Jak dobrać najlepszy rodzaj ogrodzeń metalowych, aby zachować pełną prywatność

Nowoczesne ogrodzenia zarówno obiektów firmowych, jak i posesji prywatnych, buduje się z gotowych elementów, jakimi są panele czy też przęsła ogrodzeniowe. Rozwiązaniem najtańszym i najbardziej popularnym są ogrodzenia panelowe o dużym stopniu widoczności. Spośród ogrodzeń metalowych typowe ogrodzenia panelowe i palisadowe czy też odpowiednie do nich bramy przesuwne i przęsłowe nie zasłaniają widoczności posesji. Szczególnie dobrą widoczność dają ogrodzenia panelowe zbudowane z cienkich prętów stalowych oraz panele ogrodzeniowe z profili zamkniętych w stylu klasycznym. Nie zapewniają one jednak prywatności posesji za ogrodzeniem. Jeśli chcemy, aby teren za ogrodzeniem był niewidoczny dla przechodniów, musimy rozważyć inne rozwiązania.

Co zrobić, jeśli pragniemy zachować większą prywatność naszego ogrodu lub też terenu firmy? Rozwiązaniem zmniejszającym widoczność są nowoczesne panele ogrodzeniowe horyzontalne, gdzie szerokość profili dochodzi do 7 mm zaś przerwy między profilami są bardzo wąskie. Producenci ogrodzeń oferują również płot panelowy horyzontalny o poszerzonych profilach. Przykładem jest horyzontalny płot panelowy Supreme firmy Metpol o profilach szerokości 12 i 15 cm. Mimo że szpary w takich płotów panelowych są dość wąskie, można przez nie zajrzeć.

Znacznie większą prywatność zapewniają nowoczesne ogrodzenia żaluzjowe, które utrudniają obejrzenie terenu za ogrodzeniem, a jednocześnie pozwalają na przepływ powietrza. Panele żaluzjowe mają profile ustawione pod kątem, które uniemożliwia widoczność a jednocześnie przepuszcza powietrze i zapobiega nagrzewaniu się posesji. Ogrodzenie żaluzjowe może składać się z profili pionowych lub poziomych. Ogrodzenie żaluzjowe nie pozwala zajrzeć do wewnątrz, natomiast zapewnia doskonałą widoczność od wewnątrz posesji. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o ogrodzeniach.

Ogrodzenie żaluzjowe, czyli żaluzjowe panele ogrodzeniowe, ich cena oraz nowoczesne ogrodzenia żaluzjowe
Ogrodzenie żaluzjowe - opis, zastosowanie, ceny, opinie, porady

Nowoczesne ogrodzenia żaluzjowe nie tylko chronią prywatność posesji, lecz także zwiększają estetykę budynku. Cena ogrodzeń żaluzjowych liczona jest za 1 m2 przęsła, zaś przęsła ogrodzeniowe mają przeciętnie długość 2 m. Cena jednego metra przęsła waha się w granicach 260 do 290 zł. Wyższa jest cena ogrodzeń żaluzjowych w modnych kolorach naturalnych imitujących drewno. Metr kwadratowy przęsła w kolorze natura kosztuje około 306 zł. Bramy przesuwne pasujące do paneli żaluzjowych zakupimy w cenie od 3800 do 6500 zł w zależności od wielkości.

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze bramy wjazdowe

Szukasz nowoczesnej bramy wjazdowej, która nie kosztuje mnóstwa pieniędzy? Dobrze trafiłeś! Sprawdź najczęściej wybierane bramy przez naszych czytelników.

Brama segmentowa czy brama żaluzjowa

W przypadku bramy garażowej rozwiązanie żaluzjowe ma za zadanie oszczędność miejsca. Przy ciasnej zabudowie nierzadko nie ma miejsca na skrzydłową, gdyż samochód musi stać na tyle daleko, aby można było bramę otworzyć. Rozwiązaniem jest brama segmentowa, która pozwala na bezpieczne manewrowanie bramą nawet jeśli pojazd stoi w pobliżu. Brama segmentowa pozwala ponadto na wysoką termoizolacyjność. Innym rozwiązaniem jest brama żaluzjowa, czyli rolowana, która zwija się w kasecie podobnie jak rolety. Brama żaluzjowa może być zamontowana wewnątrz i na zewnątrz garażu i nie zajmuje ona miejsca w czasie otwierania. A może zainteresuje cię także ten artykuł z wzorami na ogrodzenia metalowe?

Panele żaluzjowe - najciekawsze modele

Wśród ogrodzeń metalowych żaluzjowych na uwagę zasługują przęsła ogrodzeniowe żaluzjowe posesyjne Louver firmy Metpol. Panele ogrodzeniowe żaluzjowe Louver mają zerowy współczynnik ażurowości i zostały zaprojektowane z myślą o klientach ceniących sobie prywatność. Konstrukcja spawana, z brakiem widocznych połączeń i nitów sprawia, że ogrodzenie żaluzjowe Louver należy do bardzo estetycznych i zdobiących posesję. Seria Louver obejmuje również bramy przesuwne i dwuskrzydłowe.

Nowoczesne ogrodzenia żaluzjowe stanowią dobrą alternatywę dla ogrodzeń pełnych w rodzaju muru. Nie tylko zajmują mniej miejsca, lecz również zapewniają odpowiedni przepływ powietrza. Sprawdź także ten artykuł o ogrodzeniach panelowych.

Powiązane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii ogrodzenia