Ogrodzenia aluminiowe nie do każdego ogrodu

Eleganckie płoty metalowe od zawsze kojarzą się z trwałością i stylem. Do tej pory na pierwszy plan wysuwały się ogrodzenia stalowe, zwłaszcza ze stali giętej, ale aluminium powoli zaczynają przeważać. Zwłaszcza przy nowoczesnych domach – szare aluminium jest idealnym podkreśleniem minimalistycznego stylu futurystycznego.

Proste płoty aluminiowe bardzo dobrze wpisują się w modną ostatnio estetykę minimalizmu. Dopasowują się do płaskich dachówek, świetnie współgrają ze szkłem, betonem i tynkiem ozdobnym, które święcą tryumfy już od dłuższego czasu. Przęsła ogrodzeniowe w prostym stylu, ale bardziej ozdobne furtki i aluminiowe balustrady to jest to! Niestety takie zestawienie nie do wszystkiego pasuje. Wiejski ogród i klasyczny domek plus nowoczesne ogrodzenia aluminiowe? Takie połączenie naprawdę się gryzie. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o ogrodzeniach.

Ogrodzenia aluminiowe: lista zalet

Wiele osób zastanawia się, czy ogrodzenia metalowe nie są lepszym rozwiązaniem. Owszem, mają bardzo wiele plusów, jednak aluminium ma znacznie więcej zalet. Przede wszystkim jest niezwykle trwałe. Nowoczesne ogrodzenia aluminiowe to inwestycja na całe lata! Materiał jest odporny na wodę, słońce czy mróz, nie poddaje się korozji. Na dodatek nie potrzebuje intensywnej pielęgnacji ani konserwacji. Większość producentów daje aż 10 lat gwarancji na trwałość ogrodzenia.

Dodatkowo aluminium jest też lekkie. A to oznacza, że nie wymaga solidnych fundamentów w przeciwieństwie do stali. Przęsła ogrodzeniowe z aluminium są łatwiejsze i szybsze w montażu. Dużą zaletą jest także to, że rodzaj i wygląd ogrodzenia można dopasować do stylu domu, nawet do jego szczegółów architektonicznych. Ogrodzenie może wyglądać jak aluminiowe balustrady przy balkonach. Co więcej, furtki czy bramy wjazdowe mogą być tak zaprojektowane, by się wyróżniały lub wręcz przeciwnie – nie były wcale widoczne. A może zainteresuje cię także ten artykuł z wzorami na ogrodzenia metalowe?

Estetyczne płoty aluminiowe

Ogrodzenia aluminiowe znajdują się w ofercie wielu producentów. Większość z nich przygotowuje przęsła dzięki wycinaniu laserem. To bardzo wygodne i może sprawić, że płoty są estetyczne i bardziej funkcjonalne. Tak naprawdę aluminium może być dowolnie cięte, co przekłada się na niezwykle dekoracyjny wymiar ogrodzenia.

Ogrodzenia aluminiowe przed domem oraz nowoczesne ogrodzenia aluminiowe, czyli polecane płoty aluminiowe i ich cena
Ogrodzenia aluminiowe - ceny, opinie, wiodący producenci, porady zakupowe

Wszystkie elementy są ze sobą łączone maszynowo. Jednak wszelkie śruby i inne tego rodzaju łączniki są dobrze zamontowane stałymi zaślepkami, które są po prostu niewidoczne. To sprawia, że płoty aluminiowe wyglądają bardzo estetycznie. Co więcej, płoty aluminiowe są także bardzo funkcjonalne. Większość producentów oferuje modele, w których znajdują się słupki funkcyjne. Na czym to polega? Odbiornik sterowania bramą czy przycisk do otwierania furtki znajdują się w nich, więc są niewidoczne. Można spotkać nawet słupki, które są jednocześnie skrzynką na listy, idealnie dobraną stylem do całości ogrodzenia. Ciekawym rozwiązaniem jest podświetlanie przęseł, elementów czy słupków. W ten sposób można bardzo wyraźnie zaznaczyć bramy wjazdowe. Sprawdź także ten artykuł o ogrodzeniach panelowych.

Cena ogrodzeń aluminiowych

Nie istnieje coś takiego, jak cennik ogrodzeń aluminiowych. Dlaczego? Przede wszystkim wszystko zależy od producenta, ale nie tylko. Wpływ ma także jakość użytego aluminium, jego ilość w przęśle, stopień zdobienia i liczba elementów. Znaczenie ma oczywiście także rodzaj i wysokość profili aluminiowych. Do całości ceny płotu wlicza się także rodzaj i wysokość podmurówki.

Tak naprawdę cena zostanie ci podana dopiero przez producenta lub wykonawcę, kiedy ustalisz projekt i dokładnie wymierzysz swoje planowanie ogrodzenie. Należy jednak przyjąć, że może być naprawdę wysoka – za ogrodzenie trzeba będzie zapłacić zapewne od kilkunastu tysięcy złotych w górę. Do tego dochodzi także cena furtki, bramy wjazdowej i różnego rodzaju udogodnienia (systemy automatycznego zamykania), które potrafią znacznie podnieść cenę ogrodzenia.

Ogrodzenia aluminiowe znajdują się w ofercie bardzo wielu producentów rodzimych. Jednym z nich jest Rackstal. Na uwagę zasługuje także oferta Centrum Ogrodzeń Konstruktor czy XCEL. Dużą ofertę ma także AluDom. Możesz także poszukać firmy montującej ogrodzenia czy zajmującej się sprzedażą gotowych przęseł. A może zainteresuje cię także ten artykuł z cennikiem ogrodzeń?

ikona podziel się Przekaż dalej