Piła do żywopłotu – polecane modele i opinie

Piła elektryczna do cięcia żywopłotu Bass 1600W

Jedną z najczęściej wybieranych pił do cięcia żywopłotu jest elektryczna piła marki Bass. Dzięki niej można dokładnie i błyskawicznie przyciąć żywopłot, ale też mniejsze gałązki czy krzewy. Pilarka ceniona jest zwłaszcza ze względu na jej cichą pracę i fakt, że jest niezwykle lekka – waży bowiem ok. 3 kilogramów. Jest to więc znacznie lepsze rozwiązanie niż np. spalinowe nożyce do żywopłotu. Ten elektryczny sekator do żywopłotu pozwoli precyzyjnie formować żywopłot – dosłownie w dowolnym momencie. Ostrza piły utworzone są ze stali wysokowęglowej, będącej wytrzymałą i lekką. Możesz nimi obcinać gałęzie do 24 mm.

Co ciekawe, urządzenie posiada również dwustopniowy system wyłączania – przez co nie ma mowy, że np. przypadkowo uruchomisz piłę. Dzięki temu, że piła jest lekka i ma obrotową rączkę (180 stopni), będziesz mógł nią posługiwać się w poziomie i w pionie. To znacznie zwiększy wygodę podczas pracy, zwłaszcza gdy żywopłot zajmuje wiele miejsca w ogrodzie. Piła posiada również osłonę na ostrze, co będzie chroniło je przed uszkodzeniem. Moc silnika wynosi 1600W.

Urządzenie nie należy do drogich, bo koszt zakupu to średnio ok. 200 zł.

Akumulatorowe nożyce do żywopłotu NAC 18V

Bardzo polecana piła do żywopłotu to również NAC 18V, będąca urządzeniem na wysięgniku. To wielofunkcyjna piła, która doskonale sprawdzi się zarówno dla amatorów, jak i wprawionych ogrodników. Piła jest prosta w obsłudze i ważny zaledwie 3,3 kg co sprawia, że jest poręczna. Na jej korzyść przemawia fakt, że jest umieszczona na wysięgniku i można regulować w niej pochylenie, a także długość wysięgnika (190-270 cm). Dzięki temu możesz dokładnie i precyzyjnie dociąć swój żywopłot. W dodatku, piłę wykonano z wysokiej jakości materiałów, więc będzie ona stabilna. Poza tym, to rzutuje również na mniejsze zmęczenie w trakcie wykonywanej w ogrodzie pracy.

Nożyce do żywopłotu charakteryzują się ostrzem z wysokiej jakości stali wysokowęglowej, któremu nie będzie straszny żaden żywopłot szybkorosnący. Piła jest dzięki niemu stabilna i doskonale tnie gałęzie. Urządzenie poradzi sobie nawet w bardziej wymagających i precyzyjnych zadaniach, a wysoka jakość wykonania przekłada się na wysoką odporność piły na uszkodzenia mechaniczne. Piła akumulatorowa cicho pracuje, jest ekologiczna i pozwala swobodnie poruszać się w ogrodzie. Jedyne, czego będziesz potrzebował, to… naładować akumulator. Sprawdź także ten artykuł o wyborze nożyc spalinowych do żywopłotu.

Cena za piłę do żywopłotu NAC to ok. 440 zł.

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze modele kosiarek spalinowych

Trawa rośnie jak szalona, a Ty nie masz kosiarki? Pora to zmienić! Sprawdź najczęściej wybierane modele kosiarek spalinowych przez internautów.

Polecane modele pił do żywopłotu – opinie i ceny

Piła do żywopłotu Deget

Kolejną, ciekawą propozycją dla chcących doprowadzić swój żywopłot do ładu, jest piła marki Deget. Ten sekator do żywopłotu posiada silnik 1,2 KM i ważny zaledwie 3 kilogramy, przez co łatwo jest obsługiwać urządzenie. Piła została zaprojektowana tak, by precyzyjnie można było nią docinać gałązki i zadbać o korony drzew w ogrodzie. Dzięki temu, że piła ma dużą moc, poradzisz sobie nią z każdym rodzajem drzewa. Co ważne, urządzenie wzbogacono o system antywibracyjny, a także automatycznego smarowania. Przez intuicyjne rozmieszczenie środka ciężkości i rękojeści, można pracować piłą naprawdę długo i wcale się nie zmęczyć. To bardzo precyzyjnie wykonana piła dobrej jakości, która posłuży zarówno amatorom, jak i wprawionym już ogrodnikom. Nożyce elektryczne i nożyce akumulatorowe to także dobry wybór.

Przycianie żywopłotu piłą w ogrodzie oraz piła do żywopłotu, nożyce do żywopłotu
Piła do żywopłotu lub nożyce do żywopłotu, czyli rodzaje, porady zakupowe i ceny

Dzięki pile Deget nie będziesz już więcej miał problemu z przycinaniem czy formowaniem żywopłotu, ale też cięciem mniejszych gałązek i koron zbyt wysokich drzew. Nożyce są dość lekkie i ciche, sprawdzając się lepiej od niejednej, tradycyjnej piły. Dodatkowo, ostrza posiadają też specjalną osłonę i dwustopniowy system, który zapobiegnie przypadkowemu włączeniu się urządzenia. Użytkownicy pilarki opisują ją jako komfortową i wygodną w stosowaniu. Jeżeli szukasz urządzenia, które pozwoli ładnie uformować żywopłot w ogrodzie, warto będzie zastanowić się właśnie nad tą piłą. W zestawie otrzymasz m.in. zestaw kluczy, pilnik czy wspomnianą już osłonkę prowadnicy.

Cena za piłę marki Deget to średnio ok. 500 zł.

Elektryczny sekator do żywopłotu Verto

Ostatnią naszą propozycją jest piła do żywopłotu marki Verto. Jest ona zasilana akumulatorem, przez co będziesz mógł bez problemu poruszać się z nią po całym ogrodzie. Nożyce zasilane są dokładnie akumulatorem 18V, a piła sama w sobie jest lekka i bardzo wygodna w użytkowaniu. Precyzyjnie dotniesz nią nie tylko żywopłot, ale i rośliny, korony drzew lub krzaki. Możesz przyciąć nią też łodygę (do 14 mm). Dzięki specjalnej osłonie, która dołączona jest do zestawu z piłą, nie włączysz jej przypadkowo – a to wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwa podczas prac ogrodowych. Oczywiście, piła zgodna jest z europejskimi standardami bezpieczeństwa, czego dowodem jest certyfikat CE.

W zestawie z elektrycznym sekatorem możesz również zakupić dmuchawę akumulatorową. Będzie to świetne uzupełnienie piły, a zarazem bardzo praktyczne i funkcjonalne rozwiązanie. Zyskasz sprzęt, który swoje zastosowanie będzie miał nie tylko w ogrodzie, ale i garażu czy warsztacie. Dmuchawa dołączona do piły będzie mogła usunąć zbędne liście, igły (które spadną podczas formowania żywopłotu), a także skoszoną trawę. Podobnie jak piła, dmuchawa również posiada ergonomiczny uchwyt i łatwo się nią pracuje. Jeżeli szukasz praktycznych rozwiązań typu „2 w 1”, z całą pewnością zestaw piła + dmuchawa marki Verto będzie doskonałą opcją. Nie tylko dla doświadczonego ogrodnika, ale i osoby dopiero zaczynającej swoją przygodę z ogrodnictwem. Nożyce elektryczne i nożyce akumulatorowe to również wybór wart rozważenia.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 97,1% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły