Meble ogrodowe aluminiowe - istotne informacje

Jeżeli chcemy urządzić nasz ogród, balkon czy taras w sposób estetyczny, a zarazem wykorzystać do tego celu meble wykonane z trwałego materiału, niedrogie i odporne na uszkodzenia, doskonałym rozwiązaniem będą meble ogrodowe z aluminium. Meble tarasowe, ogrodowe, balkonowe z aluminium są bardzo wygodne i lekkie. Sprawia to, że z łatwością możemy je przenosić i ustawiać w dowolnym miejscu. Warto również zaznaczyć, że takie meble nie wymagają żadnych dodatkowych zabezpieczeń.

Ogrodowe meble z aluminium są wodoodporne i nie rdzewieją. Sprawia to, że opady deszczu nie stanowią dla nich zagrożenia. Meble wykonane z tego materiału nie puchną ani nie pękają pod wpływem wilgoci, są odporne także na bardzo niskie temperatury, a nawet na mróz. Dzięki temu mogą stać na zewnątrz nie tylko przez cały sezon wiosenny i letni, ale także podczas jesieni, a nawet w zimie. Poza tym ogrodowe meble aluminiowe ogrodowe są łatwe w czyszczeniu. Dzięki temu, że aluminium jest materiałem lekkim, nie ma problemu z tym, aby je szybko złożyć i przenieść w inne miejsce lub schować. Jeśli szukasz więcej porad i inspiracji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o meblach ogrodowych.

Meble aluminiowe znajdują zastosowanie w ogrodach, na działkach rekreacyjnych, na balonach, na tarasach oraz przy basenach. W sprzedaży dostępne są stoły ogrodowe wykonane z aluminium, krzesła, fotele, ławki czy leżaki aluminiowe do ogrodu. Możemy samodzielnie skomponować zestaw wypoczynkowy wykonany z aluminium, a także kupić gotowy taki zestaw ogrodowy. Meble do ogrodu, na taras i na balkon wykonane z aluminium dostępne są w bogatych wersjach kolorystycznych. Możemy także zdecydować się na różną stylistykę takich mebli. Dzięki temu każdy może znaleźć najlepsze dla siebie rozwiązanie. Meble wykonane z tego materiału są ponadto stosunkowo niedrogie. Aluminiowe meble ogrodowe to najczęściej komplet krzesła ogrodowe plus stół ogrodowy.

Meble ogrodowe aluminiowe - w czym wybierać?

Stoły aluminiowe do ogrodu

W ogrodzie z pewnością sprawdzi się stół aluminiowy. Stoły wykonane w tego materiału mogą przybierać rozmaite formy i kształty. Spotkamy okrągłe, owalne, kwadratowe, prostokątne stoły ogrodowe z aluminium, a nawet w kształcie ośmiokąta. W sprzedaży takie stoły dostępne są w rozmaitych formach i stylach, do bardzo prostych, klasycznych stołów po stylizowane na różne epoki historyczne. Możemy także zakupić stoły w całości wykonane z aluminium, a także stoły aluminiowe ze szklanymi, drewnianymi, rattanowymi lub wykonanymi z tworzyw sztucznych blatami. Dostępne są także różne wersje kolorystyczne takich stołów do ogrodu. Sprawdź także ten kalkulator kosztów aranżacji ogrodu, który pomoże ci oszacować budżet na poszczególne meble.

Meble ogrodowe aluminiowe, w których na pierwszy plan wysuwają się dwa białe krzesła aluminiowe oraz ich ceny i opinie
Meble ogrodowe aluminiowe - opinie, ceny, porady przy wyborze

Aluminiowe krzesła i fotele ogrodowe

Bardzo ważnym elementem każdego zestawu wypoczynkowe do ogrodu, czy na działkę, na taras i na balkon są wygodne miejsca do siedzenia. Możemy zdecydować się między innymi na krzesła lub fotele wykonane z aluminium. Takie krzesła i fotele do ogrodu mogą przyjmować rozmaite formy, kształty i sposoby wykończenia. Spotkać możemy się z fotelami i krzesłami wykonanymi w całości z aluminium, jak również z takimi, które posiadają siedziska czy oparcia drewniane, rattanowe materiałowe lub z tworzyw sztucznych.

Aluminiowe krzesła i fotele do ogrodu mogą mieć nowoczesną prostą formę, mogą także przyjmować różne formy stylizowane na rozmaite style historyczne. Dostępne są sztywne krzesła i fotele aluminiowe do ogrodu, a także z regulowanymi oparciami lub składane. Krzesła i fotele aluminiowe mogą mieć różne wersje kolorystyczne. Na fotelach i krzesłach aluminiowych położyć możemy wygodne poduszki. Sprawdź także ten artykuł o meblach ogrodowych z technorattanu.

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze modele pomp ciepła

Szukasz nowoczesnej pompy ciepła do ogrzewania swojego domu? Dobrze trafiłeś! Sprawdź najpopularniejsze modele.

Aluminiowe ławki ogrodowe

Oprócz aluminiowych krzeseł i foteli w ogrodzie do siedzenia posłużyć mogą nam ławki wykonane z tego materiału. To bardzo dobry wybór, gdyż takie ławki aluminiowe są bardzo wygodne i mogą przyjmować bardzo ciekawe formy. Jako że aluminium jest materiałem, który jest plastyczny i łatwo nim w kształtować różne ciekawe formy, ławki takie mogą przybierać rozmaitą stylistykę. Spotkamy zatem zarówno proste, standardowe ławki aluminiowe, jak również takie, które wyglądają niczym pochodzące z poprzednich wieków.

Ławki aluminiowe mogą mieć jedynie siedziska, mogą także występować w wersjach z oparciami. Ławki takie mogą być wykonane w całości z aluminium, mogą także mieć siedziska lub oparcia drewniane, rattanowe lub z tworzyw sztucznych. Aluminiowe ławki można zakupić w różnych wersjach kolorystycznych. Na ich siedziskach możemy dla dodatkowej wygody położyć poduszki.

Leżaki i leżanki do ogrodu z aluminium

Popularnymi meblami ogrodowymi są także leżaki i leżanki wykonane z aluminium. Mogą one mieć różne rozmiary, mogą rozkładać się na różne sposoby, dostępne są w wielu kolorach. Mogą być w całości wykonane z aluminium, a także mieć elementy drewniane, rattanowe, materiałowe lub wykonane z tworzyw sztucznych.

Zestawy mebli aluminiowych do ogrodu

W sprzedaży dostępne są gotowe zestawy mebli aluminiowych, możemy je także skomponować samemu. W przypadku gotowych zestawów dużą popularnością cieszą się proste kompozycje takich mebli w postaci stołu z krzesłami o prostych, typowych kształtach, a także zestawy aluminiowych mebli stylizowane na poprzednie epoki. Dzięki takiemu stylizowanemu na poprzednie epoki zestawowi możemy poczuć się jak w angielskim czy francuskim ogrodzie. W takiej kompozycji sprawdzą się ławki, stoły i krzesła przypominające francuskie lub angielskie dziewiętnastowieczne ogrody i parki. Jeśli chodzi o aluminiowe meble ogrodowe, to najczęściej kupuje się komplet krzesła ogrodowe plus stół ogrodowy.A może zainteresuje cię także artykuł o meblach ogrodowych z palet drewnianych?

Meble ogrodowe aluminiowe - najlepsi producenci, ceny

Wśród producentów mebli ogrodowych, tarasowych, balkonowych wykonanych z aluminium warto zapoznać się z ofertą takich firm jak między innymi Furnide, Focusgarden, czy Home & Garden. Wybór produktów tych marek to zawsze gwarancja najwyższej jakości. Aluminiowy stół ogrodowy małych rozmiarów to cena od ok. 142 zł. Krzesła do ogrodu wykonane z aluminium kosztują od ok. 69 zł. Ławki do ogrodu wykonane z aluminium to cena od ok. 250 zł. Leżaki ogrodowe z aluminium to wydatek od ok. 177 zł.

Aluminium to materiał coraz częściej stosowany do produkcji mebli ogrodowych. Dzięki swoimi właściwościom i stosunkowo niskim cenom aluminiowe meble ogrodowe są także coraz częściej wybierane przez użytkowników. Meble do ogrodu wykonane z aluminium są bardzo lekkie, dzięki czemu łatwo je przenosić i ustawiać w wybranym miejscu. Są łatwe w czyszczeniu, odporne na wodę i rdzę. Mamy do wyboru między innymi stoły, krzesła, fotele, ławki czy leżaki ogrodowe z aluminium. Dostępne są one w rozmaitych wersjach kolorystycznych oraz w różnych ciekawych stylach i wykończeniach. Sprawdź także ten artykuł o meblach z europalet.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 89,1% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły