Grill z kamienia

Murowany grill ogrodowy wykonany z kamienia doskonale wpisuje się w architekturę, jaką spotkać możemy w ogrodzie. Ze względu na swą naturalność, kamień zawsze pozostanie w modzie. Na korzyść konstrukcji bazujących na tym surowcu przekłada się ich wysoka trwałość. Tego typu grill będzie atrakcją każdego ogrodu, która znacznie podniesie walory estetyczne tego miejsca. Niezbędne informacje na temat grilla ogrodowego zebraliśmy dla ciebie w tym miejscu.

Dodatkowo, murowany grill ogrodowy może pełnić funkcję kominka. Specyficzna budowa kamienia nie tylko stworzy możliwość przygotowania posiłku, ale również ogrzania gości podczas wieczornych spotkań, gdy temperatura na zewnątrz będzie zdecydowanie mniejsza niż za dnia. Grill z kamienia może z powodzeniem zostać połączony z piecem do chleba lub wędzarnią. Dzięki temu, tradycyjne grillowanie może przyczynić się do stworzenia niecodziennych potraw, które będą rozpływać się w ustach domowników. Mimo, że murowany grill ogrodowy nie zajmuje dużo miejsca, to potrafi odmienić oblicze każdego ogrodu.

Stworzenie grilla z kamienia nie niesie ze sobą wielu problemów. Do murowania wystarczająca będzie tradycyjna zaprawa murarska lub specjalne zaprawy dostępne w sklepach, które skracają czas wymurowania konstrukcji. Ciekawą alternatywą będzie wykorzystanie bloczków betonowych, na które zostaną wtopione kamienie polne o niewielkich rozmiarach. Całość sprawi wrażenie, jakby jedynym surowcem grilla były kamienie. Ponadto projekt będzie wyróżniał się oryginalnością i estetycznością. Jeśli interesuje cię także grill ogrodowy z wędzarnią, w tym artykule znajdziesz projekty, ceny i ciekawe pomysły.

Polecane wędzarnie - sprawdź promocje!

Grill z cegły

Zalet grilla z cegły jest bardzo dużo. Tego typu grill ogrodowy jest bardzo stabilny, dzięki czemu domownicy nie muszą obawiać się o jego przewrócenie, a w rezultacie poparzenie. Na dodatek, grill z cegły daje nam pewność, że nie zostanie skradziony, a w przypadku długoletniego użytkowania – pokryty rdzą. W okresie zimowym nie ma konieczności jego przechowywania, konstrukcja może pozostać na miejscu.

Nim rozpoczniemy budowę grilla, warto zaplanować miejsce, w którym go umieścimy. Podstawowym kryterium jest bez wątpienia wygoda i komfort domowników, dlatego też zaleca się jego umieszczenie w miejscu, w którym zazwyczaj siedzimy, tak aby możliwe było prowadzenie swobodnej rozmowy w czasie przygotowywania posiłków.

Grill z cegły może powstać z cegły elewacyjnej, której kolor najlepiej dobrać do barwy elewacji budynku. Znacznie lepiej sprawdzi się ciemna kolorystyka – możliwe zabrudzenia będą mniej rzucać się w oczy. Warto unikać płytek o wyraźnie widocznej fakturze, bowiem bardzo trudno jest utrzymać je w nienagannej czystości.

Grill z klinkieru

Grill z klinkieru kryje ze sobą wiele zalet, podobnie jak budowa grilla z kamienia czy cegły. Jego walorem jest różnorodna paleta kolorystyczna, która daje dużo możliwości wizualnych. Ponadto bardzo łatwo jest go utrzymać w czystości. Nie jest konieczna impregnacja czy stosowanie dodatkowego zabezpieczenia przed działaniem wilgoci. Grill z klinkieru nie wykazuje jednak tak dużej odporności na uszkodzenia, jak murowany grill z kamienia.

ikona podziel się Przekaż dalej