Siatka ogrodowa na płot – zalety

Do atrakcyjnej ceny siatki ogrodzeniowej możemy dodać takie cechy jak wytrzymałość, stabilność oraz różnorodność. Siatka ogrodowa dostępna jest w wielu rozmiarach, wysokościach i kolorach, dzięki czemu możemy ją dostosować do naszych potrzeb i stylistyki otoczenia. Jest też bardzo wygodnym rozwiązaniem, gdyż w prosty sposób możemy ją zamontować na naszej posesji.

Do montażu siatki ogrodzeniowej niezbędne będą: słupki, drut naciągający, przelotek, naciągacz do drutu, cement i pręty napinające. Tego typu siatka ogrodowa doskonale sprawdzi się również na terenach nierównych.

Siatka druciana – rodzaje

Jednym z rodzajów siatki ogrodzeniowej jest siatka leśna, która jest bardzo funkcjonalna i uniwersalna. Najczęściej stosuje się ją w celu ogrodzenia terenów leśnych przed dzikimi zwierzętami lub autostrad. Tego typu siatka ogrodowa jest łatwa w montażu. Jej niska cena nie idzie w parze z trwałością, którą wyróżnia się siatka ogrodzeniowa pleciona lub ocynkowana. Siatka ogrodzeniowa leśna dostępna jest w wielu rozmiarach. Wysokość, gęstość lub średnica drutu uzależniona jest od jej przeznaczenia. 

Siatka ogrodowa, która jest powlekana tworzywem sztucznym, nie ulega tak szybko korozji jak siatka leśna. Siatka pleciona jest też odporna na uszkodzenia mechaniczne. Niewątpliwą zaletą tego produktu jest to, że występuje w różnych wariantach kolorystycznych. Dzięki temu idealnie pasować będzie do każdego otoczenia. Warto jednak mieć na uwadze, że siatka pleciona, która jest stale narażona na działanie czynników atmosferycznych, może stracić swoją pierwotną wytrzymałość. W miarę upływu czasu może też dojść do utraty koloru i powstania ubytków.

Siatka druciana o charakterystycznej metalicznej powłoce to siatka ogrodowa ocynkowana. Zamiast warstwy tworzywa sztucznego, podczas procesu produkcji wykorzystywana jest cienka warstwa cynku, która przylega do powierzchni stali. Dzięki temu siatka ogrodzeniowa ocynkowana charakteryzuje się wysoką odpornością na szkodliwe warunki atmosferyczne i korozję elementów metalowych. Tego typu siatka ogrodowa dostępna jest w różnych wysokościach i grubościach drutu. O ile siatka ogrodzeniowa pleciona występuje w rozmaitych odcieniach, o tyle siatka druciana ocynkowana dostępna jest jedynie w kolorze szarym.

Cena siatki ogrodzeniowej na płot

Niezależnie od tego, czy wybierzemy siatkę ogrodową leśną, plecioną lub ocynkowaną, musimy się liczyć z tym, że metr bieżący będzie nas kosztować od 7 do 10 zł. Tak więc, jeśli potrzebne nam będzie 100 metrów siatki na ogrodzenie posesji, wtedy nasza inwestycja nie będzie większa niż 1000 zł.

Cena siatki ogrodowej jest bardzo niska w porównaniu do innych materiałów potrzebnych do budowy ogrodzeń. Atrakcyjna cena zdecydowanie idzie w parze z trwałością siatki, co oznacza, że wybierając siatkę ogrodzeniową, nasze pieniądze nie pójdą na marne. Sprawdź także koszt wykonania ogrodzenia z siatki.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 97,1% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii ogrodzenia