Metalowe meble ogrodowe - istotne informacje

Metal należy do najbardziej trwałych materiałów. Dlatego dużą popularnością cieszą się meble ogrodowe wykonane z metalu. Jeżeli metalowe meble balkonowe, tarasowe, ogrodowe zostaną w odpowiedni sposób zabezpieczone przed korozją mogą służyć nawet do kilkudziesięciu lat. Meble takie nie wymagają tego, aby w sezonie zimowym przechowywane były w pomieszczeniach zamkniętych. Ogrodowe meble metalowe wykonane mogą być z żeliwa, z aluminium, a także ze stalowych paneli. Często łączone są także z drewnem, kamieniem czy szkłem.

Metalowe meble do ogrodu są znacznie cięższe niż meble wykonane z plastiku lub drewna, dzięki temu są od nich dużo bardziej stabilne i nie przewróci ich nawet bardzo silny wiatr. To, że metalowe meble ogrodowe są ciężkie stanowi także ich wadę. Są mało mobilne i trudno je swobodnie przenosić. Meble do ogrodu, na taras, na balkon wykonane z metalu charakteryzują się odpornością na wilgoć, a także na intensywne promieniowanie słoneczne. Meble takie nie wymagają prowadzenia skomplikowanych zabiegów konserwacyjnych, ani pielęgnacyjnych. Jeśli szukasz więcej porad i inspiracji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o meblach ogrodowych.

Zakupić możemy zarówno meble metalowe o prostych kształtach, jak i różne ciekawe formy takich mebli. Mogą zatem oprócz praktycznej pełnić także funkcję dekoracyjną. Metal jest materiałem podatnym na formowanie, w związku z tym w sprzedaży dostępne są rozmaite formy ogrodowych mebli z metalu. Niektóre meble mogą być niemal arcydziełami metaloplastyki i nawiązywać do stylistyki minionych wieków, sprawiając, że w naszym ogrodzie poczujemy się niczym w dziewiętnastowiecznym ogrodzie francuskim czy angielskim. Dostępne są zatem zarówno nowoczesne meble ogrodowe z metalu, jak i stylizowane na starodawne. Dostępna jest także niczym nieograniczona kolorystyka metalowych mebli do ogrodu, na taras, czy na balkon.

Metalowe meble ogrodowe - w czym wybierać?

Metalowe stoły do ogrodu

Stoły ogrodowe wykonane z metalu są bardzo stabilne. Dostępne są w sprzedaży w rozmaitych rozmiarach, stylach, kolorach, formach i kształtach. Zakupić możemy zarówno mały metalowy stolik ogrodowy, przy którym zasiądą dwie osoby, jak i większe stoły metalowe, przy których zmieści się cała rodzina czy grupa przyjaciół. Metalowe stoły ogrodowe zwykle występują w połączeniu z innymi materiałami, takimi jak drewno lub szkło, a nawet kamień.

Metalowe stoły ogrodowe najczęściej wyposażone są w blaty wykonane z drewna. Możemy także spotkać się ze szklanym wypełnieniem blatów stołów ogrodowych. W sprzedaży dostępne są zarówno proste, nowoczesne stoły ogrodowe wykonane z metalu, jak również takie wykonane w stylu tradycyjnym, stylizowane na romantyczne, angielskie czy francuskie dziewiętnastowieczne meble ogrodowe. Sprawdź także ten kalkulator kosztów aranżacji ogrodu, który pomoże ci oszacować budżet na poszczególne meble.

Krzesła ogrodowe z metalu

Również wśród krzeseł ogrodowych, tarasowych, balkonowych wykonanych z metalu odnajdziemy bardzo dużo ciekawych rozwiązań. Metalowe krzesła ogrodowe dostępne są w wielu kolorach oraz w wielu różnych kształtach i stylach. Najlepiej wyglądają metalowe krzesła stylizowane na tradycyjne dziewiętnastowieczne meble parkowe i ogrodowe, często posiadają zaokrąglone formy, między innymi oparcia.

Możemy także zakupić nowoczesne metalowe krzesła do ogrodu. Ich oparcia i siedziska wykonane są najczęściej z drewna. Dostępne są różne ich formy. Popularne są zwłaszcza wykonane z metalu nowoczesne krzesła składane. Możemy je bez problemu przenosić i ustawiać w dowolnym miejscu, a także chować w pomieszczeniach. Składane krzesła metalowe są bardzo często wybierane ze względu na dużą ich mobilność. Krzesło ogrodowe metalowe można wyposażyć w poduszki. A może zainteresuje cię także artykuł o meblach ogrodowych drewnianych?

Metalowa ławka ogrodowa jako element kompletu mebli ogrodowych z metalu w kolorze białym, a także ich ceny oraz producenci
Metalowe meble ogrodowe - ceny, opinie, ciekawe propozycje
Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze pokrowce na meble ogrodowe

Szukasz sprawdzonego pokrowca na meble ogrodowe? Sprawdź koniecznie najczęściej wybierane pokrowce przez naszych czytelników.

Metalowe ławki ogrodowe

Doskonałym rozwiązaniem w każdym ogrodzie będą także ławki metalowe. Na rynku dostępny jest bardzo duży wybór takich ławek do ogrodu. Mają one najczęściej siedziska i oparcia wykonane z drewna. Choć spotkamy także metalowe siedziska i oparcia ażurowe. Szczególnie ciekawie wyglądają tradycyjne ławki ogrodowe z bogatą ornamentyką roślinną wzorowane na romantycznym stylu ogrodów francuskich i angielskich. Ławka ogrodowa pomieści jednocześnie więcej osób, jest więc dobrym rozwiązaniem.

Możemy także wybrać ławki metalowe do ogrodu o znacznie prostszych kształtach, w bardziej nowoczesnej stylistyce. Ławki ogrodowe dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych i każdy może znaleźć najlepsze rozwiązanie dla siebie. Dostępne są zarówno ławki z samymi siedziskami, jak i z oparciami. Wybór stylu, koloru, kształtu i formy jest bardzo bogaty. Ławka ogrodowa to ciekawe i warte rozważenia rozwiązanie w ogrodzie.

Metalowe komplety ogrodowe

Możemy samemu aranżować bardzo ciekawe komplety ogrodowe, zestawy wypoczynkowe. Możemy także zakupić gotowe zestawy. Niektóre tworzą nowoczesne meble ogrodowe, a niektóre tradycyjne zestawy ogrodowych mebli wzorowanych na meblach parkowych o romantycznych kształtach i formach roślinnych, ażurowych. Przywodzą one na myśl dziewiętnastowieczne ogrody angielskie lub francuskie. Zwłaszcza te tradycyjne komplety meblowe mają świetne opinie i cieszą się bardzo dużym uznaniem wśród użytkowników. A może zainteresuje cię także artykuł o meblach ogrodowych z palet drewnianych?

Takie tradycyjne zestawy mebli ogrodowych możemy skompletować samemu, kupując stół, krzesła i ławki ogrodowe w podobnym stylu i kolorystyce. Meble balkonowe, tarasowe, ogrodowe w stylu nowoczesnym bardzo dobrze wyglądają w kolorystyce czarnej, białej i grafitowej. Meble w stylu tradycyjnym świetnie sprawdzą się w kolorach ciemnozielonym, czarnym i białym, niemniej jednak istnieje wiele ciekawych rozwiązań kolorystycznych. Wszystko zależy od naszej wyobraźni.

Metalowe meble ogrodowe - najlepsi producenci, ceny

Meble balkonowe, tarasowe, ogrodowe wykonane z metalu produkują między innymi takie uznane firmy jak Metalico, Kapelańczyk, Home & Garden. Produkty tych marek to zawsze bardzo dobry wybór, a także gwarancja najwyższej jakości. Metalowy stolik ogrodowy możemy zakupić od ok. 100 zł. Krzesła do ogrodu wykonane z metalu to ceny od 40 ok. zł. Ławki metalowe do ogrodu kosztują od ok. 250 zł.

Meble ogrodowe, tarasowe, balkonowe wykonane z metalu są bardzo praktycznym, jak również estetycznym rozwiązaniem. Jako że metal jest materiałem bardzo trwałym, takie meble odpowiednio zabezpieczone przed korozją, mogą służyć nam przez długie lata. Meble metalowe są odporne na niekorzystne czynniki atmosferyczne, takie jak opady deszczu, duże promieniowanie słoneczne, silne podmuchy wiatru i skrajne temperatury. Metalowe meble do ogrodu mogą przyjmować najbardziej wymyślne starodawne formy, a także proste kształty nowoczesne. Dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej. Sprawdź także ten artykuł o wyborze krzeseł do ogrodu.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 91,7% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły