Siatki stalowe – zastosowanie

Siatki stalowe wykonane są najczęściej ze stali nierdzewnej, ocynku, mosiądzu lub też miedzi. Dzięki temu każda z nich cechuje się doskonałą trwałością, a także odpornością na czynniki mechaniczne i atmosferyczne. Ich ogólne zastosowanie znajdziemy w budownictwie, szeroko pojętnym przemyśle, a nawet rolnictwie. Jednak niektóre z nich, ze względu na swój specyficzny splot, posiadają dość nietypowe przeznaczenie. Za chwilę dowiemy się, jakie są najpopularniejsze typy siatek stalowych, a także jakim wyróżniają się one przeznaczeniem. Sprawdź także ten artykuł o montażu siatki ogrodzeniowej.

Rodzaje siatek stalowych:

  • Siatka zgrzewana – w tym przypadku najczęściej mamy do czynienia z siatkami stalowymi w kolorze czarnym lub też w powłokach (ocynkowana lub malowana farbami). Wykorzystuje się je jako stalowe siatki ogrodzeniowe, wypełnienie koszów, pojemników, przegród czy też wypełnień znajdujących się w halach magazynowych. Jeżeli siatka zgrzewana posiada drobne oczka, przeznaczona jest ona do przesiewania lub filtrowania materiałów o różnorodnej frakcji.
  • Siatki plecione – siatka druciana w tym systemie najczęściej wykorzystywana jest jako ogrodzenie budowlane. Ze względu na swoją wysoką elastyczność, świetnie sprawdza się także na terenach o nierównych powierzchniach. Oprócz tego siatki nierdzewne plecione możemy spotkać również w ogrodnictwie, rolnictwie lub leśnictwie. Drobne oczka w przypadku stalowych siatek plecionych sprawdzą się także w roli sit i filtrów oraz elementów wchodzących w skład systemów wentylacyjnych. A może zainteresuje cię także ten artykuł o siatce ogrodowej
  • Siatka techniczna – często określana jest również jako siatka tkana lub przeplatana. Tak naprawdę są to siatki plecione, które posiadają wyjątkowo drobne oczka pozwalające na przesiewanie lub filtrowanie różnorodnych materiałów. W zależności od rodzaju wykorzystanego drutu oraz dokładnego przeznaczenia sita, wielkość oczek w siatkach technicznych waha się już od 0,04 do ok. 12 mm.
  • Siatka cięto-ciągniona – zastosowanie siatek cięto-ciągnionych raczej jest dość specyficzne, ponieważ sprawdza się ona najbardziej w nowoczesnej architekturze, jako element dekoracyjny wnętrz, mebli, a nawet elewacji. Taka siatka stalowa to wybór wart rozważenia.
Siatki stalowe, na przykład siatka zgrzewana czy siatki nierdzewne i siatki plecione oraz ich koszt i montaż
Siatki stalowe – zastosowanie, ceny, opinie, porady zakupowe
Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze bramy wjazdowe

Szukasz nowoczesnej bramy wjazdowej, która nie kosztuje mnóstwa pieniędzy? Dobrze trafiłeś! Sprawdź najczęściej wybierane bramy przez naszych czytelników.

Przykładowe ceny siatek stalowych

Poniżej przedstawiamy przykładowe ceny siatek stalowych.

Siatka stalowa - ceny

Nazwa produktu

Cena

Siatka zgrzewana 1000x2000, 25x25/3 mm

109,90 zł

Siatki nierdzewne zgrzewane 1000x2000, 50x50/3 mm

66,00 zł

Siatki nierdzewne zgrzewane 1000x2000, 40x40/3 mm

73,00 zł

Siatki stalowe heksagonalne

125,00 zł

Siatka druciana ocynkowana 60x60, wys. 1,70 m

110,00 zł

Stalowe siatki ogrodzeniowe, panel 1230x2500 mm

58,74 zł

Siatki plecione 1,5x25 m, siatka ocynkowana Acelor Mittal

68,50 zł/opak.

Stalowe siatki ogrodzeniowe zgrzewane 1,5x10 m

78,99 zł/opak.

Siatka druciana ocynkowana gr. 2,8 mm, wys. 2 m

14,74 zł

Stalowe siatki ogrodzeniowe 1,5x10 m

116,00 zł

Siatka techniczna nierdzewna 1000x1x0,2 mm

70,00 zł

Siatka techniczna ocynk, 0,5x0,3 mm

Od 15,00 zł

Blachy perforowane

108,00 zł

Blachy perforowane 1000x2000 oc 1 mm, koła

164,00 zł

Blachy perforowane ocynk Lv do suszarni

125,00 zł

W powyższym cenniku oprócz siatek drucianych znalazły się także blachy o równomiernej perforacji. To są elementy, które wykorzystuje się w szeroko rozumianym budownictwie – zaczynając od technicznych konstrukcji, a kończąc na designerskich obróbkach, a nawet wypełnieniach nowoczesnych mebli. Są one jednak dużo droższe w porównaniu do tradycyjnych siatek plecionych, a nawet zgrzewanych. Powyższe zestawienie pokazuje nam, jak ważne są elementy stalowe w budownictwie mieszkalnym, nie mówiąc już o specyficznych branżach przemysłowych. Im bardziej specjalistyczne zastosowanie siatki stalowej, tym możemy spodziewać się ich precyzyjniejszego wykonania z jak najcieńszego drutu. Siatka stalowa, na przykład siatki zgrzewana to wybór wart rozważenia. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o siatce ogrodzeniowej.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 88,8% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii ogrodzenia