Deski kompozytowe na ogrodzenie

Jeżeli nie uwzględniasz takich materiałów, jak drewno lub metal przy budowie ogrodzenia na terenie twojej posesji, zastanów się nad wybraniem desek kompozytowych. Rzeczywiście ogrodzenia kompozytowe są doskonałą alternatywą szczególnie dla ogrodzeń drewnianych. Na pierwszy rzut oka niczym się między sobą nie różnią. Jednak zarówno drewno, jak i deski kompozytowe na ogrodzenie, posiadają odmienne właściwości.

Na samym początku warto wspomnieć o tym, że deski kompozytowe na ogrodzenie wyprodukowane są z polichlorku winylu (PCV) oraz specjalnie przygotowanej mączki drzewnej. Mieszanka ta najczęściej nie przekracza 50% całego składu. Chociaż zdarzają się producenci, którzy przewyższają tę wartość nawet do 60%. W ten sposób jednak płot kompozytowy jest zbliżony w dotyku do płotu drewnianego. Ich największą zaletą jest wyjątkowa odporność na wilgoć, a także brak konieczności impregnacji, tak jak jest w przypadku drewnianych desek. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o ogrodzeniach.

Ogrodzenia kompozytowe – rodzaje i zastosowanie

Wyróżniamy dwa typu ogrodzeń z kompozytu, które wydzielone zostały przez odmienny sposób montażu. Do nich zaliczamy:

  • Płot kompozytowy łączony na pióro oraz wpust – najczęściej wybierane ogrodzenia kompozytowe, które w swojej konstrukcji nie pozostawiają żadnych wolnych przestrzeni
  • Płot kompozytowy ażurowy w stylu farmerskim – w odróżnieniu od poprzednich ogrodzeń z kompozytu, pomiędzy kolejnymi deskami zachowywana jest wolna przestrzeń. Najczęściej tego typu opłotowanie wybiera się jako dekoracyjną granicę dla użytków zielonych lub w przypadku gospodarstw wiejskich.

Wybór ogrodzeń z kompozytu pod względem kolorystyki nie jest zbyt duży. Tutaj wymieniamy takie kolory desek jak tropikalny brąz, grafitowy czarny oraz kamienno-szary. Dlatego decydując się na płot kompozytowy, nastaw się na ciemne otoczenie, które doskonale pasuje do klasycznych aranżacji. Sprawdź także ten artykuł o ogrodzeniach panelowych.

Ogrodzenia kompozytowe posiadają bardzo szerokie zastosowanie. Na pewno wykorzystywane są one do oddzielenia prywatnych posesji od sąsiednich działek. Jednak ze względu na swój minimalizm, elegancję i wysoką jakość, możemy spotkać płoty kompozytowe także przy komercyjnych oraz użytkowych terenach. Oprócz naturalnego oddzielania konkretnego terenu, zastosowanie ogrodzeń kompozytowych jest znacznie większe. Pojedyncze moduły mogą posłużyć do wydzielenia przestrzeni osłoniętej od wiatru, hałasu i zanieczyszczeń. Producenci proponują również furtki wykonane z desek kompozytowych, dzięki czemu tworzą one spójną całość z ogrodzeniem wykonanym z tego samego materiału. Jak już wcześniej wspomniano, ogrodzenia w stylu farmerskim chętnie są wykorzystywane do rozgraniczenia bardzo dużych areałów, w tym gospodarstw wiejskich, łąk, pól oraz pastwisk. A może zainteresuje cię także ten artykuł z cennikiem ogrodzeń?

Ogrodzenia kompozytowe oraz rodzaje ogrodzeń z kompozytu, a także zastosowanie desek kompozytowych na ogrodzenie, ceny, opinie użytkowników
Ogrodzenia kompozytowe – rodzaje, zastosowanie, ceny, opinie

Ceny ogrodzeń kompozytowych i opinie

Poniżej przedstawiamy przykładowe ceny ogrodzeń kompozytowych:

Ogrodzenia kompozytowe - ceny

Producenci

Nazwa produktu

Ceny ogrodzeń kompozytowych

Deckpol

Deski kompozytowe na ogrodzenie 7x1x120 cm

Cena od 10,00 zł/szt. netto – bardzo dobre opinie

Deckpol

Przęsło płotowe 1,8x1,8 m, tropikalny brąz

Cena od 380,00 zł/szt. netto – bardzo dobre opinie

Deckpol

Słupki kompozytowe 10x10x230 cm , tropikalny brąz

Cena od 75,00 zł/szt. netto – bardzo dobre opinie

Słupki kompozytowe Jumbo WPC 8,4x8,4x100 cm, antracyt

Cena od 116,00 zł/szt. brutto – bardzo dobre opinie

Przęsło Jumbo WPC Bangkirai + słupki kompozytowe, 98x179 cm

1750,00 zł/szt. brutto – bardzo dobre opinie

Zestaw paneli ogrodzeniowych WPC skośny + słupki kompozytowe, tropikalny brąz, 185x185 cm

1286,00 zł/szt. brutto – bardzo dobre opinie

Płotek ogrodowy PCV, tropikalny brąz, 180x300 cm

189,00 zł/szt. brutto – bardzo dobre opinie

Jak widać w powyższym zestawieniu, nie zawsze podani są konkretni producenci. Dlatego czasem ciężko jest ocenić, czy ceny ogrodzeń kompozytowych nie mają zbyt wygórowanych wartości. Na pewno opłaca się kupować gotowe zestawy paneli, aniżeli rozbijać je na pojedyncze elementy. Należy mieć również na uwadze, iż dostępne są nie tylko różnorodne wymiary przęseł, ale także ich formy. Wśród nich znajdują się również przęsła skośne, które doskonale sprawdzają się jako wykończenia ogrodzeń, bądź elementy do wydzielenia dodatkowej przestrzeni na terenie posesji.

Zamawiając panele ogrodzeń kompozytowych, na początku należy określić swoje wymagania co do projektu. Oznacza to nic innego jak wybór kolorów, wysokości i szerokości przęseł, a także konkretnych wymiarów poszczególnych lameli. W ten sposób będzie łatwiej określić styl ogrodzenia, liczbę potrzebnych elementów, a na końcu oszacować ostateczny koszt. Dużą zaletą tego rozwiązania jest to, iż montaż przęseł można przeprowadzić samodzielnie, co obniży koszty ogrodzenia o cenę robocizny. A może zainteresuje cię także ten artykuł z wzorami na ogrodzenia metalowe?

ikona podziel się Przekaż dalej