Wybrane modele wkrętarek akumulatorowych bez udaru

Wiertarko-wkrętarka Makita DF457DZ Body

Jest to jedna z najbardziej podstawowych wkrętarek akumulatorowych. Posiada dwubiegowy silnik o maksymalnym momencie dokręcania 42 Nm. Służy głównie do drobnych prac domowych. Zazwyczaj jest sprzedawana bez akumulatora oraz ładowarki. Spełni swoją rolę zarówno w pracy w drewnie oraz metalu, jak i w tworzywach sztucznych.

Wiertarko-wkrętarka posiada 16-stopniową regulację momentu obrotowego oraz samozaciskowy uchwyt wiertarski. Antypoślizgowa rękojeść ułatwia użytkowanie urządzenia oraz zapewnia bezpieczeństwo. Ergonomiczna oraz aluminiowa przekładnia pozwala na większy komfort korzystania z wkrętarki Makita. Cena katalogowa tego modelu wynosi 372,00 zł.

Wiertarko-wkrętarka Makita DDF458Z Body

Model ten wyposażony jest w elektroniczną regulację obrotów oraz maksymalny moment dokręcania 91 Nm. W porównaniu do poprzedniego modelu ta wiertarko-wkrętarka może być wykorzystana do użytku profesjonalnego, ale nie wyklucza to także zastosować domowych. Posiada dwie prędkości oraz dwubiegunowy silnik. Wyposażona jest w koła zębate wykonane z metalu, co zapewnia trwałość i długą żywotność.

Obudowa wykonana jest z aluminium. Widnieją na niej dwie diody LED wraz z zegarem, które oświetlają obszar roboczy. Antypoślizgowa powłoka rękojeści zapewnia komfortową pracę. Podobnie jak poprzedni model tak i ten nie posiada w zestawie akumulatora, ładowarki oraz torby transportowej. Cena katalogowa urządzenia wynosi 689,00 zł. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także ten artykuł o wkrętarkach akumulatorowych.

Wiertarko-wkrętarka Makita DDF451RFE

Jest to trzybiegowa wiertarko-wkrętarka z bardzo dobrymi opiniami oraz maksymalnym momentem dokręcania 80 Nm. Akumulator o technologii litowo-jonowej zapewnia długi czas pracy. W tym modelu dwa akumulatory są sprzedawane w zestawie z wkrętarką. Z łatwością nadaje się do ciężkich prac profesjonalnych, ale także tych amatorskich.

Obudowa wyposażona jest w oświetlenie LED ułatwiające zlokalizowanie obszaru roboczego. Ergonomiczna oraz odpowiednio dopasowana rękojeść zapewnia wysoki komfort pracy. Poza akumulatorami w zestawie znajduje się także ładowarka oraz walizka transportowa. Zdecydowanie jakość urządzenia idzie w parze z jego ceną. Wynosi ona 1672,00 zł.

Wybrane modele oraz ceny wkrętarek Makita

Nazwa modelu

Napięcie akumulatora

Przykładowa cena

Makita DF457DZ Body

18 V

372,00 zł

Makita DDF458Z Body

18 V

689,00 zł

Makita DDF451RFE 

18 V

1672,00 zł

Wkrętarki udarowe – polecane modele

Wiertarko-wkrętarka z udarem Makita DHP485Z Body

Model ten to przykład wkrętarki udarowej, która posiada bardzo dobre opinie. Jej maksymalny moment dokręcenia to 50 Nm, a regulacja momentu obrotowego posiada 21 stopni. Tego typu wkrętarki Makita mogą być wykorzystane zarówno do wiercenia z udarem, jak i bez udaru. Nadają się do wysoce profesjonalnych prac, jak i tych bardziej amatorskich.

Dzięki zasilaniu przez wydajne akumulatory 18 V czas pracy na jednym naładowaniu wydłuża się o 50%. Ze szczegółów technicznych na uwagę zasługuje technologia XPT, która zapewnia wysoką odporność na wilgoć oraz pył. Oświetlenie LED pomaga w obsłudze urządzenia, a szybkomocujący uchwyt wiertarski przyspiesza pracę. Podzespoły wykonane są z metalu, a silnik jest bezszczotkowy BLDC.

W porównaniu do modelu, który był poprzednikiem ten wiertarko-wkrętarki, ten jest bardziej kompaktowy. Uzyskane to zostało dzięki zmniejszeniu całkowitej długości urządzenia do 182 mm. Wkrętarka posiada specjalne zabezpieczenie przed nadmiernym przegrzaniem, rozładowaniem czy przeciążeniem. Za to moment obrotowy oraz prędkość obrotowa zostały zwiększone. Jeśli chodzi o cenę katalogową, to wynosi ona 599,00 zł.

Wiertarko-wkrętarka z udarem Makita DHP456SEX6

Dwubiegowa wiertarko-wkrętarka wyposażona jest w regulację prędkości Sensitive, która także zabezpiecza przed przeciążeniem. Maksymalny moment dokręcania tego modelu wynosi 50 Nm. 2-biegunowy silnik prądu stałego jest kompaktowy oraz lekki, a zarazem wydajny. 16-stopniowa regulacja momentu obrotowego umożliwia dostosowanie urządzenia do własnych potrzeb. Zarówno wiercenie klasyczne, jak i wiercenie z udarem może być wykonywane przez profesjonalistów oraz amatorów.

Podobnie jak większość wysokiej jakości wiertarko-wkrętarek, tak i ta posiada 2 diody LED do oświetlenia obszaru roboczego z opóźnionym wygaszaniem. Ergonomiczna oraz antypoślizgowa rękojeść zwiększa komfort użytkowania oraz ułatwia ja nawet podczas najcięższych prac. Wkrętarka sprzedawana jest w zestawie z walizką transportową, kompletem akcesoriów, ładowarką oraz dwoma akumulatorami. W związku z tym cena katalogowa wynosi 1350,00 zł.

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze modele wiertarko-wkrętarek

Poznaj najczęściej wybierane modele wiertarko-wkrętarek. Te urządzenia doskonale sprawdzą się przy wielu pracach remontowych i majsterkowaniu. Sprawdź promocyjne ceny!

Wiertarko-wkrętarka z udarem Makita BTP141RFJX

Jest to jeden z najlepszych modeli wiertarko-wkrętarek z udarem firmy Makita. Posiada ona 4 funkcje. Dwubiegowe wiercenie klasyczne w połączeniu z dwubiegowym wierceniem udarowym pozwala na wykonanie wszystkich planowanych czynności. Natomiast wkręcanie tradycyjne (2 biegi) oraz wkręcanie udarowe (3 biegi) pozwala na dodatkowe prace wykończeniowe.

Wkrętarka podczas użycia, a także wkrętarki Makita i ceny wkrętarek Makita
Polecane wkrętarki Makita w różnych modelach oraz ceny wkrętarek Makita

Silnik w tym elektronarzędziu jest bezszczotkowy BLDC. Regulacja sprzęgła jest 9-stopniowa, a wkręcenie udarowe posiada 3 prędkości. Dodatkowo ta wkrętarka idealnie radzi sobie z drewnem na wysokich obrotach. Natomiast zastosowanie sprzęgła elektronicznego umożliwia zwiększenie zakresu momentu obrotowego dla różnych zastosowań. Zmiana trybu pracy przy użyciu pierścienia pozwala na zwiększoną trwałość całego mechanizmu. Cena katalogowa wynosi 2336,00 zł.

Wybrane modele oraz ceny wkrętarek Makita z udarem

Nazwa modelu

Napięcie akumulatora

Przykładowa cena

Makita DHP485Z Body

18 V

599,00 zł

Makita DHP456SEX6

18 V

1350,00 zł

Makita BTP141RFJX

18 V

2336,00 zł

Wkrętarki Makita – porady praktyczne

Planując zakup wiertarko-wkrętarki z udarem czy bez udaru warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Ważne jest, aby była ona dopasowana do potrzeb oraz zastosowania. Kiedy ma ona służyć tylko okazjonalnym pracom w zaciszu domowym wystarczy urządzenie o napięciu akumulatora 6,5 V do 10 V. Zwykle wykorzystywane są one jako wkrętarki. Jeśli natomiast wiertarko-wkrętarka ma służyć do bardziej skomplikowanych zadań oraz częściej, to można szukać modelu wśród narzędzi o napięciu około 9,6-14 V. Dodatkową możliwością będzie wiercenie w różnych materiałach bez obawy o uszkodzenie napędu.

Jeśli jednak ma być to elektronarzędzie do prac profesjonalnych dla zawodowców to rozwiązaniem są wiertarko-wkrętarki o napięciu minimum 18 V. Powinny posiadać solidne wykonanie oraz być wysoce odporne na uszkodzenia mechaniczne podczas pracy w twardym materiale. Jeśli nie będą posiadać takich cech, to szybko mogą się zepsuć. Zwykle takie profesjonalne urządzenia wykorzystywane są w dużej mierze do wiercenia otworów, a rzadziej do wkręcania.

Dodatkowym atutem jest możliwość ustawienia momentu obrotowego. Jest to bardzo ważne w przypadku pracy z materiałami o różnym stopniu twardości. Istotna jest także możliwość przełączanie na drugi czy trzeci bieg. Materiał z jakiego wykonana jest wiertarko-wkrętarka, ma duże znaczenie, ponieważ wpływa on na żywotność narzędzia. Najlepiej, jeśli przekładnia wykonana jest z metalu. Zwiększającym komfort pracy aspektem jest oświetlenie LED obszaru roboczego.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 95,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły