica do betonu - rodzaje, ceny, opinie, popularni producenci, porady

Pracując na mokro, zyskujemy znacznie większą higienę pracy. Ponieważ wszelkie kruszywo oraz pył jest natychmiast wypłukiwany w czasie dokonywanego przewiertu. Dodatkowo jest to cenna zaleta, jeżeli chodzi o przedłużenie wiertnicy diamentowej. Jeśli szukasz więcej informacji, przeczytaj także ten artykuł z poradami na temat wiercenia w betonie.

Polecane modele wiertarek - sprawdź ceny!

Wiertnica diamentowa do betonu - polecani producenci oraz cennik

Poniżej zostaną przedstawione wiertnice do betonu wyprodukowane przez znane marki, a także ich szacunkowe ceny:

 • Dedra Wiertnica do betonu 2,5 kW DED7622, wiercenie przy pomocy wierteł koronowych na mokro - cena 2098 zł
 • Dedra wiertnica do betonu 1500W ze statywem, 32-90 mm, wiercenie przy pomocy wierteł koronowych - cena 1369 zł
 • Dedra koronka do otwornic, średnica 62 mm - cena 159 zł
 • Dedra koronka do otwornic, średnica 107 mm - cena 316 zł
 • Wiertnica diamentowa Hilti, moc 1700W - 2400 zł
 • Wiertnica ręczna do żelbetu Hilti, moc 1600W - 1600 zł
 • Wiertnica ręczna do żelbetu Hilti plus zestaw wierteł koronowych - 2100 zł
 • Zestaw wierteł koronowych 80/550 mm Hilti - 700 zł
 • Wiertnica 400 Pro Rothenberger 30-402 mm, ze statywem, wiercenie na mokro - 15430 zł
 • Wiertnica ręczna do żelbetu na sucho Rothenberger, średnica przewiertów od 32 do 202 mm - 5940 zł
 • Wiertnica Rodiacut DWS 130 Pro 1800W Rothenberger - 8940 zł
 • Wirnik Rothenberger do Wiertnicy - 400 zł
 • Wiertnica na sucho Bosh - 3899 zł
 • Wiertnica diamentowa do 180 mm Tyrolit - 3149 zł
 • Wiertnica diamentowa Makita MDBM130, 1700W - 2463 zł
 • Wiertnica diamentowa do betonu ze statywem Bass, z dwoma biegami, 1800W - 1030 zł
 • Wiertnica diamentowa do betonu ze statywem Milwaukee - 4527 zł
 • Wiertnica do betonu ze statywem Husqvarna DMS240 - 9260 zł

Jak widać, powyższe ceny nie zaliczają się do najniższych. Właśnie dlatego wiele firm oferuje możliwość wynajęcia sprzętu budowlanego, w tym również wiertnic do betonu. Ceny za wynajem wiertnic do betonu kształtują się w następujący sposób:

 • Wiertnica do betonu ze statywem, do wykonywania przewiertów o średnicy od 25 do 350 mm - cena od 120 zł/doba, kaucja 1500 zł
 • Wiertnica diamentowa, do wykonywania przewiertów o średnicy od 10 do 250 mm - cena od 70 zł/doba, kaucja 1000 zł

Decydując się na zakup lub wynajęcie urządzeń do wykonania przewiertów w betonie, należy dokładnie zastanowić się, z jakim materiałem mamy do czynienia, a także jakiej wielkości otwory chcemy wykonać. Jeżeli otwory nie mają być zbyt duże, z powodzeniem posłużymy się ręczną wiertnicą. Metoda na sucho okaże się w zupełności wystarczająca. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o narzędziach i maszynach budowlanych.


Polecane wiertła - ceny was zaskoczą!

Jeżeli jednak chcemy wykonać przewierty o średnicy powyżej 10 cm, lepiej skupić się na profesjonalnym sprzęcie. Wiertnice ze statywem przy zachowaniu metody ma mokro, pozwolą na błyskawiczne uporanie się z czynnością. Urządzenia, chociaż ogólnie nazywane są wiertnicami do betonu, świetnie radzą sobie również z innymi materiałami charakteryzujących się dużą twardością. Należy wspomnieć tutaj również o ceramice, gresie, żelbecie, a także cegle.

Gdy nie będziemy czuć się zbyt pewnie przy wykonywaniu przewiertów, lepiej jest zlecić taką pracę doświadczonym osobom. Na pewno obsługa wiertnic o napędzie hydraulicznym będzie wymagać zdecydowanie większej wprawy. Przy każdej czynności remontowo-budowlanej należy zachować wszelkie zasady bezpieczeństwa. Natomiast urządzenie możemy uruchomić dopiero po wcześniejszym zapoznaniu się z instrukcją. A może zainteresuje cię także artykuł o betonie wodoszczelnym?

ikona podziel się Przekaż dalej