Folia w płynie na zewnątrz. Jak wygląda i czym wyróżnia się płynna folia hydroizolacyjna?

Guma czy innymi słowy płynna folia hydroizolacyjna jest dostępna w formie gotowej do użycia. Jej właściwości zapewniają zmniejszenie lub całkowite zniwelowanie przesiąkania wilgoci przez powierzchnie z betonu komórkowego, bloczków gipsowych, tynków cementowych, wylewek betonowych i tynków cementowo wapiennym. Jedynym ograniczeniem dla produktu jest powierzchnia drewniana. Hydroizolacja zewnętrzna z płynnej folii nie powinna być stosowana na elementach balkonowych czy nawierzchniach tarasu, które zostały wykonane z drewna bądź materiałów drewnopodobnych.

Folia w płynie na zewnątrz jest materiałem o dużej odporności na działanie zmiennych warunków pogodowych. Na forum tematycznym wyczytamy, że guma nadaje się do stosowania na niemal wszystkich powierzchniach poziomych. Płynna guma zewnętrzna może znaleźć zastosowanie w izolacji tarasu lub balkonu. Jej zastosowanie będzie sprawdza się pod płytki na taras, a guma zewnętrzna pozwala uchronić powierzchnię przed wnikaniem wilgoci.

Warto także zauważyć, że hydroizolacja tarasu lub balkonu jest łatwa do wykonania. Nawierzchnia zewnętrzna wymaga odpowiedniego przygotowania i wysuszenia. W następnej kolejności należy nałożyć grunt szczepny. Pod folie w płynie najlepiej sprawdza się grunt szczepny epoksydowy. Następną warstwą jest płynna izolacja pod płytki na taras lub balkon.

Płynna guma zewnętrzna. Gdzie najlepiej sprawdzi się folia hydroizolacyjna?

Płynna folia jest popularnym materiałem, który możemy stosować we wnętrzach pomieszczeń. Hydroizolacja nadaje się do zastosowania pod płytki w kuchni czy łazience. Takie zastosowanie zabezpiecza podłogę przed przesiąkaniem wilgoci, a izolacja i grunt szczepny okazują się łatwe w aplikacji.

Dobre opinie posiada także folia w płynie na zewnątrz. Warto przy tym zauważyć, że nie każda płynna guma jest wystarczająco odporna na działanie niekorzystnych warunków pogodowych. Dlatego przed zakupem warto upewnić się, że hydroizolacja i grunt szczepny nadają się do zastosowania na zewnątrz.

Polecana chemia budowlana

Folia w płynie na zewnątrz, a nawet klej do butów powinny być stosowane w oparciu o wytyczne producenta. Dlatego warto poznać możliwości zastosowania konkretnych wyrobów i poznać opinie. Forum tematyczne może być cennym źródłem wiedzy, dotyczącym możliwości stosowania gumy zewnętrznej. Ogólnie przyjmuje się, że tego typu izolacja nadaje się do stosowania wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko zawilgocenia nawierzchni. Dlatego płynna folia zewnętrzna najczęściej znajduje zastosowanie pod płytki na balkonie i na tarasach zewnętrznych. Może być też wykorzystana jako hydroizolacja pod płytki w garażu czy altanie ogrodowej. Jej szerokie zastosowania daje wiele możliwości wykonania praktycznych izolacji. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także ten artykuł na temat folii w płynie.

Folia hydroizolacyjna – rodzaje i cena zakupu wybranych produktów

Folia izolacyjna dzieli się na kilka popularnych rodzajów, od których uzależnione są możliwości jej zastosowania. Największą popularnością cieszy się hydroizolacja przeznaczona do wilgotnych pomieszczeń. Tego typu produkty nie nadają się na zewnątrz (podobnie jak klej do butów drewnianych czy klej do butów z tworzyw sztucznych), jednak mogą być z powodzeniem stosowane w izolacji podłóg w ogrzewanych pomieszczeniach. Dobrze wykonana izolacja zabezpiecza podłogi przed zawilgoceniem, a tym samym przed atakami grzybów i pleśni. Na forum tematycznym znajdziemy opinie dotyczące różnych wyrobów izolacyjnych. Dużą popularnością cieszy się wewnętrzna folia hydroizolacyjna Primacol Pro i Soudal Soudatight LQ, Cena za jedno opakowanie okazuje się mocno zróżnicowana. Produkty Primacol Pro nabędziemy za ok. 130 zł za opakowanie 15 kg. Z kolei cena hydroizolacji Soudal to około 120 zł za wiaderko 5 litrów.

W ofertach sprzedaży pojawia się także specjalna guma, przeznaczona pod styropian. Jest to ciekawa grupa produktów, umożliwiająca wykonanie hydroizolacji obwodowej i stworzenie szczelnych barier przeciwwilgociowych na nawierzchniach zewnętrznych. Na forum polecane są między innymi wyroby Mapei i Tytan. Cena za hydroizolacje będzie uzależniona od pojemności opakowania. Dla przykładu, za płynną folię Tytan o pojemności 4 litry zapłacimy około 90 zł.

Na uwagę zasługuje także folia w płynie na zewnątrz, dedykowana pod płytki tarasu i balkonów. Tego typu guma hydroizolacyjna jest łatwa w aplikacji (podobnie jak klej do butów) i posiada wszechstronne możliwości zastosowania. Dobre opinie posiadają wyroby takich marek jak Mapei, Isolbau, Izolex i Primacol Pro. Cena za opakowanie o pojemności 5 – 10 litrów będzie wynosić 80 – 200 zł w zależności od producenta i właściwości produktu.

ikona podziel się Przekaż dalej