Płoty metalowe - rodzaje

Nowoczesne ogrodzenia metalowe dzielimy na trzy główne grupy, których kluczowym wyróżnikiem, są wykorzystane różnorodne elementy. Pod tym względem wyróżniamy:

  • Płoty metalowe wykonane z profili zamkniętych – ich zaletą jest niższa waga w porównaniu do ogrodzeń kutych. Profile mogą być bez problemu łączone z pełną stalą. Dzięki temu stwarzają one wrażenie tradycyjnych kutych ogrodzeń.
  • Panele ogrodzeniowe – wyjątkowo lekki typ ogrodzenia metalowego. Mimo to są one bardzo wytrzymałe. Również zaletą ogrodzeń modułowych jest możliwość zamówienia indywidualnego wzoru oraz rozmiarów. Wycinanie wzorów odbywa się przy pomocy lasera. Dzięki temu, na naszej posesji możemy zamontować oryginalne i nowoczesne ogrodzenia metalowe.
  • Płoty metalowe wykonane z kątowników – kątowniki metalowe wyróżniają się niską wagą, przez co nie stwarzają żadnych problemów w czasie transportu. Nie wymagają skomplikowanych akcesoriów podczas montażu. Ze względu na wymienione zalety, a także estetykę na wysokim poziomie, stanowią poważną konkurencję dla ogrodzeń modułowych.
  • Płoty metalowe kute – tradycyjne rozwiązanie, które skrywa w sobie artystyczną obróbkę metalu. Wszystkie ogrodzenia metalowe wykonywane są na indywidualne zamówienie. Dlatego płoty kute najczęściej wkomponowują się w tradycyjne budownictwo. Ciekawym rozwiązaniem, które stanowi pewien kompromis pomiędzy ciężkimi ogrodzeniami kutymi a lekkimi profilami stalowymi, jest łączenie elementów kutych z konstrukcjami wykonanymi ze stali.

Decydując się na konkretny typ ogrodzenia metalowego, od razu zostajemy ukierunkowani do miejsc, w których możemy złożyć na nie zamówienie. Szeroki wybór ogrodzeń modułowych znajdziemy niemalże w każdym markecie budowlanym. Natomiast produkcją ogrodzeń kutych zajmują się nieliczne firmy, często z wieloletnią tradycją. Można powiedzieć, że panele ogrodzeniowe zaczynają skutecznie wypierać kute elementy.

Popularne panele ogrodzeniowe - sprawdź promocje!

Płot kuty i inne płoty metalowe, w tym nowoczesne ogrodzenia metalowe i ogrodzenia z profili stalowych
Płoty metalowe – rodzaje, ceny, opinie, najciekawsze wzory

Najpopularniejsze wzory na ogrodzenia metalowe

Poszukując ciekawych wzorów ogrodzeń modułowych lub innego typu, warto przyjrzeć się najpopularniejszym propozycjom. Najczęściej są one klasyczne, dzięki czemu świetnie dopasowują się zarówno do nowoczesnego, jak i również tradycyjnego typu budownictwa. Dodatkowo cechuje je pewna ponadczasowość. Jest to ważne, jeżeli myślimy o ogrodzeniu metalowym jako inwestycji na długie lata.

Jednym ze wzorów, które cieszą się w ostatnim czasie bardzo dużym uznaniem, jest poziome lub pionowe ułożenie metalowych profili. Takie panele ogrodzeniowe zazwyczaj występują w kolorze antracytowym, przez co wyróżniają się minimalizmem. Tego typu wzory na ogrodzenia metalowe zawierają w sobie różnorodną szerokość profili, dzięki czemu nasza posesja może być mniej lub bardziej zakamuflowana.

Kolejne, bardzo często wybierane wzory na ogrodzenia metalowe, zawierają w sobie profile w formie łuku. Natomiast pionowo usadowione sztachetki, często są wykończone ozdobnym grotem. Tego typu przęsło ogrodzeniowe świetnie współgra z podmurówką wykonaną z naturalnej cegły.

Jeżeli poszukujemy niebanalnego ogrodzenia metalowego, warto sięgnąć po nowoczesne wzornictwo. Ich wyróżnikiem często są perforowane wstawki, które nie tylko świetnie osłaniają posesję, ale jednocześnie stają się niebanalnym wyróżnikiem na tle tradycyjnych ogrodzeń metalowych. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także ten artykuł z wzorami ogrodzeń metalowych.

Nowoczesne ogrodzenia metalowe – ceny i opinie

Niezależnie od tego, czy wybierzemy ogrodzenia z profili stalowych, panele ogrodzeniowe, czy kute przęsła, warto oszacować koszt planowanej inwestycji. Tym bardziej że konkretne wzory na ogrodzenia metalowe oraz sposób ich wykonania, mocno różnicuje ich ostateczną cenę. Oczywiście ceny pojedynczych paneli lub przęseł ogrodzeniowych nie dadzą nam konkretnej kwoty do zapłaty. Nie możemy zapominać, że do postawienia metalowego ogrodzenia potrzebny jest jeszcze szereg różnych akcesoriów.

Popularne modele ogrodzeń modułowych i płotów metalowych innego typu - ceny

Nazwa produktu

Cena

Ogrodzenia Wiśniowski Classic, segment 2500x1200

Ceny od 361,62 zł – bardzo dobre opinie

Ogrodzenia Wiśniowski Vario, segment 2500x900

Ceny od 489,54 zł – bardzo dobre opinie

Ogrodzenia Wiśniowski Style, segment 2500x900

501,84 zł – bardzo dobre opinie

Ogrodzenia Wiśniowski Premium, segment 2500x900

904,05 zł

Tanie przęsło ogrodzeniowe Amida 1,2x2 m, ocynk antracyt

568,00 zł

Tanie przęsło ogrodzeniowe Polagros Imperial 0,9x2 m, ocynk antracyt

448,00 zł

Tanie przęsło ogrodzeniowe Polbram Steel Group Tebe 2x1,8 m, ocynk antracyt

698,00 zł

Tanie i nowoczesne ogrodzenia metalowe Vera153x250 cm Wiśniowski

79,95 zł

Nowoczesne ogrodzenia metalowe 2D Strong 143x250 cm, antracytowy

189,00 zł

Ogrodzenia z profili stalowych Polbram Steel Group Lara 200x145 cm

598,00 zł

Ogrodzenia z profili stalowych Polbram Steel Group Brava 200x150 cm

498,00 zł

Ogrodzenia z profili stalowych Portland 200x160 cm

298,00 zł

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 98,8% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii ogrodzenia