Grille ogrodowe na gaz - zalety

Grille ogrodowe gazowe mogą być podłączone do instalacji gazowej lub zasilane za pomocą gazu z butli, która powinna być regularnie uzupełniana. Tego typu grille wyróżniają się bardzo szybkim nagrzewaniem, skracając przy tym czas przeznaczony na przygotowanie posiłku. Dodatkowo umożliwiają kontrolowanie temperatury. W celu ich uruchomienia wystarczy przekręcić odpowiednie pokrętło, po czym nacisnąć przycisk będący odpowiednikiem zapalarki.

Podczas wyboru modelu grilla gazowego, warto zwrócić uwagę na możliwość jego zapalenia w inny sposób, wówczas gdy dojdzie do awarii zapalarki. Na sklepowych półkach znajdziemy proste grille ogrodowe na gaz, które doskonale sprawdzą do przygotowania małej ilości potraw oraz urządzenia które wyposażone są w kilka palników i dodatkowe funkcje, wśród których znajduje się obecność rożna. Wybór odpowiedniego modelu uzależniony jest przede wszystkim od naszych indywidualnych oczekiwań. Istotną kwestią jest zastanowienie się, dla ilu osób i z jaką częstotliwością będziemy przygotowywać przekąski na grillu. Jeśli interesuje cię także grill ogrodowy połączony w wędzarnią, ciekawostki i projekty znajdziesz w tym artykule.

Tanie grille gazowe i z wyższej półki

Ceny grilli ogrodowych na gaz są opatrzone znacznie wyższą wartością niż grille węglowe czy elektryczne. Warto jednak mieć na uwadze, że podczas eksploatacji zużycie gazu nie jest tak duże, dlatego też użytkowanie tego typu urządzenia niesie ze sobą małe koszty.

Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, sklep z grillami gazowymi oferuje bardzo wiele modeli, dzięki czemu możemy dostosować je do naszych indywidualnych oczekiwań. Istotnym czynnikiem wpływającym na cenę jest materiał, z którego wykonany jest grill gazowy. Czasem może okazać się, że tanie grille gazowe wyróżniają się zdecydowanie niższą jakością, która z kolei przekłada się na krótszą trwałość urządzenia. Palniki powinny być wykonane ze stali nierdzewnej i zapewniać odpowiedni przepływ oraz kontrolę temperatury.

Niezbędnym elementem jest także ruszt grilla gazowego. Ruszt żeliwny będzie lepiej trzymał ciepło, z kolei ruszt ze stali nierdzewnej łatwiej będzie nam utrzymać w czystości.

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze modele wędzarni

Czy wiesz, jaką wędzarnie wybrać do domu? Sprawdź najczęściej wybierane modele wędzarni przez internautów.

Za każdym produktem markowym stoi jego cena. Bardzo trudno jest jednak określić, czy ceny grilli ogrodowych na gaz są niskie lub wysokie, bowiem jest to punkt widzenia, na który powinniśmy spojrzeć z kilku perspektyw. Najtaniej kupimy grill gazowy Hecht grill gazowy King grill Smart, za który przyjdzie nam zapłacić 339 zł. Jego największym atutem jest krótki okres czasu rozłożenia i rozpalenia tudzież możliwość składania grilla, dzięki czemu nie będziemy mieli problemu z jego transportem. Jeśli chcesz pogłębić wiedzę na temat grilli ogrodowych, ciekawostki i informacje zebraliśmy dla ciebie w tym miejscu.

Nieco większą ceną (389 zł) opatrzony jest grill ogrodowy gazowy Landmann 12375, który umożliwi przygotowanie smacznych i zdrowych potraw. Jego zaletą jest niski koszt eksploatacji w porównaniu z tradycyjnym grillem węglowym, gdyż nie ma konieczności użycia podpałek oraz węgla drzewnego, a jedynie butli gazowej, która wystarczy na cały sezon grillowy.

Tanie grille ogrodowe znajdują się także w ofercie firmy Weber. Model Weber Q10 dostępny w promocyjnej cenie 699 zł jest niewielkim urządzeniem, dzięki czemu doskonale sprawdzi się na balkonie. Wysokiej jakości żeliwny ruszt będzie idealny do grillowania zarówno mięsa jak i warzyw lub owoców morza. Promocja warta jest zatem rozważenia.

Z uwagi na rosnącą popularność grillów gazowych, coraz więcej firm ma je w swojej ofercie. Wśród najpopularniejszych producentów na rynku należy wymienić również Activia, Napoleon, Broil King, czy też Campingaz.

Użytkownicy funkcjonalnych grilli gazowych docenili przede wszystkim możliwość przygotowania zdrowych przekąsek w dowolnym miejscu. Mięso przyrządzone na tego typu urządzeniu zachowuje soczystość i wartościowe składniki, dzięki wysokiej temperaturze obróbki. Niektórzy są zdania, że nic nie jest w stanie zastąpić aromatycznego smaku potraw przygotowanych na grillu węglowym. Jednak producenci grilli gazowych sprostali również i temu problemowi, wyposażając je w odpowiedni pojemnik przeznaczony na wkładki z wiórkami różnych gatunków drzew. Jeśli rozważasz także zakup lub budowę wędzarni ogrodowej, w tym miejscu znajdziesz szereg porad, informacji i ciekawostek na ten temat.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 81,5% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły