Nowoczesne ogrodzenia metalowe

Tradycyjna siatka ogrodzeniowa odchodzi w zapomnienie. Nowoczesne posesje wymagają ogrodzeń bardziej trwałych a co równie ważne eleganckich i zdobiących otoczenie. Nowoczesne ogrodzenia metalowe to przede wszystkim ogrodzenia ażurowe, które pozwalają na większą otwartość przestrzeni. Mniej chronią prywatność mieszkańców, ale ułatwiają kontakty sąsiedzkie, pozwalają na zaprezentowanie atrakcyjnego ogrodu jak również umożliwiają swobodny przepływ powietrza.

Ogrodzenia z profili stalowych są lekkie i pozwalają na budowę ogrodzenia bez cokołu. Wystarczy fundament punktowy stabilizujący słupki. Takie rozwiązanie ogranicza cenę ogrodzenia oraz umożliwia ominięcie przeszkód, na przykład drzewa. Wielu użytkowników wybiera ogrodzenia z cokołem, który nie tylko zwiększa walory estetyczne, lecz także wzmacnia ogrodzenie, izoluje metal od ziemi i uniemożliwia podkopywanie się.

Nowoczesne ogrodzenia metalowe wykonuje się ze stali lub aluminium. Najprostsze i najtańsze z ogrodzeń stalowych są ogrodzenia panelowe, które zastępuje tradycyjną siatkę. Zaletą tego rozwiązania jest szybki montaż i lekkość oraz fakt, że mogą być budowane bez podmurówki.

Ogrodzenia tego rodzaju są niezwykle trwałe i zapewniają duże bezpieczeństwo posesji. Wadą ogrodzeń panelowych jest mniejsza estetyka. Nie są to rozwiązania eleganckie, które ozdobią posesję. Wariantem ogrodzeń panelowych są ogrodzenia panelowe przetłaczane posiadające wzdłuż paneli przetłoczenia w kształcie litery V. Przetłoczenia nie tylko zwiększają trwałość konstrukcji, lecz także dodają nieco estetyki tym dość surowym ogrodzeniom. Dodatkowym elementem montowanym do ogrodzeń panelowych są bramy przesuwane, bramy skrzydłowe lub furtki. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o ogrodzeniach.

Bardziej eleganckie i atrakcyjne ogrodzenia z profili stalowych to ogrodzenia przęsłowe. Przęsła ogrodzeniowe mogą być wykonane z kątowników, prętów okrągłych lub profili zamkniętych. Przeglądając wzory ogrodzeń metalowych z profili możemy się przekonać jak wielkie pole do popisu dają te rozwiązania. Bogactwo wzorów i rozwiązań pozwala na zaprojektowanie ogrodzenia dopasowanego stylistycznie do rodzaju posesji.  Przęsła ogrodzeniowe mogą mieć profile ustawione pionowo lub poziomo lub zachodzące na siebie w postaci ogrodzeń żaluzjowych.

Ogrodzenia z profili stalowych przed budynkiem oraz polecane nowoczesne ogrodzenia metalowe do domu jednorodzinnego
Ogrodzenia z profili stalowych - zastosowanie, ceny, opinie, porady
Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze przęsła ogrodzeniowe

Szukasz nowoczesnych przęseł ogrodzeniowych, które nie kosztuje mnóstwa pieniędzy? Dobrze trafiłeś! Sprawdź najczęściej wybierane przęsła przez naszych czytelników.

Do czego stosuje się ogrodzenia z profili stalowych?

Proste i nieco surowe ogrodzenia panelowe stosowane są głównie do ogrodzenia osiedli mieszkaniowych, firm, obiektów użyteczności publicznej czy też obiektów handlowych czy przemysłowych. Panele wykorzystywane są również jako ekonomiczne ogrodzenie posesji prywatnych, najczęściej do ogrodzenia boków i tylnej części działki. Jako ogrodzenia od frontu stosuje się eleganckie ogrodzenia profilowe, najczęściej z profili zamkniętych.

Najbardziej modnym i chętnie wybieranym rozwiązaniem są obecnie płoty z profili zamkniętych, czyli z kwadratowych rur. Przęsła ogrodzeniowe mogą być umieszczone na cokole lub bez podmurówki, zaś profile mają ustawienie klasyczne pionowe lub nowoczesne poziome. A może zainteresuje cię także ten artykuł z wzorami na ogrodzenia metalowe?

Klasyczne płoty z profili zamkniętych składają się z pionowej palisady zakończonej grotem. Klasyczne wzory ogrodzeń metalowych z profili zamkniętych znajdują szerokie zastosowanie zarówno w posesjach prywatnych jak i w obiektach użyteczności publicznej, skwerach i parkach czy też terenach rekreacyjnych. Dla zwiększenia bezpieczeństwa płoty z profili zamkniętych można zakończyć ostrymi listkami. Do ogrodzeń tych idealnie pasują bramy przesuwane, które umożliwiają łatwe parkowanie samochodu w pobliżu bramy.

Ogrodzenia metalowe - podsumowanie

Obecnie coraz większą popularność zdobywają nowoczesne ogrodzenia metalowe, których przęsła ogrodzeniowe wypełnione są ustawionymi poziomo profilami. Cienkie profile zastąpiono tu profilami o dużej powierzchni frontowej. Ich minimalistyczny styl doskonale koresponduje ze stylem nowoczesnej posesji. Wariantem tego rodzaju ogrodzeń są ogrodzenia żaluzyjne, gdzie belki zachodzą na siebie. Do ogrodzeń horyzontalnych stosuje się bramy przesuwne o podobnej stylistyce.

Nowoczesne ogrodzenia z profili stalowych na dobre spopularyzowały się jako typowe ogrodzenia wokół obiektów użyteczności publicznej czy posesji prywatnych. Zawdzięczają to trwałości, solidności oraz łatwej metodzie montażu przy użyciu gotowych paneli lub przęseł ogrodzeniowych. Sprawdź także ten artykuł o ogrodzeniach panelowych.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 80,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii ogrodzenia