Ogrodzenia palisadowe – ogrom możliwości wyboru

Ogrodzenia palisadowe to po prostu ogrodzenia modułowe. Są to po prostu przygotowane wcześniej przęsła, dzięki czemu ich montaż jest o wiele szybszy i bardziej wygodny. Takie gotowe ogrodzenia mają także jedną bardzo istotną zaletę: są po prostu o wiele tańsze niż innego rodzaju ogrodzenia. Ogrodzenia modułowe mogą być robione z różnych materiałów.

Do tej kategorii należy zarówno ogrodzenia kute, czyli metalowe w o wiele bardziej tradycyjnym stylu. Są niezwykle trwałe i bardzo eleganckie. Zrobione z kutej stali, są odporne na uszkodzenia mechaniczne, ale nie sprawdzą się, jeśli wolisz nowoczesne ogrodzenia metalowe. W tym wypadku lepiej sprawdzą się przęsła aluminiowe. W ofercie producentów znajdują się także prostsze elementy ze stali czy drewna. Wśród ogrodzeń panelowych wyróżnia się także płot żaluzjowy, wykonany z drewna lub sklejki. Ogrodzenia palisadowe dają ci naprawdę niezwykłą możliwość dopasowania płotu idealnie do twoich potrzeb i oczekiwań, a także do stylu budynku. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o ogrodzeniach.

Palisadowe ogrodzenia kute – cennik i możliwości

Najbardziej tradycyjne ogrodzenia palisadowe mogą naśladować najbardziej kunsztowne formy ogrodzeń kutych. Najczęściej są zrobione z bardzo dobrej jakości, ocynkowanej stali, która została ozdobiona różnego rodzaju dekorami. Na uwagę zasługują zwłaszcza ogrodzenia o łukowatym wykończeniu. Ostatnio pojawiają się także takie asymetryczne, z różnie rozstawionymi palikami w prześle. Przęsło palisadowe kute zazwyczaj jest dopasowane do rodzaju i stylu bramy lub furtki.

Palisadowe ogrodzenia kute są zazwyczaj dość drogie. Cennik jest jednak dość rozstrzelony. Przęsło kosztuje od 100 do 600 zł, w zależności od tego, jak bardzo jest dekoracyjne. Furtki i bramy przesuwne są znacznie droższe – brama kosztuje około 700 zł co najmniej. Ogrodzenia kute możesz kupić w sklepach typu dom i ogród lub zamówić bezpośrednio u producenta – wtedy możesz dopasować wielkość i liczbę przęseł do swojej działki. A może zainteresuje cię także ten artykuł z wzorami na ogrodzenia metalowe?

Porównanie cen przęseł kutych z różnych sklepów

Nazwa wzoru i sklep

Wzór

Wymiary przęsła

Cena

Alicja 2 Castorama

6 ozdobnych kryz

200 x 145 cm

368 zł

Tola Castorama

3 ozdobne kryzy

200 x 120 cm

168 zł

Palermo Leroy Marlin

Ozdobna kryza, ozdobne wykończenie palików

200 x 120 cm

119 zł

Majorka OBI

3 ozdobne kryzy

200 x 120 cm

155 zł

Ceny płotów palisadowych – nowoczesne rozwiązania

Nowoczesne ogrodzenia metalowe mają bardzo wiele odsłon. Przede wszystkim są robione z różnych materiałów – najczęściej jest to ocynkowana stal lub aluminium. Przęsła aluminiowe są o wiele droższe, są jednak lżejsze. W obu przypadkach jednak trwałość jest identyczna, dlatego nie ma to większego znaczenia. Wyróżnia się także pionowe i poziome ogrodzenia palisadowe. Oznacza to po prostu sposób ułożenia palików. Czasami zdarzają się także ogrodzenia, w których paliki ułożone są w kratkę lub w nieregularne kształty.

Ogrodzenia palisadowe przed domem, czyli wykonanie płotów palisadowych i ceny ogrodzeń palisadowych i za jedno przęsło
Ogrodzenia palisadowe - rodzaje, opinie, ceny przęseł, najlepsi producenci

Nowoczesne ogrodzenia modułowe są zazwyczaj bardzo proste. Rzadko kiedy mają ozdobne kryzy, są bardzo często ujęte w ramy – zamknięte zarówno z góry, jak i z dołu, tworzą całość z kolejnym przęsłem. W przypadku ogrodzeń panelowych tego typu świetnie sprawdzają się nowoczesne bramy przesuwne. Są one tak zaprojektowane, że wszystkie elementy elektroniczne są schowane w panelach i po prostu niewidoczne. Tego rodzaju ogrodzenia możesz kupić w sklepie budowlanym lub bezpośrednio u producenta. Sprawdź także ten artykuł o ogrodzeniach panelowych.

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze przęsła ogrodzeniowe

Szukasz nowoczesnych przęseł ogrodzeniowych, które nie kosztuje mnóstwa pieniędzy? Dobrze trafiłeś! Sprawdź najczęściej wybierane przęsła przez naszych czytelników.

Porównanie nowoczesnych ogrodzeń palisadowych

Nazwa, producent/sklep

Orientacja

Materiał

Wymiary

Cena

Rubin Leroy Merlin

Pozioma

Ocynkowana stal

120x200 cm

329 zł

Brema Castorama

Pionowa

Malowana proszkowo stal

200 x 117,5 cm

128 zł

Classic Niuwsky

Pionowa

Stal

200 x 1 m

200 x 1,75 m

Wycenianie indywidualne

OSACO Brisacol

Wypełnione profile

Aluminium

130 x 170 cm

519 zł

Kambodża Pekabet

Pozioma

Aluminium

198 x 98 cm

430 zł

Ogrodzenia palisadowe drewniane

Pionowe i poziome ogrodzenia palisadowe drewniane to także świetny wybór. Sprawdzają się zarówno w przypadku bardziej, jak i mniej nowoczesnych domów. W przeciwieństwie do płotów drewnianych pasują nie tylko do ogrodów w stylu wiejskim. Na uwagę zasługuje także płot żaluzjowy – działa jak prawdziwe żaluzje, za jego pomocą możesz zupełnie zasłonić niektóre części ogrodu.

Ceny płotów palisadowych drewnianych są bardzo zróżnicowane. Przede wszystkim zależą od rodzaju wybranego drewna. Najbardziej trwałe, wykonane z twardego drewna lub drewna egzotycznego potrafią być naprawdę bardzo drogie. Zdarzają się także ogrodzenia palisadowe wykonane ze sklejki lub tworzywa pokrytego drewnianą okleiną. Są tańsze, ale niestety niezbyt trwałe. A może zainteresuje cię także ten artykuł z cennikiem ogrodzeń?

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 97,9% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii ogrodzenia