Płyty betonowe ogrodzeniowe i ich zastosowanie

Betonowe płyty ogrodzeniowe stanowią ozdobę każdej posesji prywatnej. Tego typu ogrodzenie idealnie sprawdzi się też w różnego rodzaju placówkach publicznych, zapewniając poczucie bezpieczeństwa. Bardzo często wykorzystywane są na osiedlach, których teren jest poddanych monitoringowi. Ogrodzenia betonowe znalazły swoje zastosowanie w sektorze przemysłowym, gdzie ogrodzone zostały magazyny czy też hale produkcyjne.

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze bramy wjazdowe

Szukasz nowoczesnej bramy wjazdowej, która nie kosztuje mnóstwa pieniędzy? Dobrze trafiłeś! Sprawdź najczęściej wybierane bramy przez naszych czytelników.

Beton to materiał, który charakteryzuje się wysoką wytrzymałością. Betonowe płyty ogrodzeniowe wykazują odporność na działanie czynników atmosferycznych i uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo doskonale tłumi dźwięki i hałas pochodzący z ulicy. Trudności nie sprawi nam również wykonanie ogrodzenia betonowego, o ile zdecydujemy się na jego samodzielny montaż.

Nudne, szare betonowe płyty ogrodzeniowe są już tylko przeszłością. Obecnie na rynku znajdziemy bogatą ofertę wzornictwa, dzięki czemu możemy dopasować ją do własnego stylu. Miłośnicy minimalizmu z pewnością pokuszą się o prosty mur, który pokryją farbą przeznaczoną do powierzchni betonowych.

Płyty betonowe ogrodzeniowe – wady i cena

W cieniu wielu zalet ogrodzeń betonowych, znajdziemy ukryte są wady. Według wielu osób, betonowe płyty ogrodzenie nie prezentują się elegancko na tle całej posesji. Mimo że większość z nich stawia na montaż płotu z płytami ozdobnymi, to niestety daleko im jeszcze do uzyskania walorów estetycznych ogrodzenia z kamienia. Nowością na rynku polskim są bez wątpienia dwustronne ogrodzenia betonowe, które są produkowane w różnych barwach. Takie rozwiązanie pozwala na stworzenie efektownej i nowoczesnej aranżacji posesji.

Wykonanie ogrodzenia betonowego jest jednym z najtańszych rozwiązań. Całkowity koszt ogrodzenia z paneli prefabrykowanych o wysokości 1,5 m i szerokości 20 m wynosi ok. 2100 zł. W cenie zawarty jest zakup niezbędnych materiałów, wykonanie podmurówki, a także zlecenie usługi montażowej. Nieco droższą inwestycją może okazać się budowa ogrodzenia wylewanego. W tym przypadku nasz budżet pomniejszy się o ok. 2900 zł. Sprawdź także, ile kosztują ogrodzenia betonowe.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Ogrodzenie betonowe możemy wykonać samodzielnie, jednak warto mieć na uwadze, że nie jest to najlepsze rozwiązanie, zwłaszcza dla osób, które nie znają się na rzeczy. Montaż ogrodzenia jest trudny, ale również pochłania bardzo dużo czasu. Naszym ułatwieniem mogą okazać się gotowe prefabrykaty, które są łatwe w montażu. Jeśli wybraliśmy półprodukty wykonane z betonu, wówczas nie będzie nam potrzebna pomoc specjalisty. Na rynku znajdziemy bardzo dużo elementów, które posłużą nam do wykonania ogrodzenia betonowego.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 96,7% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii ogrodzenia