Altana ogrodowa z grillem - jaką wybrać?

Wspólne grillowanie w ogrodzie to świetny sposób spędzania wolnego czasu w ogrodzie z rodziną czy też z zaproszonymi gośćmi. Najprostszym rozwiązaniem jest sam grill i wygodne meble ogrodowe, gdzie można zjeść przyrządzone potrawy. Jednak marzeniem jest altana ogrodowa z grillem lub domek grillowy, gdzie można spędzić czas bez względu na pogodę.

Latem dobrym rozwiązaniem są drewniane altanki lub wiaty ogrodowe z grillem. Jeśli zaś chcemy cieszyć się wspólnym biesiadowaniem bez względu na porę roku, dobrym rozwiązaniem będą domki grillowe. Wiele firm oferuje indywidualny projekt altany ogrodowej z grillem, a nawet z sauną, który można dopasować do własnych potrzeb.

Altany drewniane przystosowane do ustawienia grilla wykonane są najczęściej z drewna sosnowego, zaimpregnowane i zabezpieczone przed czynnikami atmosferycznymi przez dwukrotne malowanie lakierobejcą. Świetnie wyglądają altany drewniane pokryte gontem lub strzechą. Altanki wyposażone są w wygodne ławeczki lub także stół. Firmy wykonujące projekt altany ogrodowej z grillem najczęściej oferują także budowę paleniska lub regulowany okap.

Świetnym pomysłem są altany drewniane lub z bali z grillem i wędzarnią, gdzie można samemu wędzić mięsa i kiełbasy. Planując ustawienie w ogrodzie altany z grillem i wędzarnią należy liczyć się z kosztem około 37 tysięcy zł za gotową altanę. Natomiast sam projekt altany ogrodowej z grillem i wędzarnią to koszt od 400 zł. Jeśli szukasz więcej porad i inspiracji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o altanach ogrodowych.

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze roboty koszące

Masz dość koszenia trawnika i szukasz rozwiązania, jak tego uniknąć? Jest bardzo proste rozwiązanie - robot koszący. Robot skosi trawę za Ciebie. Sprawdź najczęściej wybierane roboty koszące.

Nowoczesna altana ogrodowa z grillem i wędzarnią a nawet z piecem chlebowym może być zbudowana w stylu rustykalnym, który przypomina dawne chaty wiejskie. Do budowy wykorzystuje się lite drewno jak sosna, świerk i dąb. Dachy rustykalnych altanek czy wiat mogą być kryte strzechą, gontem czy też dachówką. Piece i wędzarnie budowane są z kamienia, najczęściej piaskowca i granitu, które pozwalają na łatwą obróbkę, dzięki czemu można nadać palenisku ciekawy kształt.

Klienci mogą wybrać otwarte wiaty ogrodowe z grillem, które są bardzo praktyczne jako miejsce do biesiadowania w czasie ciepłej pogody. Wiaty ogrodowe z grillem nie posiadają ścianek bocznych, dlatego też uczestnicy przyjęcia mogą z łatwością dostać się do zastawionego stołu. Natomiast nowoczesna altana ogrodowa zamknięta pozwoli na biesiadowanie także w czasie chłodów czy deszczu. A może zainteresuje cię także ten artykuł o budowie altany krok po kroku?

Domek grillowy czy też altana ogrodowa z grillem, a także projekt altany ogrodowej wyposażonej w grill elektryczny
Altana ogrodowa z grillem - projekty, inspirujące przykłady, opinie, ceny

Domki grillowe

W odróżnieniu od altanki domki grillowe umożliwiają grillowanie bez względu na porę roku. Jeśli lubimy samodzielnie przygotowywać mięsa i kiełbasy, możemy zdecydować się na domek grillowy z grillem i wędzarnią czy z kuchnią paleniskową czy piecem chlebowym jak w dawnej wiejskiej chacie. Aby spędzać na działce chłodniejsze dni, można wybrać domek z kominkiem.

Domki grillowe mogą być stawiane na działce bez pozwolenia na budowę. Domki grillowe nie wymagają fundamentu. W celu ustawienia domku wystarczy równy i stabilny grunt. W przypadku nierówności stosuje się fundament punktowy z betonowych bloczków.

Ceny domków grillowych oznaczają koszt kilkunastu tysięcy złotych. Jest to koszt samego domku drewnianego wyposażonego w wygodne ławeczki. Wyposażenie domku w uniwersalne palenisko do pieczenia i grillowania i regulowany okap oznacza dodatkowy koszt około 3000 zł. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o małej architekturze ogrodowej.

Całoroczne domki grillowe często instalowane są przez hotele, ośrodki wczasowe czy pensjonaty, aby urządzać biesiady grillowe dla gości bez względu na porę roku. Tego rodzaju zabudowane altany drewniane pozwalają na urządzanie imprez także w niepogodę czy deszcz. Nawet w zimę, po rozpaleniu grilla, temperatura wewnątrz osiąga plus 20 stopni, co pozwala na komfortową zabawę i wspólne biesiadowanie.

Budowa w ogrodzie czy na działce altany czy domku grillowego z grillem lub z kominkiem stanowi niebagatelną inwestycje. Jednak warto wybrać tego rodzaju rozwiązanie, aby móc dłużej i wygodniej cieszyć się czasem spędzonym na łonie natury. A może zainteresuje cię także ten artykuł o idealnej altanie do ogrodu?

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 50,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły