Pokrowce na meble ogrodowe na lato i zimę

Letnie poduchy na siedziska

W ofertach sprzedaży znajdziemy pokrowce na meble tarasowe, które nadają się do użytku w lato oraz w zimie. Pierwsza grupa produktów posiada ozdobną formę i świetnie sprawdzi się jako dodatkowa dekoracja aranżacji.

Ozdobne pokrowce na krzesła, leżaki lub na fotele ogrodowe posiadają miękkie wypełnienie z gąbki. Zazwyczaj pokrywamy nimi całe siedziska, co zwiększa wygodę wypoczynku. Warto przy tym pamiętać, że ozdobne poduchy i pokrowce na huśtawki czy na krzesła stanowią również funkcję zabezpieczającą. Ich zadaniem jest również ochrona przed działaniem intensywnych promieni słonecznych oraz przed zabrudzeniami.

Meble ogrodowe zimą z ratanu pokryte śniegiem, których nie pokrywają żadne pokrowce na meble ogrodowe
Pokrowce na meble ogrodowe - przegląd ofert, ceny, opinie, porady przy wyborze

Dobrej jakości pokrowce na meble ogrodowe zostają wykonane z tkanin wodoodpornych. Dzięki temu nie musimy martwić się o zniszczenia wywołane przelotnym deszczem. Wodoodporne poduchy na meble tarasowe czy leżaki mogą pokrywać mebel przez cały sezon letni. Nie ma potrzeby ich zdejmowania ani ochrony przed działaniem zmiennych warunków pogodowych. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o meblach ogrodowych.

Nieco tańsze pokrowce na meble tarasowe czy na fotele ogrodowe nie mają właściwości wodoodpornych. W ich wypadku konieczna jest kontrola stanu poduch oraz zabezpieczanie ich przed bezpośrednim wpływem opadów atmosferycznych.

Zimowe pokrowce na meble ogrodowe

W ofercie sprzedaży znajdziemy także zimowe pokrowce na krzesła, leżaki, na stół czy na huśtawki ogrodowe. Zadaniem owej grupy produktów jest zabezpieczenie mebli po zakończeniu sezonu letniego.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że niektóre meble balkonowe nie wymagają wynoszenia do garażu czy zabezpieczonych przed warunkami zewnętrznymi. Stoły, fotele i krzesła z technorattanu, ocynkowanego aluminium, tworzyw sztucznych czy dobrego gatunkowo drewna możemy pozostawić na zewnątrz przez okrągły rok. Jedynym zadaniem do wykonania jest nałożenie pokrowców ochronnych. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także ten artykuł o nowoczesnych meblach ogrodowych.

Zimowe pokrowce na meble tarasowe zabezpieczą meble przed bezpośrednim oddziaływaniem opadów. Wybierając ochronny pokrowiec na leżaki czy na stół warto dobrać go dokładnie do rozmiarów mebla. W ofercie sprzedaży znajdziemy zarówno pokrowce z produkcji seryjnej, jak i produkty na wymiar. Pokrowce na wymiar sprawdzą się w przypadku mebli ogrodowych o bardziej nietypowych kształtach.

Wybieramy pokrowce na krzesła, na huśtawki i leżaki balkonowe

Wygodne, zimowe pokrowce na meble tarasowe

W ofertach sprzedaży znajdziemy funkcjonalne pokrowce na fotele ogrodowe i krzesła. Produkty przeznaczone do posezonowej ochrony nadają się do zastosowania na siedziskach, które posiadają możliwość sztaplowania. Jeden pokrowiec na krzesła czy fotele balkonowe będzie w stanie ochronić od 4 do 8 mebli. Średnia cena zakupu dobrego gatunkowego pokrowca wynosi 100-300 zł.

Dużą popularnością cieszą się także pokrowce ochronne na stół. Z ich pomocą zabezpieczymy delikatne blaty oraz nóżki stołu. W ofercie sprzedaży znajdziemy wiele produktów o różnorodnych wymiarach. W razie potrzeby możemy także zamówić pokrowiec ochronny na wymiar.

Niewielki pokrowiec na stół kawowy będzie wydatkiem rzędu 30-60 zł. Dobrej jakości pokrowce na większe stoły balkonowe może kosztować powyżej 100 zł. W podobnej cenie nabędziemy pokrowce ochronne na leżaki i na huśtawki.

W ofertach sprzedaży znajdziemy także tanie pokrowce ochronne. Ich cena często nie przekracza kwoty 30 zł. Jeśli planujesz zakup mebli do ogrodu, w wycenie wyposażenia pomoże ci ten kalkulator kosztów aranżacji ogrodu.

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze pokrowce na meble ogrodowe

Szukasz sprawdzonego pokrowca na meble ogrodowe? Sprawdź koniecznie najczęściej wybierane pokrowce przez naszych czytelników.

Pokrowce na lato

Wybierając letnie pokrowce na meble ogrodowe mamy do dyspozycji wiele interesujących rozwiązań. Największą popularnością cieszą się dopasowane poduchy na fotele, leżaki, krzesła i ławki balkonowe.

Wybierając pokrowiec warto dowiedzieć się, czy można nabyć model pochodzący z tej samej serii, co meble ogrodowe. Dzięki temu zyskamy pewność, że produkt będzie dobrze dopasowany do rozmiarów siedziska. Innym rozwiązaniem jest zakup produktu na wymiar lub wybór pokrowca o uniwersalnych rozmiarach.

Cena za poduchy na siedziska krzeseł czy foteli ogrodowych waha się w przedziale 20-60 zł. Na niektórych siedziskach możemy też zamontować miękkie pokrowce z oparciem. Średni koszt wodoodpornego pokrowca z oparciem nie powinien przekroczyć kwoty 150 zł. W podobnej cenie nabędziemy produkty na leżaki czy dwuosobowe sofy. Sprawdź także ten artykuł o aluminiowych meblach ogrodowych.

W przypadku ogrodowych narożników czy siedzisk o większych rozmiarach zachodzi konieczność zakupu pokrowców na wymiar. Ozdobne siedziska dopasowane do rozmiarów konkretnego mebla zapewnią najwyższy poziom estetyki. Jednocześnie będzie to rozwiązanie nieco droższe. Cena zostaje ustalona w sposób indywidualny z wykonawcą. Z pewnością wpłynie na nią rozmiar pokrowca, a także wybrany materiał oraz wypełnienie. A może zainteresuje cię także ten artykuł o meblach z palet?

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 55,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły