Domek narzędziowy z drewutnią - najciekawsze projekty

Domek narzędziowy z drewutnią sprawdzi się na każdej działce. Od naszych potrzeb zależy, jaki projekt najlepiej spełni swoją funkcję. Jego wybór należy dostosować do indywidualnych oczekiwań oraz wielkości działki i ogólnej stylistyki architektury ogrodowej. Na uwagę zasługują nowoczesne projekty wykonywane na zamówienie:

  • Domek narzędziowy z wiatą samochodową i otwartą drewutnią w formie wiaty. Z jednej strony domku narzędziowego umiejscowiono drewutnię, natomiast z drugiej wiatę samochodową. Całość pokryto wspólnym dachem. Taki projekt odpowiedni jest na działkę o dużych rozmiarach, gdyż zajmuje powierzchnię 11 x 3 m.
  • Domek narzędziowy z drewutnią z boku o wymiarach 3 x 2, 5 m. Jest odpowiedni nawet na działkę o niewielkich rozmiarach. Składzik na narzędzia z otwartą wiatą na drewno połączone są wspólną podłogą i dachem. To najprostszy i najczęściej wybierany model.
  • Szopa na narzędzia z drewutnią zajmująca prawie połowę jego powierzchni. Część przeznaczona na drewutnię, zamknięta jest ażurowymi ścianami z listewek. Całość pokryta jest gontem bitumicznym i zajmuje powierzchnię 5 x 6 m.
  • Domek narzędziowy z integralną, otwartą drewutnią. Konstrukcja o wymiarach 4,5 x 2 m pokryta dwuspadowym dachem. Nad domkiem i drewutnią znajduje się niewielki strych. Drewutnia ma jedną ażurową ścianę.

Cena domków narzędziowych z drewutnią i opinie

Minimalna cena domków narzędziowych z drewutnią

Rodzaj

Cena

Domek narzędziowy z drewutnią i wiatą samochodową

6000

Domek gospodarczy z wiatą na drewno

1500

Szopa na narzędzia z integralną drewutnią

5500

Szopa na narzędzia z otwartą drewutnią

2500

Cena szop na narzędzia z drewutnią uzależniona jest od wielu czynników. Poszczególne projekty mają odmienną wielkość, sposób impregnacji czy rodzaj pokrycia dachowego. Ceny różnią się w zależności od producenta, konstrukcji i materiału, z którego zostały wykonane.

Dostępne w sprzedaży gotowe modele domków narzędziowych, np. na OLX, są znacznie tańsze od projektów wykonywanych na zamówienie. Porównując ceny poszczególnych modeli, warto zwrócić uwagę nie tylko na metraż, ale także, czy wyposażony jest w rynny, zaimpregnowany i czym pokryty jest dach?

Opinie na temat domków gospodarczych z drewutnią

Nowoczesne projekty szop na działkę z drewutnią cieszą się dużym powodzeniem. Ich użytkownicy doceniają łatwość przechowywania narzędzi i opału do kominków. Domek gospodarczy ułatwia utrzymanie porządku na działce, a drewno świetnie w nim wysycha. Najwyżej oceniane są indywidualne projekty robione na zamówienie.

Szopy na narzędzia cenione są za wysoką estetykę wykonania i funkcjonalność. Duży wybór ułatwia dopasowanie jej do stylu budynku. Nie jest uznawana wyłącznie za schowek, lecz za nowoczesne urozmaicenie architektury ogrodowej.

Drewutnia na drewno, a także domek narzędziowy z drewutnią na drewno kominkowe oraz jego projekt i cena
Domek narzędziowy z drewutnią - najciekawsze projekty, ceny, opinie, porady

Domek gospodarczy na działkę z wiatą na drewno krytykowany jest za wysokie ceny. Wydatek kilku tysięcy zł za nowoczesny projekt, uważany jest przez wiele osób za bardzo drogi. Dlatego poszukują tańszych modeli na OLX oraz w marketach ogrodniczo-budowlanych. Oczywiście domek na narzędzia na nic się zda bez… narzędzi. Sprawdź zatem te artykuły o najpotrzebniejszych narzędziach ogrodowych.

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze roboty koszące

Masz dość koszenia trawnika i szukasz rozwiązania, jak tego uniknąć? Jest bardzo proste rozwiązanie - robot koszący. Robot skosi trawę za Ciebie. Sprawdź najczęściej wybierane roboty koszące.

Na co zwrócić uwagę, wybierając domek narzędziowy? Porady

Wybierając model drewutni z domkiem narzędziowym, należy uwzględnić wielkość działki. Zbyt duża konstrukcja zdominuje ogród. Powinna ona komponować się stylistycznie z otoczeniem. Wykonane z drewna domki mogą być główną ozdobą ogrodu. Warto przemyśleć pokrycie ich dachu tym samym materiałem, co budynek mieszkalny.

Przed ustawieniem szopy należy przygotować i wyrównać podłoże. Może okazać się konieczne wykonanie fundamentu. Aby długo pełniła swoją funkcję, należy ją odpowiednio zaimpregnować. Drewno wymaga także regularnej pielęgnacji. Dzięki temu długo zachowa walory estetyczne i funkcjonalność. Niewielka działka wyklucza dużą konstrukcję nie tylko z powodów estetycznych. Zgodnie z przepisami przeciwpożarowymi, drewutnia nie może znajdować się bezpośrednio przy budynku mieszkalnym. Należy o tym pamiętać, wybierając lokalizację szopy z drewutnią.

Dysponując niewielkim budżetem, warto wziąć pod uwagę rozmiar domku gospodarczego i jego konstrukcję. Mniej okien i innych elementów zmniejszy cenę, nie umniejszając funkcjonalności. Zamiast wybierać model na zamówienie, można sprawdzić gotowe oferty na OLX i w najbliższych marketach. Brak zdobień i wymyślnej konstrukcji nie musi oznaczać rezygnacji z komfortu użytkowania i estetyki. Wybierając projekt indywidualny, należy zwrócić uwagę na dodatkowe koszty, które mogą obejmować montaż, przygotowanie podłoża itp. Z ich powodu cena domku może wzrosnąć nawet dwukrotnie.

Wiele firm specjalizuje się w budowie nowoczesnych domków narzędziowych z drewutnią. Wybierając dany model, zawsze należy kierować się jego funkcjonalnością i komfortem użytkowania. Nie ważne, czy wybierzemy zakupy na OLX, czy zamówimy indywidualny projekt. Zawsze należy zwracać uwagę na jakość wykonania i wytrzymałość.

Powiązane artykuły