Ocena własnych potrzeb

Przed zakupem wkrętarki akumulatorowej powinniśmy wstępnie określić nasze potrzeby. W ofertach handlowych znajdziemy elektronarzędzia w różnych segmentach cenowych. Najtańsze przydadzą się do podstawowych prac, skręcania mebli czy sprzętów RTV. Niestety są to też urządzenia o najmniejszej mocy, małej funkcjonalności, niskiej jakości wykonania oraz o niewielkiej żywotności. Z pewnością nie będzie to dobre rozwiązanie dla bardziej wprawionego majsterkowicza, który chce regularnie używać wkrętarki. W tym wypadku do naszej dyspozycji pozostają urządzenia ze średniej oraz wyższej półki cenowej. Są one wyposażone w pojemny dobry jakościowo akumulator oraz w akcesoria dodatkowe.

Warto także pamiętać, że lepsze jakościowo wkrętarki to urządzenia o zwiększonej mocy. Możemy nimi skręcać meble, różnego typu sprzęty, a także wykonywać bardzo proste wiercenie w drewnie, plastiku i materiałach drewnopodobnych. Niektóre wkrętarki z udarem nadają się także do wiercenia w słabszym betonie, cegle oraz w kamieniu. Warto pamiętać, że obecnie w budownictwie standardowo stosuje się pustaki poryzowane, cegły silikatowe, gazobeton oraz płyty kartonowo gipsowe. Możemy wiercić w nich otwory zwykłą wkrętarką bez udaru. Wystarczy zadbać o odpowiednią moc urządzenia oraz o dobre jakościowo wiertło.

Dlatego lepsze jakościowo wkrętarki to urządzenia dedykowane dla zapalonych majsterkowiczów, a także dla osób, które potrzebują tego typu urządzeń podczas zaawansowanych prac remontowo budowlanych.

Najważniejsze parametry wkrętarek, na które warto zwrócić uwagę przed zakupem

Moment siły i szybkości – to dość istotne parametry decydujące o mocy i funkcjonalności wkrętarki. W słabszych elektronarzędziach moment siły wynosi 4 – 6 Nm. Z kolei w lepszych jakościowo wkrętarkach z udarem moment siły może wynosić 19 -28 Nm. Warto pamiętać, że są to już bardzo mocne urządzenia, które z powodzeniem mogą zastąpić tradycyjną wiertarkę sieciową.

Przed zakupem odpowiedniej wkrętarki upewnijmy się jeszcze, czy urządzenie posiada możliwość regulacji momentu siły i szybkości. Im więcej możliwości regulacji, tym urządzenie będzie bardziej funkcjonalne. Najtańsze wkrętarki nie posiadają regulacji i z reguły nie nadają się do profesjonalnego zastosowania. Jednak ich podstawowym atutem jest konkurencyjna cena. Elektronarzędzia o momencie obrotowym wynoszącym 5 Nm są często sprzedawane za kwotę, która nie przekracza nawet 100 zł.

Moc wkrętarki – to parametr na który warto zwrócić szczególną uwagę przed zakupem i dopasować go do naszych indywidualnych potrzeb. Najtańsze wkrętarki akumulatorowe działają pod napięciem wynoszącym od 3,6V do 4,8V. Jest to moc, która wystarczy do skręcania szafek, drobnych sprzętów RTV i AGD. Nieco lepsze jakościowo urządzenia posiadają moc w granicach 12V do 14,4V. Możemy nimi wiercić otwory w drewnie, materiałach drewnopodobnych oraz w różnego typu blachach. Pamiętajmy jednak, że do wiercenia w słabym betonie, pustakach poryzowanych, cegłach silikatowych i gazobetonie nadają się jedynie wkrętarki udarowe o mocy dochodzącej do 18V. Urządzenia o napięciu akumulatora wynoszącym 18V (lub więcej) są już produktami z górnej półki cenowej, a ich jakość zaspokoi oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników.

Metoda zasilania – to ostatni parametr, który należy wziąć pod uwagę podczas zakupu wkrętarki. Elektronarzędzia akumulatorowe mogą być zasilane na trzy sposoby.

  • Akumulator NiCd – inaczej zwany akumulatorem niklowo kadmowym. To słabe jakościowo rozwiązanie, które stosuje się jeszcze we wkrętarkach z niższej półki cenowej. Akumulator NiCd posiada tzw. pamięć ładowania. Przy niewłaściwym zasilaniu szybko traci swoją pierwotną moc i błyskawicznie się rozładowuje. Wymaga ładowania dopiero po całkowitym rozładowaniu, nie możemy go doładowywać. Czas ładowania akumulatora NiCd zależy od jego pojemności i wynosi od 3 do 5 godzin. W ofertach sklepowych znajdziemy też wkrętarki z akumulatorami NiCd, których czas ładowania nie przekracza 1,5 godziny. Jednak nie warto się nimi interesować. Akumulatory ze skróconym czasem ładowania są znacznie mniej żywotne i przeważnie mniej pojemne. Ich zakup wiązałby się z szybkim zużyciem elektronarzędzia. Pamiętajmy, że dokupienie samego akumulatora do najtańszych wkrętarek jest całkowicie nieopłacalne. Dlatego po uszkodzeniu zasilania zaleca się kupno nowego elektronarzędzia.
  • Akumulator NiMH – to następca akumulatora NiCd zwany akumulatorem niklowo metalowo wodorkowym. W odróżnieniu do swojego poprzednika nie posiada toksycznych związków kadmu, a jego utylizacja nie stanowi zagrożenia dla środowiska naturalnego. Niestety NiMH posiadają takie same właściwości jak akumulator NiCd. Największym problemem jest tu pamięć ładowania, większa masa oraz wyższa cena zakupu. Dlatego tego typu zasilanie nie zdobyło powszechnej popularności i jest zazwyczaj montowane w niewielu elektronarzędziach z pośredniej półki cenowej.
  • Akumulator Li-Ion – czyli akumulator litowo jonowy, najczęściej stosowany we wkrętarkach z każdego segmentu cenowego. Nie posiada pamięci ładowania, dzięki czemu możemy go swobodnie doładowywać. Czas ładowania wynosi od 20 minut do 1 godziny (czyli kilkukrotnie szybciej niż w przypadku NiMH oraz NiCd). Większość akumulatorów litowo jonowych charakteryzuje się też dużą pojemnością, co wpływa na zwiększenie czasu pracy wkrętarki. Dodatkowym atutem akumulatora Li-Ion jest jego niewielka masa. Pamiętajmy, że li-Ion jest znacznie lżejszy niż akumulator NiMH oraz NiCd, co przekłada się na zwiększenie funkcjonalności wkrętarki.

Przed zakupem wkrętarki warto zwrócić także uwagę na wyposażenie dodatkowe. Dobre jakościowo wiertła czy bity mogą usprawnić prace urządzenia. Pamiętajmy też, że ich zakup w zestawieniu pojedynczym z pewnością będzie mniej opłacalny z finansowego punktu widzenia.

Wkrętarka kontra wiertarka

Jak wiadomo wkrętarka jest urządzeniem o mniejszej mocy niż wiertarka. Jednak wbrew pozorom różnica wcale nie musi być zbyt duża. W nowoczesnych wkrętarkach stosuje się nowe rozwiązania technologiczne, które poprawiają moc urządzeń. Jednym z nich z pewnością są przekładnie redukcyjne. Warto zatem pamiętać, że wkrętarka o momencie siły 18 Nm może być już całkiem sprawnym i wielofunkcyjnym elektronarzędziem.

Jednak największym atutem będzie waga. Wkrętarki są bardziej poręczne i znacznie lżejsze niż rozbudowane wiertarki. Ich użytkowanie jest znacznie bardziej komfortowe, co przekłada się na zwiększenie precyzji wykonywania prac remontowo-montażowych. Ma to szczególne znaczenie w przypadku, gdy elektronarzędzie wykorzystujemy przed dłuższy czas. Długotrwałe użytkowanie ciężkiej wiertarki mogłoby być dla nas dość męczące. Tymczasem lekka wkrętarka akumulatorowa nie przysporzy zbyt dużych problemów użytkowych.

Za zakupem wkrętarki przemawia też brak kabla sieciowego, który utrudnia prace i uzależnia nas od źródła stałego zasilania. Elektronarzędzia akumulatorowe mogą być wykorzystywane w miejscach pozbawionych zasilania, a brak kabla zwiększa komfort prac.

Wiertarka akumulatorowa nadaje się do wielu zastosowań. To lepsze rozwiązanie niż wkrętarka, a ceny są bardzo podobne.
Wkrętarka akumulatorowa – rodzaje, popularne marki, ceny, opinie, porady

Czy warto inwestować we wkrętarkę?

Wszystko zależy od naszych potrzeb. Jeśli potrzebujemy lekkiego, sprawnego urządzenia do mocowania wkrętów i krótkotrwałego wiercenia, wówczas zakup może być dla nas opłacalny. Pamiętajmy, że kupno wkrętarki jest znacznie bardziej ekonomiczne niż zakup profesjonalnej wiertarki wykonanej przez renomowanego producenta. Inwestycja we wkrętarkę będzie zatem dobrym rozwiązaniem dla osób, które planują jedynie sporadyczne wykonywanie napraw i lżejszych prac remontowych.

Unikajmy natomiast rozwiązań najbardziej ekonomicznych. Najtańsze wkrętarki kuszą swoją ceną, jednak nie są zbyt żywotne ani tym bardziej funkcjonalne. Najtańsze urządzenia nie poradzą sobie z wierceniem otworów, a ich akumulatory posiadają bardzo niewielką pojemność. Wiąże się to z krótkim czasem pracy. Dlatego najtańsze wkrętarki nie zaspokoją potrzeb wymagających majsterkowiczów.

Polecane modele wiertarek - sprawdź ceny!

Na jakie parametry wkrętarki akumulatorowej zwrócić uwagę przed zakupem

Moment siły i szybkości – to dość istotne parametry decydujące o mocy i funkcjonalności wkrętarki. W słabszych elektronarzędziach moment siły wynosi 4 – 6 Nm. Z kolei w lepszych jakościowo wkrętarkach z udarem moment siły może wynosić 19 -28 Nm. Warto pamiętać, że są to już bardzo mocne urządzenia, które z powodzeniem mogą zastąpić tradycyjną wiertarkę sieciową. Przed zakupem odpowiedniej wkrętarki upewnijmy się jeszcze, czy urządzenie posiada możliwość regulacji momentu siły i szybkości. Im więcej możliwości regulacji, tym urządzenie będzie bardziej funkcjonalne. Najtańsze wkrętarki akumulatorowe nie posiadają regulacji i z reguły nie nadają się do profesjonalnego zastosowania. Jednak ich podstawowym atutem jest konkurencyjna cena. Elektronarzędzia o momencie obrotowym wynoszącym 5 Nm są często sprzedawane za kwotę, która nie przekracza nawet 100 zł.

Moc wkrętarki – to parametr na który warto zwrócić szczególną uwagę przed zakupem i dopasować go do naszych indywidualnych potrzeb. Najtańsze wkrętarki działają pod napięciem wynoszącym od 3,6 V do 4,8 V. Jest to moc, która wystarczy do skręcania szafek, drobnych sprzętów RTV i AGD. Nieco lepsze jakościowo urządzenia posiadają moc w granicach 12V do 14,4V. Możemy nimi wiercić otwory w drewnie, materiałach drewnopodobnych oraz w różnego typu blachach. Pamiętajmy jednak, że do wiercenia w słabym betonie, pustakach poryzowanych, cegłach silikatowych i gazobetonie nadają się jedynie wkrętarki udarowe o mocy dochodzącej do 18 V. Urządzenia o napięciu akumulatora wynoszącym 18 V (lub więcej) są już produktami z górnej półki cenowej, a ich jakość zaspokoi oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników.

Metoda zasilania – to ostatni parametr, który należy wziąć pod uwagę podczas zakupu wkrętarki. Elektronarzędzia akumulatorowe mogą być zasilane na trzy sposoby.

  • Akumulator NiCd – inaczej zwany akumulatorem niklowo-kadmowym. To słabe jakościowo rozwiązanie, które stosuje się jeszcze we wkrętarkach z niższej półki cenowej. Akumulator NiCd posiada tzw. pamięć ładowania. Przy niewłaściwym zasilaniu szybko traci swoją pierwotną moc i błyskawicznie się rozładowuje. Wymaga ładowania dopiero po całkowitym rozładowaniu, nie możemy go doładowywać. Czas ładowania akumulatora NiCd zależy od jego pojemności i wynosi od 3 do 5 godzin. W ofertach sklepowych znajdziemy też wkrętarki z akumulatorami NiCd, których czas ładowania nie przekracza 1,5 godziny. Jednak nie warto się nimi interesować. Akumulatory ze skróconym czasem ładowania są znacznie mniej żywotne i przeważnie mniej pojemne. Ich zakup wiązałby się z szybkim zużyciem elektronarzędzia. Pamiętajmy, że dokupienie samego akumulatora do najtańszych wkrętarek jest całkowicie nieopłacalne. Dlatego po uszkodzeniu zasilania zaleca się kupno nowego urządzenia.
  • Akumulator NiMH – to następca akumulatora NiCd zwany akumulatorem niklowo-metalowo-wodorkowym. W odróżnieniu do swojego poprzednika nie posiada toksycznych związków kadmu, a jego utylizacja nie stanowi zagrożenia dla środowiska naturalnego. Niestety NiMH posiadają takie same właściwości jak akumulator NiCd. Największym problemem jest pamięć ładowania, większa masa oraz wyższa cena zakupu. Dlatego tego typu zasilanie nie zdobyło powszechnej popularności i jest zazwyczaj montowane w niewielu elektronarzędziach z pośredniej półki cenowej.
  • Akumulator Li-Ion – czyli akumulator litowo-jonowy - najczęściej stosowany we wkrętarkach z każdego segmentu cenowego. Nie posiada pamięci ładowania, dzięki czemu możemy go swobodnie doładowywać. Czas ładowania wynosi od 20 minut do 1 godziny (czyli kilkukrotnie szybciej niż w przypadku NiMH oraz NiCd). Większość akumulatorów litowo jonowych charakteryzuje się też dużą pojemnością, co wpływa na zwiększenie czasu pracy wkrętarki. Dodatkowym atutem akumulatora Li-Ion jest jego niewielka masa. Pamiętajmy, że li-Ion jest znacznie lżejszy niż akumulator NiMH oraz NiCd, co przekłada się na zwiększenie funkcjonalności wkrętarki.

W ofertach producentów znajdziemy wiele modeli wkrętarek z każdego segmentu.  Dlatego przed dokonaniem zakupu warto ocenić swoje realne potrzeby i oczekiwania. Jeśli dobrze dobierzemy elektronarzędzie do własnych potrzeb, wówczas okaże się w pełni opłacalną inwestycją.

W sklepach znajdziemy ogromny wybór wkrętarek. Każdy producent stara się nas przekonać, że to właśnie jego produkt będzie najlepszym rozwiązaniem. Tymczasem wybór najlepszego produktu może być dość kłopotliwym przedsięwzięciem. Dlatego w poniższym opracowaniu wskażemy najważniejsze parametry wkrętarek, określimy czym sugerować się podczas ich wyboru i wskażemy najlepsze jakościowo urządzenia.

Budujesz? Remontujesz? Wykańczasz? Koszty wszystkich tych prac obliczysz na tych kalkulatorach!

Co warto wiedzieć przed zakupem wkrętarki

Wkrętarka to podstawowe urządzenie, które przyda się w każdym gospodarstwie domowym. Najtańsze modele nabędziemy już za kwotę kilkudziesięciu złotych. Jednak przed zakupem konkretnego modelu warto określić swoje indywidualne potrzeby. Jeśli wkrętarka będzie używana sporadycznie, wówczas nie opłaca się inwestować w profesjonalny, mocny produkt. W tym wypadku z pewnością wystarczy nam wkrętarka z podstawowym zasilaniem akumulatorowym. Bardziej wprawieni użytkownicy powinni zastanowić się nad zakupem lepszego jakościowo urządzenia wykonanego przez renomowaną firmę. Będzie to gwarancja wygodnej pracy z urządzeniem oraz jego bezawaryjności. Przed zakupem zwróćmy także szczególną uwagę na parametry techniczne wkrętarki. Szczególne znacznie powinna mieć dla nas:

Moc urządzenia – do podstawowych prac wystarczy nam słaba wkrętarka z napięciem  3,6 V-4,8 V,  Z pewnością poradzi sobie ze skręcaniem mebli czy rozkręcaniem urządzeń AGD, RTV. Do wiercenia w drewnie lub blachach trzeba już zastosować wkrętarkę o napięciu 12 V lub 14,4 V. Pamiętajmy jednak, ze powyższe urządzenia nie nadają się do cięższych prac i mogą ulec szybszemu zużyciu. Jeśli planujemy wykonywanie cięższych prac wówczas lepszym rozwiązaniem stanie się profesjonalna wkrętarka o napięciu 18 V,

Sposób zasilania – ma duże znacznie i decyduje o wydajności wkrętarki. Najprostsze urządzenia są czasem zasilane bateriami AA. Jednak ich moc i długość działania nie pozwalają na wykonywanie bardziej złożonych oraz czasochłonnych prac. W ofertach handlowych z reguły znajdziemy wkrętarki zasilane akumulatorowo. Pamiętajmy jednak, że akumulator akumulatorowi nie równy. Zwróćmy uwagę na jego typ, czas pracy oraz długość zasilania. Przeglądając wkrętarki z pewnością natkniemy się na trzy rodzaje akumulatorów.

  • NiCd – to akumulatory niklowo-kadmowe. Najczęściej stosowane w wiertarkach z niższej półki cenowej. Ich cechą charakterystyczną jest atrakcyjna cena. Wiertarki zasilane tego typu akumulatorami są przeważnie dostępne w dość atrakcyjnych przedziałach kosztowych. Niestety akumulator NiCd posiada tzw. pamięć ładowania. Oznacza to, że przy nieprawidłowym, zbyt częstym ładowaniu można szybko zmniejszyć pojemność akumulatora. Czas ładowania wkrętarki wyposażonej w powyższy akumulator wynosi 3 do 5 godzin. W ofertach handlowych znajdują się też akumulatory NiCd, których czas ładowania wynosi zaledwie 1 godzinę. Jednak warto pamiętać, że przyspieszone tempo ładowania przekłada się na zwiększone zużycie akumulatora. Uwaga - ładowanie akumulatorów typu NiCd nigdy nie powinno być przerywane.
  • Li-Ion – akumulatory litowo-jonowe zyskują coraz większą popularność. Nie posiadają pamięci ładowania, dzięki czemu można je doładowywać w dowolnie wybranym momencie. Wkrętarki wyposażone w akumulator litowo-jonowy są przeważnie nieco droższe niż ich odpowiedniki z zasilaniem NiCd. Ich charakterystyczną cechą jest mniejsza waga, która w wielu przypadkach poprawia komfort użytkowy. Musimy jednak pamiętać, że akumulator Li-Ion nie może być przegrzewany, a po zakończeniu ładowania trzeba jeszcze odczekać przynajmniej 20 minut do całkowitego ostygnięcia akumulatora. Czas ładowania akumulatora (w zależności od jego mocy) to 20 minut do 1 godziny.
  • NiMH – to akumulatory niklowo-metalowo-wodorkowe.  Są najdroższe i najrzadziej spotykane. Ich specyfikacja techniczna jest niemal identyczna z akumulatorami typu NiCd, Jedyną istotną różnicą jest fakt, że akumulatory  NiMH nie zawierają szkodliwych związków kadmu i są bardziej przyjazne środowisku.

Moment siły i szybkości – to kolejne parametry, które powinniśmy brać pod uwagę przed zakupem wkrętarki. Moment siły nie powinien być mniejszy niż 5 Nm. Najlepiej byłoby, gdyby wkrętarka posiadała możliwość regulacji momentu siły i szybkości. Dzięki temu stanie się bardziej funkcjonalna, co ułatwi wkręcanie wkrętów w różnoraką powierzchnię. Wkrętarki bez możliwości regulacji są z reguły bardzo tanie, jednak nie nadają się do bardziej profesjonalnych prac.

Dodatkowe wyposażenie i funkcje – warto zwrócić na to szczególną uwagę. Wyposażenie dodatkowe może ułatwić nam codzienną pracę z urządzeniem i zagwarantować jego większą funkcjonalność. To także sposób na zaoszczędzenie pieniędzy. Dodatkowy osprzęt kupowany oddzielnie z pewnością będzie większym wydatkiem niż zakup w zestawie z wkrętarką.

Nasz ranking 10 najlepszych wkrętarek dostępnych na rynku

Makita TD0101F

To nowoczesna wkrętarka udarowo elektryczna. Wyposażona w zasilanie sieciowe o napięciu 220 V. Jej prędkość bez obciążenia wynosi 3600 obr/min, a maksymalny moment obrotowy to 100 Nm. Wkrętarka Makita TD0101F waży 0,99 kg. Posiada wygodny uchwyt, który usprawnia prace z urządzeniem. Prędkość obrotowa jest tu sterowana przy pomocy przycisku. Do ciekawych funkcji dodatkowych należy oświetlenie LED włączające się podczas pracy. Wkrętarka Makita TD0101F jest też stosunkowo tania w zakupie. Możemy ją nabyć za ok. 350 zł.

Bosch GSR 10,8 V-Li-2

Bardzo dobra jakościowo wkrętarka z wydajnym akumulatorem litowo – jonowym. Maksymalny moment obrotowy przy wkręcaniu miękkim wynosi 30 Nm, zaś przy wkręcaniu twardym 13 Nm. Produkt opatrzony 3 letnią gwarancją producenta. Waży 0,95 kg, Wkrętarka została wyposażona w wygodny uchwyt oraz w 3 diodowy wskaźnik poziomu naładowania. Posiada także oświetlenie LED. Maksymalna prędkość wkrętarki (bez obciążenia) wynosi 1300 obr/min. Bosch GSR 10,8 V-Li-2 nabędziemy za ok. 320 zł. Pamiętajmy jednak, że większość zestawów sprzedawana jest bez akumulatora i ładowarki. Ich zakup będzie dodatkowym wydatkiem rzędu 150 -200 zł.

Bosch IXO

To bardzo prosta i poręczna wkrętarka przeznaczona do wykonywania lekkich prac. Opatrzona 2 letnią gwarancją producenta. Zasilana wydajną baterią litowo – jonową, której czas ładowania wynosi ok. 5 godzin. Wkrętarka została wyposażona w miękką i poręczną rękojeść typu Softgrip. Maksymalna prędkość obrotowa wynosi 215 obr/min. Największą zaletą wkrętarki Bosch IXO jest jej niewielka waga. Urządzenie waży zaledwie 0,3 kg, co przekłada się na wysoki komfort pracy. W zestawie znajduje się już akumulator, ładowarka oraz 10 uniwersalnych końcówek. Wkrętarkę nabęzdziemy za ok. 200 zł.

Makita BTD146Z

Czterobiegowa wkrętarka zasilana akumulatorami litowo – jonowymi. Czas ładowania wynosi 4 -5 godzin. Moment obrotowy to aż 160 Nm. Wkrętarka została wyposażona w 3 stopniowy wskaźnik naładowania oraz fluorescencyjny pierścień obudowy. Zastosowano w niej technologię XPT, która podwyższa odporność na działanie pyłu oraz wilgoci.  Makita BTD146Z dobrze sprawdza się zarówno w pracach amatorskich jak i profesjonalnych. Posiada 24 miesięczną gwarancje producenta. Jej największym minusem jest ciężar (wkrętarka waży 1,5 kg). Sprzęt nabędziemy w gotowym zestawie składającym się z wkrętarki, dwóch akumulatorów, ładowarki oraz poręcznej walizki. Za całość zapłacimy ok. 470 zł.

Hecht 1214

To dobra jakościowo wkrętarka zasilana baterią niklowo–kadmową. Czas ładowania akumulatora wynosi 3 do 5 godzin. Urządzenie zostało wyposażone w dwustopniową regulację szybkości wkręcania. Maksymalny moment obrotowy to 19 Nm, z kolei maksymalna prędkość to 1000 obr/min. Hecht 1214 waży 1,5 kg, nadaje się zarówno do wiercenia w drewnie jak i w metalu. Produkt dostępny w zestawie z akumulatorem oraz wygodną walizką z tworzywa sztucznego. Koszt zakupu oscyluje wokół 150 zł.

Ryobi CSD42L

Dwubiegowa wkrętarka zasilana baterią litowo-jonową. Czas ładowania wynosi ok. 4 godziny. Maksymalny moment obrotowy to 5,1 Nm. Wyposażona w głowicę do szybkiej zmiany  narzędzi Quick Change TM z sześciokątnym uchwytem. Dużym atutem wkrętarki Ryobi CSD42L jest niska waga. Produkt waży 0,5 kg i jest bardzo wygodny w użytkowaniu. Dodatkowym atutem stało się oświetlenie LED, które ułatwia prace w słabo doświetlonych pomieszczeniach. Wkrętarka sprzedawana jest w zestawie z akumulatorem, ładowarką oraz sześcioczęściowym zestawem wierteł i bitów. Za komplet zapłacimy ok. 300 zł.


Bosch PSR 960 I.K.

Wygodna wkrętarka wyposażona w 5 ustawień momentu siły. Zasilana akumulatorem litowo–jonowym. Czas ładowania wynosi ok. 3 h. Maksymalna prędkość bez obciążenia to 550 obr/min. Z kolei maksymalny moment obrotowy wynosi 12 Nm. Produkt dedykowany do użytku w domu, dobrze sprawdza się do drobnych napraw i prac remontowych. Waży 1.3 kg i posiada poręczny uchwyt, który zapewnia wysoki komfort użytkowania. Wkrętarka Bosch PSR 960 I.K. sprzedawana jest w zestawie z akumulatorem, ładowarką oraz walizką. Za komplet zapłacimy ok. 250 zł.

Black&Decker AS36LN

Wkrętarka wykonana przez renomowanego producenta. Wyposażona w wysuwany uchwyt magnetyczny, który utrzymuje wkręty we właściwym położeniu. Zasilana baterią litowo–jonową, której czas ładowania wynosi od 6 do 9 godzin. Maksymalny moment obrotowy wkrętarki wynosi 4 Nm. Urządzenie nie nadaje się do cięższych prac, jednak dobrze sprawdza się podczas skręcania szafek, mocowania zawiasów itp. Black&Decker AS36LN  posiada też 24 miesięczną gwarancję producenta. Wkrętarka jest sprzedawana wraz z akumulatorem i ładowarką. Zapłacimy za nią ok. 145 zł.

DeWalt DCF610S2

Kolejna wkrętarka zasilana akumulatorem litowo jonowym. Maksymalna prędkość bez obciążenia wynosi 1050 obr/min. Urządzenie wyposażono w ergonomiczną, wygodna rękojeść, która podnosi komfort użytkowy. Dodatkowym atutem są 3 wydajne diody LED, które ułatwiają pracę w słabo doświetlonych pomieszczeniach. Wkrętarka DeWalt DCF610S2 waży 0,96 kg. Nadaje się do wkręcania oraz lekkiego wiercenia. Największym mankamentem staje się wysoka cena zakupu. Wkrętarka jest sprzedawana w zestawie z zasilaczem, walizką i akumulatorem. Cena wynosi ok. 580 zł.

Einhell RT-SD

To poręczna, jednobiegowa wkrętarka akumulatorowa, zasilana akumulatorem typu Li-Ion. Czas ładowania wynosi 5 godz. Maksymalna prędkość obrotowa to 200 obr/min. Urządzenie nadaje się jedynie do wykonywania lekkich prac (np. skręcanie mebli). Największym atutem Einhell RT-SD jest długi okres gwarancyjny (36 miesięcy gwarancji producenta) oraz atrakcyjna cena. Wkrętarka jest sprzedawana z akumulatorem, ładowarką, pokrowcem oraz zestawem 4 bitów. Za komplet zapłacimy jedynie 90 – 110 zł.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 79,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły