Ogrodzenia budowlane – rodzaje

Na początku trzeba zacząć od tego, że ogrodzenia budowlane największą popularnością cieszą się w przypadku komercyjnych budynków. Jeżeli chodzi o prywatne posesje, to najczęściej wykorzystuje się je jako ogrodzenia tymczasowe. Rzeczywiście ogrodzenia przenośne sprawdzają się najlepiej na placach budowlanych. Nie dość, że są tanie, to jeszcze nie ma najmniejszego problemu z ich montażem. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o ogrodzeniach.

Rodzaje ogrodzeń budowlanych pod względem wykorzystanego materiału

Typ ogrodzenia

Charakterystyka

Ogrodzenia przenośne drewniane

Najczęściej produkowane są z drewna świerkowego. W celu ochrony paneli przed warunkami atmosferycznymi należy je odpowiednio zaimpregnować. Ten typ ogrodzeń przestawnych montuje się zwykle przy pomocy metalowych kotew, które są przytwierdzane do podmurówki lub wbijane bezpośrednio w ziemię. Ogrodzenia tymczasowe bardzo często wykorzystywane są jako niezależna osłona przed wiatrem lub promieniami słonecznymi.

Tymczasowe ogrodzenia budowlane betonowe

Ogrodzenia tymczasowe wykonane z betonu posiadają bardzo wiele zalet. Przede wszystkim wyróżniają się wysoką wytrzymałością na czynniki mechaniczne oraz na różnorodne warunki atmosferyczne. Wbrew pozorom producenci oferują szeroki zakres rodzajów ogrodzeń betonowych. Wśród ogrodzeń ażurowych możemy wybierać moduły w różnych kolorach i formach wykończeni. Montaż ogrodzeń przestawnych betonowych nie stwarza żadnego problemu. Natomiast gwarantują niesamowitą stabilność i długą żywotność. Dlatego nie muszą być traktowane tylko jako tymczasowe ogrodzenie budowlane.

Ogrodzenia przenośne metalowe

Gotowe ogrodzenia budowlane wykonane są z metalowych przęseł, które najczęściej tworzą powtarzalny wzór. Mogą to być ogrodzenia tymczasowe, choć z metalu zdecydowanie częściej decydujemy się na stałe wyznaczenie granic naszej posesji. Metalowe moduły wymagają odpowiedniej impregnacji. Najlepszym rozwiązaniem jest ocynkowanie ogniowe. Jeżeli jednak ma to być tymczasowe ogrodzenie budowlane, to w zupełności wystarczy pomalowanie przęseł farbą antykorozyjną. Wśród zalet ogrodzeń przestawnych wyprodukowanych z metalu, zalicza się ich stabilność, a także wytrzymałość na niekorzystne warunki atmosferyczne i czynniki mechaniczne.

Tymczasowe ogrodzenia budowlane – przykładowe ceny i opinie

Poniżej przedstawiamy przykładowe ceny ogrodzeń przestawnych polecanych producentów.

Ceny ogrodzeń przestawnych

Ogrodzenia budowlane

Cena

Ogrodzenia w Castoramie – płot łukowy Blooma Jantar 180x180 cm

Ceny od 143,00 zł/szt.

Ogrodzenia w Castoramie – płot ażurowy Blooma z łukiem, 180x180 cm, zielony

Ceny od 188,00 zł/szt.

Ogrodzenie w Castoramie – kratka drewniana Blooma Neve sosnowa 52x180 cm

69,98 zł/szt.

Ogrodzenia w Castoramie – panel ogrodzeniowy Polargos Sparta 50 153x250 cm oczko 5x20 cm, ocynk antracyt

99,98 zł/szt. - bardzo dobre opinie

Ogrodzenia w Castoramie przęsło PolBram Steel Group Daria 2, 200x120 cm

198,00 zł/szt. – bardzo dobre opinie

Tymczasowe ogrodzenia budowlane Light Promo 350x400 cm

104,55 zł/szt. – bardzo dobre opinie

Ogrodzenia przenośne panel ażurowy Euro Light 350x200 cm

118,08 zł/szt.

Obejma łącząca do ogrodzeń przestawnych

7,26 zł/szt.

Podstawa betonowa zbrojona do ogrodzeń ażurowych i pełnych

29,52 zł/szt.

Śledź mocujący do ogrodzeń ażurowych

12,90 zł/szt.

Ocynkowany wspornik do ogrodzeń ażurowych

46,74 zł/szt.

Ogrodzenia budowlane, czyli ogrodzenia tymczasowe czy też tymczasowe ogrodzenie budowlane oraz producenci i ceny
Ogrodzenia budowlane – rodzaje, ceny, opinie, porady przy wyborze

Powyższa wycena pokazuje, iż rzeczywiście ogrodzenia przenośne budowlane są znacznie tańsze od ogrodzeń wykonywanych na indywidualne zamówienia. Natomiast ich jakość wcale nie musi być gorsza. Na pewno tego typu ogrodzenia budowlane mają jeszcze jedną przewagę nad dopasowanymi projektami – są łatwo dostępne. Gotowe panele zarówno drewniane, jak i również metalowe, można zakupić w popularnych marketach budowlanych. Zamawiając ogrodzenia panelowe wykonane z betonu, często producenci gwarantują bezpłatny montaż. Sprawdź także ten artykuł o ogrodzeniach panelowych.

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze bramy wjazdowe

Szukasz nowoczesnej bramy wjazdowej, która nie kosztuje mnóstwa pieniędzy? Dobrze trafiłeś! Sprawdź najczęściej wybierane bramy przez naszych czytelników.

Ogrodzenia budowlane – porady przedzakupowe

Już na samym początku mogłeś zauważyć, iż wybór ogrodzeń budowlanych jest naprawdę szeroki. Oprócz tego, że panele różnią się między sobą materiałem, z którego zostały wykonane, należy wskazać także wiele innych charakterystycznych parametrów.

Oczywiście jedną z podstawowych kwestii, na którą zwracamy uwagę, jest wyliczenie ilości potrzebnych modułów do wykonania całego ogrodzenia. W ten sposób będzie można określić ostateczną cenę zakupionych paneli. Nie bez znaczenia jest także ciężar. Szacując całkowitą wagę modułów, zadecydujesz o sposobie transportu. Na przykład drewniane płoty lamelowe możesz przywieźć i rozładować samodzielnie, natomiast betonowe ogrodzenia często wymagają rozładunku HDS-em.

Kolejną rzeczą, na którą powinieneś zwrócić uwagę, jest sposób montażu poszczególnych modułów. Różni się on w zależności od tego, z jakiego materiału zostały wykonane panele ogrodzeniowe. Płoty lamelowe łączy się ze sobą przy pomocy specjalnych zszywek. Dlatego wykonanie ogrodzenia przy ich pomocy, nie wymaga od Ciebie posiadania zaawansowanych umiejętności. Trudniejszy montaż może okazać się w przypadku ogrodzeń budowlanych betonowych i metalowych. Wymagają one często dokupienia dedykowanych akcesoriów, a nawet wykonania podmurówki lub fundamentu punktowego. Decydując się na ogrodzenia budowlane wykonane z betonu, możesz zamówić gotowe moduły lub bloczki. Ostatnie elementy często są ze sobą łączone przy pomocy kleju. Dlatego niepotrzebna będzie dodatkowa zaprawa murarska. Ostateczny wybór ogrodzenia budowlanego zależy od Ciebie. Jeżeli chcesz, aby pełniło ono tymczasową rolę, zdecyduj się na jak najtańsze panele, które nie będą wymagać skomplikowanych prac montażowych. A może zainteresuje cię także ten artykuł z cennikiem ogrodzeń?

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 86,3% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii ogrodzenia