Grill elektryczny i jego rodzaje

W sprzedaży dostępne są trzy rodzaje grilli elektrycznych. Jednym z nich jest grill tradycyjny z rusztem, którego podstawę stanowi grzałka i ruszt. To, co go wyróżnia to wyjątkowo duża powierzchnia grzewcza, dzięki której możliwe jest przygotowanie większej ilości potraw. Jego mankamentem jest tłuszcz ociekający na grzałkę, przez co utrudnione staje się czyszczenie grilla.

Ciekawą alternatywą zdaje się być wybór grilla tradycyjnego z płytą teflonową, który podobnie jak poprzednik, zapewnia dużą powierzchnię grzewczą. Jako że podczas grillowania tłuszcz i soki są odprowadzane specjalnymi kanalikami do naczynia, użytkownicy nie będą mieli problemu z utrzymaniem grilla w czystości. Ciekawostki i informacje na temat grilla ogrodowego zebraliśmy dla ciebie w tym miejscu.

Grill wielofunkcyjny raclette jest dwupoziomowym urządzeniem, w którym górną część stanowi płyta grzewcza, a dolną – mini patelnia. Górny poziom przeznaczony jest do grillowania potraw, podczas gdy mini patelnia służy do smażenia jajek, warzyw czy roztapiania sera. Tłuszcz zostaje odprowadzony za pomocą odpowiednich rynienek.

Bardzo popularnym podziałem, wśród użytkowników, jest kryterium rozmiarów grilla elektrycznego. Z uwagi na kompaktowy rozmiar, grille stołowe będą doskonałym uzupełnieniem kuchni. Grille stojące natomiast wyglądem przypominają grille na węgiel, dzięki czemu lepiej sprawdzą się na zewnątrz, na przykład na balkonie. Źródłem energii grilla jest prąd, który jest zamiennikiem tradycyjnego węgla czy brykietu.

Grille elektryczne zamykane czy nie?

Wiele osób boryka się z problemem wyboru odpowiedniego grilla. Dużym uznaniem miłośników grillowania cieszą się grille elektryczne zamykane, które możemy swobodnie rozłożyć, jednocześnie zwiększając powierzchnię rusztu. W zamkniętym grillu, nasze potrawy będą opiekały się z dwóch stron w tym samym czasie, dzięki czemu nie będziemy musieli stale je obracać. Jeśli interesuje cię także grill ogrodowy połączony w wędzarnią, ciekawostki i projekty znajdziesz w tym artykule.

Grill kontaktowy elektryczny - popularni producenci

Bardzo popularnym producentem grilli elektrycznych jest firma Tefal. Dużym uznaniem użytkowników cieszy się grill elektryczny Tefal GC2050 Minute, którego cechą charakterystyczną jest przyzwoita moc 1600 W, duża powierzchnia grzewcza i korzystna cena, bowiem za tego typu model zapłacimy jedynie 160 zł.

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze modele pomp ciepła

Szukasz nowoczesnej pompy ciepła do ogrzewania swojego domu? Dobrze trafiłeś! Sprawdź najpopularniejsze modele.

Absolutnym hitem na rynku są również grille elektryczne Tefal GC6000 Classic XL 800. Posiadają dużą moc 2000 W i powierzchnię grzewczą. Na ich korzyść przemawia obecność odpływów na tłuszcz i soki oraz trzystopniowa regulacja temperatury. Opinie użytkowników są w 100% przychylne ;i pochlebne. Jedynym ich mankamentem jest wysoka cena, gdyż za tego typu sprzęt przyjdzie nam zapłacić powyżej 350 zł.

Drugim, co do popularności producentem, jest firma Philips. Grill kompaktowy elektryczny Philips HD4467/90 to bardzo dobrze wyposażona i opatrzona niską ceną propozycja. Wysoka moc 2000 W, trzystopniowa regulacja temperatury i miejsce na zwinięcie kabla to cechy, dzięki którym ten model zajmuje czołową pozycję w rankingu grilli elektrycznych.

Nieocenionym faworytem użytkowników okazała się firma Gorenje, która w swojej ofercie posiada grill elektryczny Gorenje KR 2000. Grill kompaktowy elektryczny ma bardzo dużą powierzchnię grzewczą, moc sięgającą wartości 2000 W, odwracane płyty grzewcze, trzystopniową regulację temperatury i dołączoną w zestawie tacę teflonową. Cena także nie odstrasza, bowiem sprzęt może być nasz już za 250 złotych.

Grill elektryczny - opinie

Grille elektryczne zamykane to bardzo ciekawa alternatywa dla osób dbających o zdrowe posiłki. Użytkownicy polecają tego typu urządzenie ze względu na prostotę w użyciu i możliwość opiekania ulubionej potrawy z dwóch stron jednocześnie. Grille elektryczne, w porównaniu do grilli węglowych, nie wymagają wprawy w ich rozpalaniu i utrzymaniu temperatury. Wystarczy, że naciśniemy odpowiedni przycisk. Dodatkową zaletą jest brak dymu, który może być szkodliwy dla zdrowia naszych bliskich.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 94,5% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły