Nowoczesne ogrodzenia murowane

Czym się wyróżniają nowoczesne ogrodzenia?

Nowoczesne ogrodzenia tego rodzaju to przede wszystkim cegły. Wśród ogrodzeń łupanych niegdyś wyróżnić można było głównie czerwone bloczki – teraz spotkać można przęsła ogrodzeniowe w odcieniach bieli, żółci lub brązu z… kamienia. Z cegieł lub kamienia można wybudować ogrodzenie lite, ale najczęściej tworzy się z nich podmurówki oraz słupki. Ogrodzenia murowane muszą być dopasowane nie tylko do elewacji budynku, ale też do całego otoczenia.

Najlepiej, gdy takie nowoczesne ogrodzenia ustawia się na fundamencie (10-15 cm nad powierzchnią). Między ogrodzeniem a murowaną częścią ważne jest, aby położyć izolację poziomą, która nie dopuści wody z gruntu. Szczyt słupków, muru oraz cokołu można przykryć daszkiem, jaki zabezpieczy całość konstrukcji przed wodą. Można zrobić to oczywiście z bloczków betonowych, jednak to bardzo pracochłonne zadanie. Bramy wjazdowe pasujące do murowanego ogrodzenia najczęściej wykonane są z metalu bądź tworzywa sztucznego wysokiej jakości. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także ten artykuł o płotach betonowych.

Przykładowe ceny ogrodzeń łupanych

Ogrodzenie murowane zwane jest również łupanym – a to ze względu na fundamenty, jakie wykonuje się pod takie ogrodzenie. Tworzy się je właśnie m.in. z kamienia (granit, piaskowiec, kamień polny), chociaż często też można spotkać fundament betonowy (bloczki łupane, przęsło z paneli betonowych) i ceglany (cegła zwykła, silikatowa lub klinkierowa. Warto dodać, że nowoczesne ogrodzenia murowane są najdroższą propozycją na rynku. Oto porównanie cen kilku przykładowych materiałów, z jakich można utworzyć ogrodzenie murowane.

Ceny ogrodzeń łupanych

Nazwa ogrodzenia

Cena za ogrodzenie

Ogrodzenie z kamienia polnego

ok. 100 zł / tona

Ogrodzenie z porfiru

ok. 400 zł / tona

Ogrodzenie z sjenitu

ok. 500 zł / tona

Ogrodzenie z piaskowca

ok. 900 zł / tona

Ogrodzenie z granitu

ok. 1800 zł / tona

Nowoczesne ogrodzenia metalowe

Czym charakteryzują się metalowe przęsła ogrodzeniowe?

Są najbardziej charakterystyczne i to je najczęściej można spotkać na terenach wielu posesji. Swoim niepowtarzalnym designem podkreślają urok terenu i konstrukcję budynku. Metalowe ogrodzenia posiadają różne kształty – projekty nowoczesnych ogrodzeń zazwyczaj są jednak geometryczne. W skład całego systemu ogrodzenia z metalu zawsze wchodzą bramy wjazdowe, furtki oraz przęsła ogrodzeniowe. Na rynku doszukać się można wielu ogrodzeń systemowych z metalu, które upodobali sobie zwłaszcza mieszkańcy nowoczesnych osiedli lub właściciele obiektów sportowych. Sprawdź także ten artykuł z poradami na temat ogrodzeń betonowych.

Głównym elementem systemu ogrodzeń metalowych są panele ogrodzeniowe – dlatego też mówi się, że są to ogrodzenia panelowe. Panel ogrodzeniowy montuje się do słupków za pomocą obejmy, natomiast panele łączy się ze sobą specjalną pianką. Montaż ogrodzeń panelowych z metalu (podobnie jak ogrodzeń aluminiowych) jest zazwyczaj prosty i szybki. Co ważne, dostępne są one w różnych rozmiarach, wzorach i kolorach. Ogrodzenia metalowe i ich wybór jest zdecydowanie większy, niż murowane bądź z drewna – głównie ze względu na wzory, które mogą być naprawdę wymyślne.

Przykładowe ceny ogrodzeń metalowych

a) Nerosystem Metalkasogrodzenie dostępne w Leroy Merlin, idealne do ogrodzenia nowoczesnego osiedla lub zakładu przemysłowego.

Ogrodzenia metalowe Nerosystem Metalkas - opis i cena

Wymiary (szer. x wys.)

200 x 120 cm

Kolor

Czarny

Liczba elementów wypełnienia

13

Głębokość

3 cm

Cena

369 zł / jedno przęsło

b) Vera Wiśniowski – nowoczesne ogrodzenie metalowe z panelami kratowymi, które świetnie nada się do ogrodzenia współcześnie aranżowanych budynków.

Nowoczesne ogrodzenia domu, w tym polecane nowoczesne ogrodzenia metalowe i nowoczesne ogrodzenia murowane
Nowoczesne ogrodzenia – rodzaje, ceny, opinie, przykłady, wzory
Ogrodzenia metalowe Vera Wiśniowski - opis i cena

Wymiary (szer. x wys.)

250 x 153 cm

Kolor

Srebrny

Liczba elementów wypełnienia

32

Głębokość

4,7 cm

Cena

44,98 zł / szt.

Nowoczesne ogrodzenia drewniane

Czym wyróżniają się nowoczesne ogrodzenia z drewna?

Jak już się zorientowałeś, nowoczesne ogrodzenia mogą zostać utworzone z bardzo wielu materiałów – zarówno metal, jak i kamień sprawdza się naprawdę znakomicie. Współczesne materiały potrafią doskonale podkreślić zupełnie każdy rodzaj budynku. Coraz częściej do budowy nowoczesnego ogrodzenia stosuje się również… drewno. Warto jest wykorzystać gotowe już płoty drewniane, które proponują popularni producenci bądź nawet największe sklepy budowlane w Polsce. Drewniane ogrodzenia mogą być szczelne, lamelowe lub sztachetowe. Sprawdź także ten artykuł z aktualnym cennikiem ogrodzeń domu.

Postawienie ogrodzenia z drewna z całą pewnością nada obiektowi wyjątkowej estetyki oraz współczesnego szyku. Odpowiednio dobrany płot z drewna może stać się nie tylko samym zabezpieczeniem terenu wokół domu, ale i jego nowoczesną dekoracją! Nie da się ukryć, że na drewniane ogrodzenie najczęściej decydują się mieszkańcy prywatnych posesji, jak domków jednorodzinnych lub w zabudowie bliźniaczej. Co ciekawe, drewniane ogrodzenie zamontować można nie tylko wokół własnego domu, ale też na balkonie czy tarasie – czyniąc z niego największą ozdobę. W ofercie wielu producentów znajdziesz ogrodzenia drewniane o różnych kształtach i wzorach – prostokątne, trapezowe czy kwadratowe. Szeroki wybór kolorów i form pozwoli dobrać każdemu odpowiedni płot do posesji. A może zainteresuje cię także ten artykuł o ogrodzeniach panelowych?

Przykładowe ceny ogrodzeń drewnianych

a) Stelmet – możesz kupić je w Obi. Ogrodzenie doskonale podkreśli urok zarówno nowocześnie, jak i klasycznie stylizowanych budynków.

Ogrodzenia drewniane Stelmet - opis i cena

Wymiary (szer. x wys.)

180 x 60 cm

Kolor

Brązowy

Gatunek drewna

Sosna zwyczajna

Proces obróbki

Struganie, impregnowanie ciśnieniowo

Cena

49,99 zł / szt.

b) Nive Naterial – ten bardzo szczelny płot z drewna można kupić w Leroy Merlin. Ogrodzenie będzie doskonałym uzupełnieniem posesji każdego domu jednorodzinnego.

Ogrodzenia drewniane Nive Naterial - opis i cena

Wymiary (szer. x wys.)

180 x 180 cm

Kolor

Brązowy

Gatunek drewna

Sosna zwyczajna

Gęstość drewna

300-490 kg / m3

Cena

109 zł / szt.

ikona podziel się Przekaż dalej