Siatki z drutu nierdzewnego – rodzaje

Do najpopularniejszych typów siatek zaliczają się:

- Siatki plecione – określane są również jako siatki tkane lub przeplatane. Najczęściej wykorzystywane są jako ogrodzenia tymczasowe do wyznaczenia terenu inwestycji. Oprócz tego siatki plecione z nierdzewki spotkamy w przemyśle, ogrodnictwie, rolnictwie, leśnictwie, a także do budowy koszów, kontenerów, balustrad oraz różnego rodzaju sit i metalowych filtrów.

- Siatki cięto ciągnione – druciane siatki tego typu produkowane są na zasadzie rozcinania oraz rozciągania blachy w tych samych miejscach. Wykorzystuje się je przede wszystkim w aranżacji wnętrz, jako wykończenie mebli lub podwieszanych sufitów. Swoje zastosowanie odnajdują także na fasadach w celu utrzymania naturalnej wentylacji. Siatki cięto ciągnione ze względu na swój trójwymiarowy charakter pełnią rolę designerskiego materiału chętnie wykorzystywanego przez architektów. Siatka nierdzewna wyróżnia się rozmaitym układem oczek, wśród których najczęściej spotkamy oczka kwadratowe, sześciokątne, rombowe, czy też w postaci fali. A może zainteresuje cię także ten artykuł o siatce ogrodowej?

- Siatki zgrzewane – siatka nierdzewna zgrzewana oporowo zapewnia stabilną i wyjątkowo wytrzymałą konstrukcję. Zastosowanie siatki zgrzewanej jest wszechstronne i nie kończy się wyłącznie w obszarach budownictwa. Siatka stalowa tego typu najczęściej wykorzystywana jest w ogrodzeniach, bramach wjazdowych, do wypełnienia koszy, jako zabezpieczenia przed ptactwem i szkodnikami, a także wiele innych elementów w różnorodnym przemyśle.

- Siatki filtracyjne – określane są również jako siatki tkane, zaliczają się do szerokiej grupy siatek plecionych z nierdzewki. Wykorzystuje się je jako elementy maszyn, których zadaniem jest filtrowanie oraz przesiewanie różnego rodzaju surowców. Siatki filtracyjne wyróżniają się grubością drutu już od 0,10 mm do ok. 1,25 mm. Jednocześnie gwarantując dokładność filtracji już od 10 absol./nom. mikrometrów.

Siatki nierdzewne - zastosowanie

Jak widać siatka stalowa może przybierać zróżnicowaną formę, a przez to spełniać całkowicie odmienną rolę. Ciężko jest stwierdzić, który typ siatki z drutu nierdzewnego jest najlepszy, ponieważ przeznaczenie każdego z nich ukierunkowane jest przez sposób produkcji, grubość drutu, a także wielkość oczek. Siatki filtracyjne oraz siatki cięto ciągnione posiadają specyficzną konstrukcję, dlatego odnajdują się w wyznaczonej niszy. Najczęściej konkurują ze sobą druciane siatki plecione oraz zgrzewane, ponieważ obydwa typy sprawdzają się w roli ogrodzenia.

Siatka nierdzewna, na przykład siatka stalowa i siatki plecione oraz cena siatki z drutu nierdzewnego
Siatki nierdzewne – rodzaje, ceny, opinie, polecani producenci
Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze przęsła ogrodzeniowe

Szukasz nowoczesnych przęseł ogrodzeniowych, które nie kosztuje mnóstwa pieniędzy? Dobrze trafiłeś! Sprawdź najczęściej wybierane przęsła przez naszych czytelników.

Zakup siatki zgrzewanej w porównaniu do plecionej będzie bardziej ekonomiczne, ze względu na mniejszą ilość potrzebnych akcesoriów. Jednak z drugiej strony siatki plecione są bardziej elastyczne, dzięki czemu sprawdzają się jako ogrodzenie nawet w trudnych warunkach terenowych. Sprawdź także ten artykuł o montażu siatki ogrodzeniowej.

Siatka nierdzewna – przykładowe ceny

Poniżej przedstawiamy przykładowy cennik różnego rodzaju siatek nierdzewnych.

Siatka nierdzewna - ceny

Nazwa produktu

Cena

Cena siatki zgrzewanej Inox 1000x2000 50x50/3 mm

249,00 zł

Druciane siatki Inox 25x2, szer. 107 cm

110,00 zł

Siatka stalowa Inox 1000x2000 50x50/4 mm

399,00 zł

Siatki tkane 10 m, drobna

Cena od 329,00 zł

Siatka techniczna drobna 1000x1x0,2 mm

70,00 zł

Siatka techniczna drobna tkana, oczko 3x3 mm, 2,7x2,7 mm

29,00 zł

Siatka techniczna sito tkane, oczko 4x4 m/ 0,65 mm

17,00 zł/0,5 m2

Siatka miedziana filtr 0,5 mm, oczko 3,2x3,2

119,00 zł

Siatka tkana miedziana 10x10x0,8 mm

40,00 zł

Siatka miedziana sito filtr, gr 1,6 mm oczko 0,5x0,5

167,00 zł

Ceny siatek są mocno zróżnicowane. Na ich ostateczny koszt ma wpływ nie tylko typ siatki, ale również grubość wykorzystanego drutu, wielkość oczek, jak i również dokładne wymiary siatki. Im grubszy drut, a także gęściej rozmieszczone oczka, cena produktu będzie wzrastać. Szukając dokładnej wyceny siatek z drutu nierdzewnego, należy sprawdzać jednostkę sprzedaży, którą posługują się producenci i dystrybutorzy, aby wyliczyć koszt 1 metra kwadratowego produktu. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o siatce ogrodzeniowej.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 88,6% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii ogrodzenia