Ceny roślin ogrodowych

Krzewy ozdobne

Krzewy ozdobne stanowią element dekoracji większości aranżacji ogrodowych. W ofertach sprzedaży znajdziemy rośliny o różnorodnych kolorach, bogatych kwiatostanach i zadziwiających liściach. Poniżej opiszemy ceny za popularne krzewy ozdobne, które sprawdzą się w ogrodzie.

Kalina koralowa – to efektowne krzewy ozdobne o bogatych, jasno zabarwionych kwiatostanach. Roślina nie posiada zbyt wygórowanych wymagań, dlatego świetnie sprawdzi się w ogrodzie. Cena zakupu waha się pomiędzy 25 a 40 zł w zależności od odmiany.

Lagerstremia Indyjska – to kolejne eleganckie krzewy ozdobne z bujnymi kwiatostanami. Lagerstremia jest niekiedy określana mianem bzu południa. Jej kwiatostany posiadają intensywny, przyjemny zapach. Cena roślin ogrodowych wynosi około 30 zł.

Kolwincja chińska – wybierając krzewy ozdobne, nie sposób pominąć efektowną kolwincję. Jest to roślina, która z pewnością wyróżni się w ogrodzie. Atrakcyjne kwiaty oraz liście zwrócą na siebie uwagę, stanowiąc swoistą ozdobę. Cena roślin ogrodowych wynosi tutaj ok. 20 zł.

Krzewy iglaste

Omawiając cennik roślin ogrodowych, nie można pominąć krzewów iglastych. To właśnie one stanowią główną ozdobę przydomowych ogrodów. Znajdziemy je w formie żywopłotów czy przycinanych form roślinnych. Poniżej opiszemy ceny roślin ogrodowych, które cieszą się największą popularnością.

Żywotnik zachodni – to popularne krzewy iglaste występujące w wielu odmianach. Świetnie sprawdzą się do formowania żywopłotów i ozdobnych rzeźb roślinnych. Cena roślin ogrodowych zależy tu od ich wielkości. Za niewielki żywotnik zapłacimy 10-15 zł. Ceny roślin ogrodowych o większych rozmiarach mogą być przynajmniej dwukrotnie wyższe.

Jałowiec płożący – popularne krzewy iglaste, których gałęzie efektownie rozkładają się po ziemi. Roślina dobrze sprawdzi się w ogrodzie nowoczesnym, a także rustykalnym. Jej uniwersalny charakter oraz niewielkie wymagania sprawiły, że jest to jeden z popularniejszych krzewów iglastych. Orientacyjny cennik roślin ogrodowych waha się tu w przedziale 10-22 zł. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o krzewach ogrodowych.

Ile zapłacimy za rośliny ozdobne?

Cennik roślin ogrodowych – popularne kwiaty

W ogrodzie powinno znaleźć się miejsce na kwiaty, które stanowią zwieńczenie każdej aranżacji. Poniżej przybliżymy cennik roślin ogrodowych o największych walorach dekoracyjnych.

Pięknie zaaranżowany ogród z różnymi roślinami oraz ceny i cennik roślin ogrodowych, także krzewów ozdobnych i kwiatów
Cennik roślin ogrodowych 2022 - sprawdź aktualne ceny roślin

Róża Marvele – kolczasta róża wprowadza do ogrodu niepowtarzalny nastrój. Tak jest również w przypadku pomarańczowej odmiany Marvele. Są to rośliny ozdobne o pięknych, pełnych kwiatach. Ich nietypowa barwa wyróżnia się spośród roślinności ogrodowej. Cena roślin ogrodowych z odmiany Marvele wynosi ok. 45-50 zł.

Lawenda wąskolistna – to dobrze znana, wieloletnia roślina ozdobna. Dobrze wzrasta na słonecznych stanowiskach, nie wymaga podlewania i jest dość odporna na zimowe przymrozki. Lawenda słynie też z charakterystycznego, przyjemnego zapachu. Cena zakupu pojedynczej sadzonki wynosi 5-10 zł.

Liliowiec – to piękne rośliny ozdobne o żółtym zabarwieniu kwiatów. Dobrze radzą sobie w naszych warunkach klimatycznych i świetnie sprawdzą się w ogrodzie nowoczesnym. Cena roślin ogrodowych może być miłym zaskoczeniem. Za jedną sadzonkę zapłacimy 4 do 10 zł. A może zainteresuje cię także ten artykuł o kwiatach wiosennych?

Ceny roślin ogrodowych – trawy ozdobne

Trawy ozdobne to kolejne popularne rośliny, które chętnie znajdują miejsce w ogrodzie. Ich głównym atutem (oprócz walorów dekoracyjnych) są stosunkowo niewielkie wymagania uprawowe. Z tego względu trawy ozdobne są rozwiązaniem polecanym nawet dla początkujących ogrodników. Poniżej przedstawimy ceny roślin ogrodowych, które cieszą się największą popularnością.

  • Konwalik – to popularne trawy ozdobne o czarnym zabarwieniu. Nadają się zarówno do tworzenia pojedynczych dekoracji, jak i do obrysowania większych nasadzeń roślinnych. Konwalik jest łatwy w uprawie, a jego ciemne zabarwienie zwraca na siebie uwagę. Ceny roślin ogrodowych wynoszą 10-18 zł za sadzonkę.
  • Kostrzewa sina – pomimo swojej nazwy przybiera niebieskawe zabarwienie. Kostrzewa dobrze rośnie na suchych i mocno nasłonecznionych stanowiskach. Tego rodzaju trawy ozdobne są też dość tanim rozwiązaniem. Ceny roślin ogrodowych zaczynają się w tym wypadku od 5 zł za sadzonkę.
  • Miskant chiński – to efektowne trawy ozdobne osiągające większe wysokości. Formują się w kształt dużej kępy, a ich podwieszone liście stanowią dodatkową atrakcję. Warto także dodać, że Miskant chiński posiada ozdobne, różowe kwiatostany. Dzięki temu jest powszechnie doceniany za walory dekoracyjne. Cena pojedynczej sadzonki wynosi 10-20 zł.

Powyżej opisaliśmy jedynie przykładowe rośliny ozdobne oraz krzewy iglaste. W ofertach lokalnych dostawców znajdziemy niemal nieograniczony wybór roślin, które świetnie sprawdzą się w naszej aranżacji ogrodowej.

ikona podziel się Przekaż dalej