Najciekawszy pomysł na ogrodzenie domu

Wśród najnowszych trendów na ogrodzenie domu wyróżniają się szczególnie nowoczesne ogrodzenia metalowe, które są łatwe w konserwacji, trwałe i pasujące do posesji w różnym stylu. W dalszym ciągu modne są ogrodzenia drewniane połączone z betonowym cokołem. Producenci proponują również nowoczesne ogrodzenia modułowe z drewna lub metalu. Dobry pomysł na ogrodzenie wymaga brania pod uwagę nie tylko ceny, lecz także funkcjonalności, trwałości oraz spójności z otoczeniem. Inaczej będzie wyglądał pomysł na ogrodzenie nowoczesnej zabudowy, a inaczej romantycznej posesji w stylu dworkowym.

Wśród nowoczesnych rozwiązań wygrywają ogrodzenia modułowe, szczególnie jeśli w grę wchodzą ceny. Ogrodzenia modułowe buduje się z gotowych modułów, które można z łatwością połączyć razem w spójny system ogrodzeniowy z furtką i bramą w tym samym stylu. Ceny tego rodzaju ogrodzeń są bardziej przystępne niż ogrodzeń robionych na zamówienie, jak na przykład ogrodzenia kute.

Dobry pomysł na ogrodzenie musi przewidywać również wysokość ogrodzenia oraz stopień ażurowości. Obecnie odchodzi się od ogrodzeń pełnych. Równie dobrą ochronę prywatności zapewniają ogrodzenia modułowe żaluzjowe lub horyzontalne z szerokimi profilami stalowymi, które pozwalają na lepszą cyrkulację powietrza. Jeśli nie chcemy przesłaniać widoku posesji, możemy wybrać ażurowe ogrodzenie palisadowe. Z uwagi na ceny najczęściej stosuje się droższe rozwiązanie od frontu posesji, zaś tańsze w ogrodzie. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o ogrodzeniach.

Ogrodzenie z drewna

Ogrodzenia modułowe drewniane zachwycają atrakcyjnym wyglądem, szczególnie w połączeniu z podmurówką z betonu lub kamienia. Odpowiednio zaimpregnowane drewno przetrwa lata. Jego wadą jest konieczność regularnej konserwacji i powtarzania impregnacji i malowania płotu.

Budując ogrodzenie drewniane możemy wykorzystać gotowe przęsła drewniane, które produkowane są w różnych wzorach i stylach. W nowoczesnym wzornictwie stosuje się deski proste, smukłe bez zaokrągleń i zaostrzonych wierzchołków. Ogrodzenie z elementami drewnianymi szczególnie pięknie wygląda w ogrodzie, gdzie dobrze komponuje się z altanami i pergolami.

Nowoczesne ogrodzenia metalowe

Klasyczne palisadowe ogrodzenie domu

Klasyczne ogrodzenie domu składające się z pionowych profili zamkniętych nie wychodzi z mody ze względu na funkcjonalność i przystępne ceny. Moduły palisadowe najbardziej elegancko wyglądają w połączeniu z podmurówką oraz słupkami wykonanymi z różnych materiałów.  Zgodnie z nowoczesnymi trendami w architekturze wygrywają wzory geometryczne, proste i oszczędne w formie. Trendy w dziedzinie ogrodzeń idą w kierunku form prostych minimalistycznych. Odchodzi się od zbytniej dekoracyjności, dlatego też mniej popularne stają się ogrodzenia kute. Dlatego też często wybierane są ogrodzenia modułowe złożone z gotowych przęseł. Natomiast ogrodzenia kute ręcznie ze stali na specjalne zamówienie to rozwiązanie najdroższe, na które nie każdego stać. A może zainteresuje cię także ten artykuł z wzorami na ogrodzenia metalowe?

Ogrodzenie palisadowe jako pomysł na ogrodzenie oraz ceny za ogrodzenie domu, a także inne rozwiązania: ogrodzienia modułowe, nowoczesne, metalowe
5 najciekawszych pomysłów na ogrodzenie w różnych cenach

Nowoczesne ogrodzenia metalowe

W najnowszych trendach dotyczących nowoczesnych ogrodzeń triumfy święcą ogrodzenia horyzontalne, które idealnie wyglądają zarówno od frontu domu, jak i w ogrodzie. Stosuje się tu ogrodzenia modułowe, których przęsła składają się z szerokich profili ustawionych poziomo. Profile są znacznie szersze niż typowe profile zamknięte, zaś rozłożenie szpar między profilami pozwala na dopasowanie stopnia widoczności do upodobań domowników. Wariantem tego rodzaju rozwiązań są coraz bardziej modne ogrodzenia żaluzjowe, które uniemożliwiają zaglądanie do ogrodu a jednocześnie pozwalają na przewiew powietrza.

Nowoczesne ogrodzenie metalowe jako pomysł na ogrodzenie oraz ceny za ogrodzenie domu, a także inne pomysły na ogrodzenie domu różnego rodzaju
5 najciekawszych pomysłów na ogrodzenie w różnych cenach

Ogrodzenia z klinkieru

Cały czas modne są ogrodzenia z klinkieru połączonego z modułami metalowymi. Ogrodzenia z klinkieru są solidne i pasują zarówno do posesji w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym. Ponadto bogactwo kolorów i faktur klinkieru sprawia, że projektant ogrodzenia ma ogromne pole do popisu. Wśród cegieł klinkierowych możemy wybrać gładkie, ryflowane czy też nieregularne. Tradycyjne cegły klinkierowe są czerwone. Lecz możemy obecnie dobrać cegły w różnych odcieniach szarości, czerwieni czy żółci a nawet białe. Cokoły i murki z klinkieru można łączyć z modułami z metalu czy też z drewna. Zaletą klinkieru jest trwałość i duża odporność na warunki atmosferyczne. Klinkier nie wymaga szczególnej pielęgnacji. Wystarczy go umyć raz do roku.

Do wad klinkieru zaliczają się wysokie ceny tego rozwiązania oraz trudna i czasochłonna budowa ogrodzenia z klinkieru. Sprawdź także ten artykuł o ogrodzeniach panelowych.

Ogrodzenia łupane lub gabiony

Bardzo popularne jest ogrodzenie łupane wykonane z łupanych pustaków. Tego rodzaju ogrodzenie imituje naturalny kamień i świetnie komponuje się z posesją zarówno nowoczesną jak i klasyczną. Ogrodzenie łupane jest odporne na warunki atmosferyczne, wilgoć i mróz. Zazwyczaj tworzy się płot modułowy, w którym cokół i murki z łupanych pustaków łączy się z przęsłami metalowymi.

Podobne i równie ciekawe rozwiązanie stanowią gabiony, które mogą zastąpić ogrodzenie łupane lub murki i cokoły z betonu czy kamienia. Kosze ze stalowego ocynkowanego drutu wypełnione różnego rodzaju kamieniem czy szkłem pasują szczególnie do zabudowy w stylu nowoczesnym.

Wyżej wspomniane pomysły na modne i estetyczne ogrodzenie wokół domu to przykład rozwiązań funkcjonalnych, w przystępnych cenach i najchętniej wybieranych. Sprawdź także ten artykuł o ogrodzeniach gabionowych.

ikona podziel się Przekaż dalej