Małe czy duże parasole do ogrodu - zobacz, co będzie lepszym rozwiązaniem

Wybór słonecznych parasoli wielokrotnie jest ciężki, głównie ze względu na ich ogromną różnorodność dostępną na rynku. Nie zapominajmy jednak o tym, że parasole ogrodowe mają za zadanie chronić nas przed promieniami UV w słoneczne dni, ale także przed letnim deszczem oraz innymi niesprzyjającymi warunkami, przede wszystkim wiatrem.

Parasole ogrodowe doskonale sprawdzą się w ogrodzie i to chyba tam są najczęściej wykorzystywane, natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, by słoneczny parasol znalazł się także na naszym tarasie lub też na większym balkonie. Tutaj jednak bardzo ważnym czynnikiem wyboru staje się wielkość parasola i to, jakiego jest rodzaju.

Zacznijmy najpierw od doboru wielkości. Otóż duże parasole idealnie sprawdzają się jako parawany osłaniające nas przed niechcianym wiatrem. Do tego jednak powinniśmy pamiętać o tym, że nasz duży parasol powinien być trwały, co oznacza, że może być on drewniany lub wykonany z wysokiej jakości metalu. Pamiętajmy też o tym, że duże parasole, które idealnie sprawdzą się w ogrodzie, niekoniecznie będą sprawdzały się na tarasach i balkonach, szczególnie gdy ich średnica będzie wynosiła standardowe 300 cm. Dlatego właśnie na mniejszy taras i balkon najlepszym rozwiązaniem będzie słoneczny parasol o niewielkich rozmiarach. Parasol ogrodowy i solidna podstawa parasola sprawdzą się w każdym ogrodzie. Jeśli szukasz więcej porad i inspiracji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o meblach ogrodowych.

Parasole ogrodowe - rodzaje i podstawowe informacje

Kupując parasole tarasowe, z pewnością spotkamy się z ich wielką różnorodnością. Przede wszystkim wyróżnia się dwa typy parasoli ogrodowych, a są nimi standardowe parasole, w których noga jest ułożona centralnie, ale też wiszące na wysięgnikach, w których położenie nogi jest boczne. Dodatkowo również dostajemy możliwość przechylania parasole pod różnymi kątami względem nogi drewnianej czy metalowej, co jest bardzo wygodne, by odpowiednio zasłonić się przed promieniami UV.

Wybierając meble ogrodowe, a w tym przypadku akurat parasol ogrodowy, na pewno zwrócimy uwagę na to, że podstawa do parasola nie zawsze musi być taka sama. Podstawy do parasola mogą być wykonane z różnych materiałów, między innymi granitu, plastiku, cementu czy żeliwa. Bardzo interesująca i zachęcająca do zakupu jest żeliwna podstawa do parasola, która nie tylko doskonale utrzymuje nawet duże parasole, ale też wielokrotnie ma ona dodatkowe zdobienia, przyciągające oko. Jednak wiele osób decyduje się na plastikowe podstawy, które mają możliwość napełnienia wodą, by podołały utrzymaniu parasoli. A może zainteresuje cię także ten artykuł o meblach ogrodowych aluminiowych?

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze pokrowce na meble ogrodowe

Szukasz sprawdzonego pokrowca na meble ogrodowe? Sprawdź koniecznie najczęściej wybierane pokrowce przez naszych czytelników.

Czerwony parasol ogrodowy oraz parasole ogrodowe, w tym duże parasole i parasole tarasowe, a także ich rodzaje i ceny
Parasole ogrodowe - rodzaje, opinie, ceny, porady przy wyborze

Bardzo istotnym elementem zarówno przy małych, jak i przy dużych parasolach, bez względu na to, czy jest to standardowy słoneczny parasol, czy też wiszący na wysięgniku, jest dobór materiału. I tutaj musimy pamiętać o tym, że musi on być dobrej jakości, aby wytrzymał niesprzyjające warunki atmosferyczne, w tym deszcz i wiatr. Dlatego, jeśli nie mamy pewności co do materiału, warto zapytać o opinię osoby, która zajmuje się działem mebli ogrodowych w tym sklepie.

Parasole tarasowe - jaka jest ich cena i na co zwrócić uwagę przy zakupie

Jeśli chodzi o parasole ogrodowe, ich cena jest bardzo różnorodna i możemy zakupić zarówno parasole za kilkanaście złotych, jak i kilkaset złotych. Z tego powodu bardzo dużo klientów decyduje się na wyprzedaże, bo to właśnie na wyprzedażach są w stanie kupić parasole za nawet połowę ceny początkowej. Pamiętajmy jednak o tym, że cena zależy od kilku aspektów. Pierwszym z nich jest na pewno rodzaj podstawy do parasola. Kolejnym elementem jest rodzaj parasole, ponieważ standardowe parasole są wielokrotnie tańsze od tego, który jest wiszący i znajduje się na wysięgniku.

Dodatkowo w grę wchodzą także takie aspekty, jak materiał, z którego wykonana jest noga i rama parasola. Polecanym rozwiązaniem dla osób, które chcą utrzymać swój ogród w naturalnym stylu, polecany jest drewniany parasol, natomiast dla tych, które lubią minimalizm i nowoczesność, lepsze będą metalowe rozwiązania. Przy różnorodności cen nie można także zapomnieć o rozmiarach, ponieważ oczywistym faktem jest to, że parasole o średnicy 300 cm będą droższe od 80 cm parasolów, natomiast te mniejsze nie odegrają już takiej roli, jak parasole 300 cm. Sprawdź także ten artykuł o meblach ogrodowych dostępnych w OBI.

Wybierając meble ogrodowe, powinniśmy także pamiętać o dodatkach, a zwłaszcza parasolach ogrodowych. Obecnie bardzo popularnym rozwiązaniem jest biały i czarny parasol, który idealnie uzupełnia nowoczesne meble. Jednak nie tylko biały i czarny kolor górują w sklepach, ponieważ rynek zapewnia nam szeroki wybór wzorów i kolorów. I to właśnie podczas wyboru parasola jest bardzo ważne, ale pamiętajmy też o tym, by wziąć pod uwagę opinie na temat różnych parasoli i odnieść je do swoich potrzeb. Duży parasol ogrodowy i podstawa parasola to wybór wart rozważenia.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 94,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły