Spalinowa kosa do żywopłotu a inne rodzaje

Nożyce spalinowe do cięcia żywopłotu jest sprzętem posiadającym wiele walorów. Do nich zalicza się przede wszystkim duża moc silnika. Dzięki temu przycinarka doskonale poradzi sobie z cięciem grubych pędów, a nawet gałązek. Dodatkowo spalinowa kosa do żywopłotu najczęściej wyróżnia się znacznie dłuższym ostrzem w porównaniu do urządzeń akumulatorowych lub elektrycznych. Kolejną zaletą, jaką posiada spalinowa piła do żywopłotu jest wydajność urządzenia. W krótkim czasie możemy uporać się z naprawdę dużą powierzchnią cięcia.

Rzeczywiście, częściej w przydomowych ogrodach spotkać możemy akumulatorowe nożyce do żywopłotu. Są one dużo tańsze w porównaniu do spalinowych nożyc. Z drugiej strony nie potrzebują one podłączenia do sieci elektrycznej. Przy naładowanym akumulatorze są w stanie pracować nawet niespełna godzinę. Dlatego akumulatorowe nożyce do żywopłotu świetnie sprawdzą się w przypadku niedużych ogrodów. Dysponując wysokimi, szerokimi żywopłotami lub naprawdę dużą powierzchnią krzewów przeznaczonych do przycięcia, to jednak lepiej zdecydować się na nożyce spalinowe.

Spalinowe nożyce do żywopłotu – na co zwrócić uwagę przed zakupem

Wybór sekatora spalinowego przy obecnych propozycjach ze strony producentów, wcale nie jest łatwym zadaniem. Jednak mając na uwadze swoje oczekiwania, a także zapotrzebowania w ogrodzie, łatwiej będzie dopasować odpowiednie parametry nożyc do żywopłotu. Jednym z parametrów, na który należy zwrócić uwagę, jest wybór ostrza. W sprzedaży znajdują się spalinowe nożyce do żywopłotu z jednostronnym oraz dwustronnym ostrzem. Pierwszy typ ostrza, w jaki wyposażona jest piła do żywopłotu, gwarantuje szybkie i efektywne przycinanie. Nie ma problemu z precyzją oraz formowaniem krzewów. Jeżeli zależy nam na bardziej precyzyjnym sprzęcie, wtedy warto zdecydować się na spalinowe nożyce do żywopłotu z jednym ostrzem.

Przyglądając się listwie tnącej, w którą wyposażona jest przycinarka, wyróżnić możemy dwa rodzaje sekatorów:

  • Sekator nożycowy – kosa do żywopłotu działa podobnie do nożyczek, dlatego nazywana jest również sekatorem dwuostrzowym. Przycinarka tego typu najlepiej sprawdzi się w przypadku niedużych pędów, a także małej ilości cięć. Jeżeli tniemy dość grube pędy przynajmniej kilka razy w roku, to sekator nożycowy nie będzie zbyt dobrym rozwiązaniem.
  • Sekator kowadełkowy – nazywane są również sekatorami jednoostrzowymi. Przycinarka zbudowana jest z ostrza oraz stalnicę. Dzięki temu gałęzie i pędy są dociskane i przycinane przez ostrze. Sekator kowadełkowy poradzi sobie przy grubszych, a nawet zdrewniałych pędach. Chociaż radzą sobie z twardszymi gałęziami, to podczas przycinania, wcale nie trzeba wkładać tak dużo siły.
Spalinowe nożyce do żywopłotu i plastikowy pojemnik na paliwo oraz polecana przycinarka do żywopłotu
Jakie spalinowe nożyce do żywopłotu warto wybrać, czyli polecana piła do żywopłotu

Oprócz tego powinniśmy sprawdzić, jaką długość ostrza posiada konkretna piła do żywopłotu. Sekator spalinowy najczęściej jest wyposażony w listę tnącą o długości od 45 do nawet 75 cm. Dla porównania akumulatorowe nożyce do żywopłotu posiadają listwę tnącą o długości 30-60 cm. Średnia moc silnika wynosi ok. 0,9-1 KM. W porównaniu do akumulatorowych i elektrycznych urządzeń, trzeba nastawić się na to, iż sekator spalinowy jest zazwyczaj dużo cięższy. Może ważyć on od 4 do prawie 6 kilogramów. A może zainteresuje cię także ten artykuł z cennikiem przycinania żywopłotów?

Wybierając nożyce spalinowe, dobrze jest sprawdzić wszelkie dodatkowe udogodnienia znajdujące się na wyposażeniu sprzętu. Jeżeli chcemy zwiększyć bezpieczeństwo podczas przycinania krzewów, dobrze, aby piła do żywopłotu była wyposażona w system antywibracyjny. Dzięki niemu można łatwiej i dłużej posługiwać się nożycami. Przycinając bardzo wysoki żywopłot lub wysokie krzewy, warto wyposażyć się w spalinową kosę na wysięgniku. Tego typu piła do żywopłotu jest nie tylko lekkim urządzeniem, które nie męczy rąk podczas pracy, ale również zwiększa bezpieczeństwo przy podcinaniu pędów. Wszystkie prace można wykonywać bez konieczności wchodzenia na drabinę. Warto sprawdzić pod jakim kątem wysuwa się listwa tnąca, tak by dotrzeć do najtrudniej dostępnych miejsc żywopłotu.

Spalinowa piła do żywopłotu – ceny i opinie

Sekator spalinowy ma naprawdę bardzo dużo plusów. Jednak jeżeli chodzi o słabsze strony, to największym minusem są dość wysokie ceny. Koszt zakupu spalinowych nożyc do cięcia żywopłotu może wahać się od kilkuset złotych wzwyż. Chociaż za profesjonalny sprzęt zapłacimy nawet kilka tysięcy złotych. Trzeba jednak mieć na uwadze, że nie zawsze do naszego ogrodu będziemy potrzebowali spalinową piłę do żywopłotu wyposażoną w każde możliwe wyposażenie.

Przykładowe ceny spalinowych nożyc do cięcia żywopłotu

Nazwa produktu

Cena

Akumulatorowe nożyce do żywopłotu 115iHD45 Husqvarna

849,00 zł – bardzo dobre opinie

Spalinowe nożyce do żywopłotu 122HD60 Husqvarna

1499,00 zł – bardzo dobre opinie

Spalinowa piła do żywopłotu 522HDR75X Husqvarna

2999,00 zł

Spalinowa piła do żywopłotu 522HD60X Husqvarna

2799,00 zł

Kosiarka spalinowa do żywopłotu Honda HHH25D-60E

2750,00 zł – bardzo dobre opinie

Kosiarka spalinowa do żywopłotu z wysięgnikiem HL 94 C-E, Stihl

2649,00 zł

Kosiarka spalinowa do żywopłotu MacAllister 55 cm 24 cm3

698,00 zł

Kosiarka spalinowa do żywopłotu 26 cm3

398,00 zł

Spalinowa kosa do żywopłotu McCulloch ErgoLite 6028

798,00 zł

Nożyce spalinowe do żywopłotu HS 45, 60 cm, Stihl

1199,00 zł

Nożyce spalinowe do żywopłotu HS 46 C-E

1819,00 zł

Nożyce spalinowe do żywopłotu HS 82 T, 75 cm

2599,00 zł

Nożyce spalinowe do żywopłotu HT5622 0,7 kW 56 cm

699,00 zł

Nożyce spalinowe do żywopłotu SPN260 0,75 kW 60 cm Handy

399,00 zł

Nożyce akumulatorowe do żywopłotu na wysięgniku 36 PHT LI-2 36V 45 cm Sterwins

199,00 zł

Zestaw: nożyce + piła na wysięgniku 18V GE-HC 18 LI T-Solo Einhell

599,00 zł

ikona podziel się Przekaż dalej