Nowoczesne meble ogrodowe - istotne informacje

Wśród nowoczesnych mebli ogrodowych mamy bardzo bogaty wybór materiałów, z jakich te meble są wykonane. Największą popularnością cieszą się od wielu lat meble plastikowe. To bardzo tanie rozwiązanie. Bardzo ciekawie wyglądać będą nowoczesne meble aluminiowe, które dają wiele możliwości aranżacyjnych ogrodu. Dużo możliwości dają także meble do ogrodu wykonane z metalu, zwłaszcza żeliwa. Zawsze dobrym rozwiązaniem aranżacyjnym są także nowoczesne meble drewniane do ogrodu. Sprawdzą się także meble plecione.

Każdy rodzaj mebli ogrodowych daje dużo możliwości zaaranżowania ogrodu w stylu nowoczesnym. Możemy eksperymentować z kolorami takich mebli, dobrym pomysłem są także poduszki ogrodowe i inne ciekawe dodatki. W nowoczesnej aranżacji ogrodu sprawdzi się także huśtawka. Warto zwrócić uwagę na to, że możemy zakupić całe zestawy nowoczesnych mebli ogrodowych, a także sami skomponować ciekawy komplet mebli ogrodowych. W sprzedaży dostępne są różne wersje kolorystyczne takich nowoczesnych mebli do ogrodu. Jeśli szukasz więcej porad i inspiracji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o meblach ogrodowych.

Gdy zdecydujemy się na samodzielne zaaranżowanie naszego ogrodu nowoczesnymi meblami zewnętrznymi, powinniśmy trzymać się kilku ważnych zasad. Przede wszystkim należy zachować spójną, dobrze dopasowaną kolorystykę takich mebli i ewentualnych dodatków. Nie wszystkie kolory pasują bowiem do siebie. Meble do ogrodu powinny być także dobrze dobrane pod względem materiałów, z jakich zostały wykonane. Niedobrze będzie wyglądać na przykład plastikowy stół z drewnianymi krzesłami. Poszczególne meble w naszym zestawie powinny być także dopasowane go siebie gabarytowo. Niski stół nie pasuje do wysokich krzeseł w ogrodzie, dlatego krzesła ogrodowe należy dobierać z rozwagą.

Nowoczesne meble ogrodowe - ciekawe aranżacje ogrodu

Nowoczesne meble ogrodowe aluminiowe

Ogrodowe meble wykonane z aluminium są podobnie jak meble plastikowe lekkie i łatwe w przenoszeniu. Są trwałe i odporne na niekorzystne warunki pogodowe, takie jak intensywne promieniowanie słoneczne, skrajne temperatury czy opady deszczu. Nie rdzewieją. Meble aluminiowe doskonale sprawdzą się w nowoczesnej aranżacji ogrodu. Sprawdź także ten kalkulator kosztów aranżacji ogrodu, który pomoże ci oszacować budżet na poszczególne meble.

Świetnym rozwiązaniem są aluminiowe nowoczesne stoły o prostych kształtach, których blaty przypominają drewniane deski. Do nich sprawdzą się rozkładane nowoczesne krzesła z siedziskami i oparciami wykonanymi w taki sam sposób jak blaty stołu. Aluminiowe nowoczesne stoły i krzesła w takiej aranżacji powinny być w takim samym kolorze. Najlepiej wyglądają odcienie szarości i grafitu. Do takiego stołu dopasować możemy również ławkę aluminiową utrzymaną w podobnym stylu i podobnej kolorystyce. Do takiej aranżacji możemy zastosować białe lub jaskrawe poduszki ogrodowe. Takie meble sprawdzą się także jako meble tarasowe.

Nowoczesne metalowe meble ogrodowe

Meble do ogrodu wykonane z metalu, najczęściej meble żeliwne, są bardzo trwałe i mogą przy właściwej konserwacji antykorozyjnej służyć nam przez wiele lat. Są one odporne na czynniki atmosferyczne, opady deszczu i promieniowanie słoneczne. Są odporne na silne podmuchy wiatru, dzięki temu, że są ciężkie. To sprawia jednak także, że przenoszenie ich sprawia trudność i nie są tak mobilne jak inne rodzaje mebli do ogrodu.

Meble zewnętrzne meble metalowe najlepiej sprawdzają się w tradycyjnej aranżacji ogrodu, jednak można je z powodzeniem zastosować także w nowoczesnej aranżacji przydomowego ogrodu. Dobrze prezentują się zwłaszcza małe nowoczesne stoły okrągłe ze szklanym blatem, do których dostawimy nowoczesne metalowe krzesła z ażurowymi siedziskami i oparciami. Powinny mieć one proste kształty. Dobrze wyglądać będą także nowoczesne meble metalowe z drewnianymi elementami, takimi jak blaty, oparcia i siedziska. Można do nich zastosować metalową huśtawkę z drewnianym siedzeniem. Sprawdź także ten artykuł o meblach ogrodowych z technorattanu.

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze pokrowce na meble ogrodowe

Szukasz sprawdzonego pokrowca na meble ogrodowe? Sprawdź koniecznie najczęściej wybierane pokrowce przez naszych czytelników.

Nowoczesne meble ogrodowe plecione

Bardzo dobrym rozwiązaniem są także nowoczesne meble ogrodowe plecione. Możemy spotkać meble rattanowe, a także technorattanowe, które są syntetyczną odmianą mebli rattanowych. Meble takie są lekkie i świetnie pasują do nowoczesnej aranżacji ogrodu. Sprawdzają się także jako meble tarasowe.

Meble plecione najlepiej wyglądają w kolorystyce białej lub w różnych odcieniach szarości, brązu oraz grafitu. Dobrym rozwiązaniem są nowoczesne plecione fotele i narożniki, gdy są ciemne, idealne będą do nich białe poduszki.

Nowoczesne drewniane meble do ogrodu, czyli nowoczesne stoły i nowoczesne krzesła z drewna oraz najlepsze meble do ogrodu
Nowoczesne meble ogrodowe - najciekawsze propozycje

Nowoczesne drewniane meble do ogrodu

Dużą popularnością cieszą się także meble do ogrodu wykonane z drewna i materiałów drewnopochodnych. Meble drewniane zawsze dobrze wkomponowują się w ogród. Są stabilne i trwałe, jeżeli oczywiście o nie dbamy i regularnie poddajemy je konserwacji. Popularne są drewniane meble z gatunków rodzimych, takich jak buk, dąb, olcha czy sosna, a także z drewna egzotycznego, jak na przykład mahoń, czy meranti.

Nowoczesne krzesła i stoły zewnętrzne wykonane z drewna cechują się prostotą kształtów, estetycznym wykonaniem. Możemy zdecydować się na małe drewniane stoli ogrodowe, do których dostawimy rozkładane drewniane krzesła. To takie małe, kameralne rozwiązanie. Dobrze sprawdzi się także drewniany podłużny prostokątny stół. Do jego krótszych boków dobrze jest dostawić drewniane nowoczesne krzesła, a boków dłuższych takie same krzesła lub nowoczesne ławy drewniane. Ciekawy pomysł to także nowoczesne drewniane leżaki. dobrym rozwiązaniem w takiej aranżacji ogrodu będzie także drewniana huśtawka ogrodowa. Do mebli drewnianych zawsze pasują kolorowe poduszki ogrodowe. Taki zestaw wypoczynkowy w ogrodzie to doskonały wybór. A może zainteresuje cię także artykuł o meblach ogrodowych z palet drewnianych?

Nowoczesne meble ogrodowe z tworzyw sztucznych

Wśród mebli ogrodowych największą popularnością cieszą się meble wykonane z tworzyw sztucznych. Są one lekkie, dzięki czemu możemy ja przenosić i ustawiać w dowolnym miejscu. Są także odporne na czynniki atmosferyczne, takie jak wilgoć, opady czy promieniowanie słoneczne. Są także stosunkowo tanie. Mogą jednak pękać, a także przewracać się przy silnym wietrze.

Dobrze do prostokątnych plastikowych stołów nowoczesnych pasują proste rozkładane krzesła plastikowe. Nowoczesne plastikowe meble zewnętrzne najlepiej wyglądają w kolorystyce jaskrawej lub białej. Do białych nowoczesnych mebli plastikowych pasują jaskrawe poduszki ogrodowe.

Nowoczesne meble ogrodowe - gdzie kupić?

Ogrodowe meble ogrodowe zakupimy zarówno w internecie, jak i w dużych sklepach z meblami. Dużą popularnością i dobrymi opiniami cieszą się meble ogrodowe Ikea. Meble ogrodowe Ikea to bogaty wybór rozwiązań i zawsze najlepsza jakość.

Nowoczesne meble zewnętrzne sprawdzą się w każdym przydomowym ogrodzie. Meble takie są produktowe z różnych rodzajów materiałów, dostępne w wielu ciekawych wersjach kolorystycznych. Przy aranżacji ogrodu powinniśmy jednak pamiętać o tym, aby zachować jednolity styl i spójną, dobrze skomponowaną kolorystykę. Sprawdź także ten artykuł o meblach z europalet.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 97,5% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły