Ogrodzenia modułowe – rodzaje

Jak sama nazwa wskazuje, ogrodzenia modułowe składają się z poszczególnych modułów, które są ze sobą łączone, tworząc jednolity płot. Ich główną zaletą jest łatwa dostępność, a także jak wcześniej wspomniano bezproblemowy montaż. Panele ogrodzeniowe możesz dostać w większości składów oraz marketów budowlanych. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o ogrodzeniach.

Ogrodzenia modułowe ze względu na materiał, z jakiego zostały wyprodukowane

Typ ogrodzenia

Charakterystyka

Nowoczesne ogrodzenia metalowe

To najpopularniejszy typ ogrodzeń modułowych, który jest bardzo łatwo dostępny. Najczęściej tworzą je przęsła panelowe, które montuje się jako żaluzję lub palisadę. Głównym materiałem jest tutaj ocynk malowany proszkowo, dzięki czemu nowoczesne ogrodzenia metalowe są odporne na czynniki zewnętrzne. Innym rozwiązaniem mogą być stalowe panele ogrodzeniowe, które swoim wyglądem przypominają siatkę. Zwykle są wykorzystywane jako ogrodzenia przemysłowe lub tymczasowe, czyli otaczające aktualny plac budowy.

Ogrodzenia łupane

Ogrodzenia łupane są wykonywane z pustaków łupanych. Świetnie komponują się zarówno w sąsiedztwie tradycyjnego, jak i również nowoczesnego budownictwa. Ogrodzenia łupane cechują się doskonałą odpornością na niekorzystne warunki pogodowe, w tym mróz oraz wilgoć. Zazwyczaj tego typu płot modułowy łączony jest z metalowymi przęsłami, razem tworząc stabilne ogrodzenie.

Ogrodzenie betonowe

Montaż odbywa się przy użyciu specjalnych bloczków betonowych, które łączy się ze sobą najczęściej przy użyciu kleju. Bloczki mogą tworzyć wysokie słupki modułowe, jak i również podmurówkę. Nie ma problemu z postawieniem pełnego muru. Chociaż efektowniej prezentują się ogrodzenia betonowe wypełnione metalowymi przęsłami.

Drewniane panele ogrodzeniowe

Najczęściej są one wyprodukowane z drewna sosnowego lub świerkowego. Muszą być odpowiednio zaimpregnowane, aby można było je wystawić je na działanie warunków atmosferycznych. Drewniane panele ogrodzeniowe wyróżniają się bardzo łatwym montażem. Łączenie poszczególnych modułów odbywa się przy pomocy zszywek.

Płot modułowy – przykładowy cennik i opinie

Przykładowy cennik na ogrodzenia modułowe

Nazwa produktu

Cena

Słupki ogrodzeniowe nierdzewne Knap szary Miv

Cena od 248,00 zł/szt.

Ogrodzenia Joniec – daszek słupkowy 47x28x6 cm, czarny

Cena od 29,48 zł/szt. –bardzo dobre opinie

Ogrodzenia Joniec – słupek Gorc GA+GU Onyx – 38x22x16 cm

Cena od 23,98 zł/szt. – bardzo dobre opinie

Ogrodzenia Joniec – bloczek betonowy 20x40x20 cm kremowy

Cena od 23,98 zł/szt.- bardzo dobre opinie

Słupki ogrodzeniowe Polargos 215x7x7 cm ocynk malowany

89,98 zł/szt.

Słupki ogrodzeniowe 10x10x220 cm RAL 7016

228 zł/szt.

Płot modułowy łukowy Blooma Jantar 180x180 cm

143,00 zł/szt.

Płot modułowy lamelowy Bryza 180x90 cm

25,98 zł/szt.

Nowoczesne ogrodzenia metalowe RITA II 200x120 cm Polargos

83,88 zł/szt.

Nowoczesne ogrodzenia metalowe Eliza III 200x120cm Polargos

169,00 zł/szt.

Słupki ogrodzeniowe aluminiowe Blooma Neva 7x7x95 cm, szary

99,98 zł/szt.

Słupki modułowe Blooma Neva 7x7x95 cm, szary ocynk

69,98 zł/szt.

Słupki modułowe Blooma Neva 7x7x183 cm, szary ocynk

118,00 zł/szt.

Słupki modułowe Blooma 6x4x170 cm, ocynk

29,98 zł/szt.

Ogrodzenia Joniec – bloczek 16x40x20 cm, stalowy

19, 98 zł/szt.

Ogrodzenia betonowe Joniec, daszek 5x45x33 cm, kremowy

39,98 zł/szt.

Ogrodzenia łupane – pustak 39x20x19 cm

19,60 zł/szt.

Ogrodzenia modułowe i brama wjazdowa, a także słupki ogrodzeniowe lub słupki modułowe oraz ich ceny i polecani producenci
Ogrodzenia modułowe – rodzaje, ceny, opinie, wiodący producenci

Powyższy cennik pozwoli mniej więcej oszacować całkowity koszt ogrodzenia. Jest to bardzo łatwe do wyliczenia, jeżeli podane są konkretne wymiary modułów. Natomiast więcej problemów przy samodzielnym kosztorysie może się pojawić, gdy zdecydujemy się na ogrodzenia betonowe. W tym przypadku należy uwzględnić nie tylko bloczki betonowe, ale również ewentualne przęsła i akcesoria wykończeniowe. Sprawdź także ten artykuł o ogrodzeniach panelowych.

Ogrodzenia modułowe – o czym warto pamiętać?

Najważniejszą kwestią, którą trzeba uwzględnić przed zakupem ogrodzenia modułowego, jest wybór konkretnego materiału, z którego będą wykonane poszczególne panele. Dużo zależy od tego, czy ma to być ogrodzenie tymczasowe, czy jednak wybudowane na stałe. Tymczasowe ogrodzenia zwykle nie potrzebują fundamentów, ani nawet podmurówki. Świetnym materiałem pod tym względem jest ocynk oraz drewno. Ogrodzenia takie wyróżniają się niską wagą oraz możliwością szybkiego i łatwego montażu. Ponadto cennik tymczasowych ogrodzeń modułowych będzie zdecydowanie korzystniejszy.

Decydując się na ogrodzenie betonowe, należy uwzględnić akcesoria wykończeniowe, a także materiały potrzebne do montażu bloczków. Do nich zaliczają się między innymi słupki ogrodzeniowe oraz przęsła. Same bloczki mogą być jednostronne lub dwustronne. Pierwszy typ ogrodzenia składa się z bloczków betonowych, które z jednej strony są gładkie, a z drugiej fakturowane. Natomiast ogrodzenia dwustronne wyróżniają się odciśniętym deseniem po obydwóch stronach. Elementem dekoracyjnym są daszki betonowe, które mogą elegancko uwieńczyć całe ogrodzenie.

Za tak samo trwałe uznaje się ogrodzenia modułowe metalowe. Solidne przęsła świetnie komponują się w sąsiedztwie nowoczesnych budynków. Panele mogą być ze sobą łączone przy pomocy słupków ogrodzeniowych bądź wcześniej wspomnianych pustaków łupkowych tworząc w ten sposób klasyczny płot. A może zainteresuje cię także ten artykuł z cennikiem ogrodzeń?

Ostatnim aspektem, na jaki należy zwracać uwagę, jest cena końcowa. Jeżeli tylko nie zdecydujesz się na ogrodzenia modułowe, jako tymczasowe rozwiązanie, to na zakupie paneli nie warto oszczędzać. Wysokiej jakości ogrodzenie, które jest odpowiednio zabezpieczone przed czynnikami zewnętrznymi, posłuży przez długie lata.

ikona podziel się Przekaż dalej