Panele ogrodowe – zalety

Zaletą paneli ogrodowych jest przede wszystkim dużą wytrzymałość. Jeśli zależy nam na sztywnym i stabilnym ogrodzeniu, wtedy powinniśmy postawić na panele płotowe w wersji ocynkowanej. W tym przypadku nie będziemy musieli martwić się również o ich regularną konserwację, która ma na celu zabezpieczenie ogrodzenia przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych.

Atutem tego typu ogrodzenia jest też bardzo prosty montaż i duża różnorodność. Producenci paneli ogrodzeniowych zaskakują różną kolorystyką i rozmiarami, dzięki czemu możliwe staje się stworzenie ogrodzenia zgodnie z własnymi oczekiwaniami. Ciekawym rozwiązaniem może okazać się wykorzystanie dwukolorowej aranżacji, w której słupki będą miały ciemniejszy odcień. Taki płot z pewnością poprawi estetykę otoczenia.

Z czego robione są panele płotowe i jak się je stosuje?

Ogrodzenia panelowe są wykonywane z różnych tworzyw, w tym plastiku, drewna i stali. Największą popularnością cieszą się jednak panele ozdobne, które produkuje się z grubszego materiału, końce każdego pręta są natomiast uformowane według naszych oczekiwań. Tego typu ogrodzenie wygląda bardzo estetycznie. Na dodatek jest trwałe i bezpieczne, jak pozostałe rodzaje płotów z paneli.

Panele ogrodzeniowe znajdują swoje zastosowanie w każdym miejscu, w którym koniecznością staje się wykonanie trwałego ogrodzenia w atrakcyjnej cenie. Tego typu rozwiązanie sprawdzą się więc na prywatnych posesjach, obiektach przemysłowych czy też obiektach sportowych. Coraz częściej jest też wykorzystywane do ogrodzenia parku, supermarketu, a nawet budynków użyteczności publicznej.

Drewniany panel ogrodowy to świetne rozwiązanie na ogrodzenie posesji wokół domu. Dobrze się komponuje z meblami ogrodowymi.
Panele ogrodowe - dobry sposób na ogrodzenie posesji?

Ile kosztują panele ogrodowe?

Panele ogrodzeniowe drewniane możemy kupić w znanych marketach budowlanych za jedyne 70 zł, a wpływ na cenę ma ich producent. Pomimo atrakcyjnej ceny, warto pamiętać o tym, że niskiej jakości drewno sprawi, że zakupione panele ogrodowe będą bardziej podatne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Za dobrej jakości panele płotowe drewniane o wymiarach 180x180 cm zapłacimy 150 zł. Produkty o całkowitym wypełnieniu mogą nas kosztować nawet 300-400 zł. Najdroższe będą natomiast panele wykonane z grubych desek, które zapewnią nam wysoką odporność na uszkodzenia i obciążenia statyczne.

Jeśli zdecydujemy się na zakup paneli z prefabrykowanych elementów betonowych, wtedy będziemy musieli zapłacić od 20 do 45 zł za płytę o rozmiarach 50x200 cm. Do całkowitych kosztów należy dodać słupki montażowe. Aby wykonać jeden panel ogrodzeniowy o wysokości 150 cm będziemy potrzebowali trzech płyt montażowych i dwóch słupków, co przekłada się na cenę 146 zł za jeden panel ogrodzeniowy. W tym przypadku nie zaleca się podejmowania samodzielnego montażu. Koszt tego typu usługi może wynieść 15-25 zł/mb.

ikona podziel się Przekaż dalej