Wędzarnia elektryczna z generatorem dymu - zalety

Na korzyść wędzarni elektrycznej przemawia głównie prostota zarówno w obsłudze, jak i sterowaniu. To powód, dzięki któremu osoby bez doświadczenia z wędzeniem nie będą miały problemów podczas jej użytkowania. Wywołanie dymu w tego typu wędzarni wymaga jedynie kliknięcia odpowiednich przycisków, po czym dodania zrębków wędzarniczych.

Posiadacze wędzarni elektrycznej z generatorem dymu nie muszą także martwić się o utrzymanie temperatury w komorze. W zasadzie, jest to jedna z najważniejszych kwestii podczas całego procesu wędzenia. Możemy ustawić temperaturę odpowiadającą danemu produktowi, a wędzarnia elektryczna zadba o to, aby owa temperatura się utrzymywała. Dzięki takiej funkcji, właściciel wędzarni nie będzie musiał regularnie sprawdzać i pilnować całego procesu. Więcej na temat wędzarni ogrodowych zebraliśmy dla ciebie w tym miejscu.

Wędzarnia elektryczna z generatorem dymu - ciekawostki

Do wędzarni elektrycznej bardzo często wykorzystuje się zrębki wędzarnicze, które są łatwo dostępne i przy tym bardzo wygodne w użyciu. Dzięki nim możliwe jest uzyskanie czystego, ciągłego dymu pozbawionego szkodliwych kwasów i żywic. Co ciekawe, produkty wędzone na zrębkach posiadają taki sam smak, jak wyroby wędzone na drewnie, bowiem tego typu surowiec jest produkowany z pni drzew. Nie są to produkty sztuczne, które wytwarzane są w sposób chemiczny. Prócz aromatycznego smaku, produkty wędzone na zrębkach będą zdecydowanie zdrowsze, gdyż jest to drewno występujące w najczystszej postaci.

Sercem wędzarni jest generator dymu, którego zadaniem jest podpalenie zrębek wędzarniczych i odpowiedzialność za cały proces wędzenia. W zależności od rodzaju wędzarni elektrycznej, zrębki mogą być pobierane automatycznie lub właściciel musi je wymienić co jakiś czas. Sprawdź także nasz artykuł z ciekawostkami, projektami i cenami grilla z wędzarnią ogrodową.

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze modele wędzarni

Czy wiesz, jaką wędzarnie wybrać do domu? Sprawdź najczęściej wybierane modele wędzarni przez internautów.

Wędzarnia elektryczna z generatorem dymu - opinie i cena

W opinii użytkowników, wędzarnia elektryczna z generatorem dymu jest doskonałym wyborem, szczególnie w przypadku osób rozpoczynających przygodę z wędzeniem wyrobów mięsnych. Zaletą tego typu urządzenia jest to, że zajmuje bardzo mało miejsca, dlatego też bez problemu możemy przechować ją w piwnicy i wyjąć w miarę potrzeby. Małe rozmiary i mobilność wędzarni docenili także mieszkańcy bloku, którzy bez problemu mogą umieścić ją na balkonie i przygotować zdrowy posiłek dla rodziny.

Koszt wędzarni elektrycznej z generatorem dymu nie jest duży. Wysokiej jakości sprzęt możemy kupić za 2-3 tysiące złotych, co zdecydowanie pokrywa się z kosztem budowy profesjonalnej wędzarni drewnianej lub murowanej. W przypadku samodzielnie wykonanej wędzarni, jedynym zmartwieniem jest zakup odpowiedniego gatunku drewna na opał. I choć wydawać by się mogło, że wędzarnia elektryczna z generatorem dymu zdecydowanie przełoży się na rachunki za prąd, to w praktyce średni koszt spalania wynosi jedynie 30 groszy na godzinę. Jeśli interesuje cię samodzielne wykonanie wędzarni ogrodowej z beczki metalowej, w tym artykule znajdziesz wszelkie niezbędne informacje i porady.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 92,6% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły