Wzory ogrodzeń metalowych - gdzie szukać?

Ogrodzenia metalowe możemy zamówić u kowala artysty, a także zakupić w marketach budowlanych. Dobrymi opiniami cieszą się ogrodzenia metalowe w OBI oraz ogrodzenia metalowe w Castoramie. Zamówienie płotów metalowych w prywatnym zakładzie kowalskim umożliwia dopasowanie wzoru takiego ogrodzenia do własnych potrzeb. Wiele zakładów prowadzi swoje strony internetowe, na których możemy się zapoznać z ich ofertą oraz poznać ceny poszczególnych wzorów. W marketach budowlanych dostępne są całe serie, komplety ogrodzeń, które zawierają przęsła stalowe, furtki oraz bramy, na przykład bramy przesuwne. Możemy wybierać pomiędzy tradycyjnymi i nowoczesnymi ogrodzeniami z metalu.

Tradycyjne wzory na ogrodzenia metalowe

Wzory metalowych ogrodzeń - pomysły, inspiracje

Metalowe ogrodzenia kute to idealne rozwiązanie dla tradycyjnych przestrzeni przydomowych. Taki płot z przęseł metalowych znakomicie będzie się prezentował wokół domu utrzymanego w tradycyjnym stylu. Tradycyjne ogrodzenia kute sprawdzą się na małych działkach, poprzez swoją ażurowość dodając im wizualnie przestrzeni. Na dużych działkach z kolei sprawią, że dom będzie wyglądał jak monumentalna rezydencja. W każdym przypadku płot z przęseł metalowych nada działce i domowi elegancji. Dzięki temu nasz dom może wyglądać jak staropolski dworek, a nasz ogród będzie nawiązywał do angielskiej lub francuskiej sztuki ogrodowej. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o ogrodzeniach.

Wzory na ogrodzenia metalowe w stylu tradycyjnym charakteryzują się bogactwem form i zdobień. Takie ogrodzenia metalowe mogą przybierać najrozmaitsze kształty, a im więcej zdobień, tym więcej zapłacimy za takie ogrodzenie. W niemal każdym tradycyjnym płocie metalowym spotkamy się w dużymi prześwitami pomiędzy pionowymi sztachetami. Przęsła, furtki oraz bramy ogrodzeń metalowych w stylu klasycznym mają niemal zawsze łukowe zwieńczenie. Takie tradycyjne płoty metalowe są bardzo często zakończone grotami na sztachetach. To nie tylko zabieg artystyczny, ale przede wszystkim podnoszący bezpieczeństwo i utrudniający wtargnięcie złodziejowi lub wandalowi.

Jako że tradycyjne ogrodzenia metalowe mogą być bogato zdobione, bardzo często spotkamy się z powykręcanymi w różne fantazyjne kształty formami geometrycznymi. Innymi zdobieniami, z jakimi możemy się spotkać w przypadku takich płotów są motywy roślinne oraz zwierzęce. Liście, kwiaty, gałęzie również mogą mieć fantazyjnie powykręcane kształty. Wśród motywów zwierzęcych popularne są zwłaszcza lwie głowy. To zdobienie możemy spotkać przede wszystkim na bramach oraz furtkach. Możemy także spotkać z innymi fantazyjnymi zdobieniami, takimi jak na przykład chmury czy gwiazdy. Wszystko zależy od naszej wyobraźni, zawartości portfela oraz umiejętności kowala. A może zainteresuje cię także ten artykuł z opisem tanich ogrodzeń domu?

Tradycyjne ogrodzenia metalowe - cennik

Poniżej przedstawiamy przykładowe ceny ogrodzeń metalowych w ciekawymi tradycyjnymi wzorami:

 • Przęsło Greta Lux 3 to koszt 369 zł
 • Furtka Greta Lux 3 prawa lub lewa to cena 389 zł
 • Brama Greta Lux 3 to koszt 1 299 zł, automat kosztuje 2 299 zł
 • Brama Greta Lux 3 przesuwna prawa lub lewa to koszt 2 799 zł, automatycznato wydatek 3 899 zł
 • Przęsło Polargos Portland 200 x 130 cm to koszt 248 zł, 200 x 160 cm to cena 298 zł
 • Furtka Polargos Portland 100 x 160 cm prawa lub lewa to koszt 358 zł
 • Brama przesuwna Polbram Steel Group Rodos 2 400 x 150 cm prawa lub lewa to cena 1698 zł
 • Brama przesuwna Polbram Steel Group Laura 400 x 150 cm prawa lub lewa to wydatek 1998 zł
 • Brama przesuwna z automatem Polbram Steel Group Laura 400 x 150 cm prawa lub lewa kosztuje 3548 zł
Ciekawe ogrodzenie metalowe oraz polecane wzory na ogrodzenia metalowe, czyli wzory ogrodzeń metalowych
Wzory na ogrodzenia metalowe - najciekawsze pomysły, ceny, opinie

Nowoczesne wzory na ogrodzenia metalowe

Wzory na nowoczesne ogrodzenia metalowe - pomysły, inspiracje

Co prawda, ogrodzenia metalowe (na przykład ogrodzenia metalowe w Castoramie) są stworzone do ogrodów tradycyjnych, jednak spotkamy się także z nowoczesnymi ogrodzeniami z metalu. Tutaj również mamy wiele ciekawych wzorów, choć już nie tak bajecznych i fantazyjnych jak w przypadku ogrodzeń tradycyjnych. W przypadku metalowych ogrodzeń nowoczesnych dominują proste kształty geometryczne oraz minimalizm. W przypadku nowoczesnych wzorów na ogrodzenia metalowe możemy się często spotkać z takimi, które mają mniejsze prześwity niż metalowe płoty tradycyjne. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także ten artykuł o zastosowaniu ogrodzeń panelowych.

Do najczęściej spotykanych wzorów nowoczesnych ogrodzeń metalowych zaliczyć możemy proste, pionowe i poziome proste elementy metalowe. Mogą mieć one różne szerokości i odległości pomiędzy sobą. Szerokie sztachety położone blisko siebie sprawią, że takie przęsła stalowe będą dobrze chronić ogród przed wzrokiem sąsiadów i przechodniów. W nowoczesnych ogrodzeniach metalowych doskonale sprawdzają się zwłaszcza bramy przesuwne, które nadają przestrzeni przydomowej nowoczesnego charakteru i są bardzo praktyczne.

Wśród ogrodzeń metalowych w stylu nowoczesnym spotkamy także bardziej skomplikowane wzory. Ciekawie prezentują się nieregularne formy geometryczne korespondujące z prostymi kształtami, jak na przykład łuki, okręgi, elipsy z kwadratami, prostokątami czy trójkątami. Można się także spotkać z zupełnie „kosmicznymi” kształtami takich ogrodzeń.

Nowoczesne ogrodzenia metalowe - cennik

Przykładowe ceny ogrodzeń metalowych z ciekawymi nowoczesnymi wzorami przedstawiają się w następujący sposób:

 • Przęsło ogrodzeniowe Genua 200 cm x 125 cm to koszt 399 zł
 • Furtka ogrodzeniowa Genua 93,6 cm x 145 cm to wydatek 439 zł
 • Brama ogrodzeniowa dwuskrzydłowa Genua 397,2 cm x 145 cm to cena 1 499 zł
 • Przęsło Polargos Brema 250 x 117,5 cm to koszt 158 zł, 200 x 117,5 cm kosztuje 128 zł
 • Furtka Polargos Brema 90 x 150 cm prawa lub lewa to koszt 188 zł
 • Brama przesuwna Polargos Brema 400 x 144 cm prawa lub lewa kosztuje 1798 zł
 • Brama dwuskrzydłowa Polargos Brema 400 x 150 cm to koszt 598 zł

Ogrodzenia metalowe należą do najbardziej prestiżowych, luksusowych, a jednocześnie praktycznych, funkcjonalnych i bezpiecznych ogrodzeń. Jeżeli decydujemy się na ogrodzenie kute dookoła naszego domu mamy do wyboru mnóstwo ciekawych wzorów. Możemy zdecydować się na metalowe ogrodzenia w stylu tradycyjnym, bogato zdobione oraz na nowoczesne wzory, proste w formie. Płoty metalowe możemy zarówno zakupić według gotowego projektu, jak i na nasze specjalne zamówienie, kiedy to możemy mieć wpływ na wzór takiego ogrodzenia. Mamy mnóstwo możliwości, a ograniczeniami są nasza wyobraźnia, umiejętności kowala oraz zasobność naszego portfela, gdyż ogrodzenia metalowe to kosztowny wydatek. Ogrodzenie metalowe to ogrodzenia nowoczesne, dlatego warto je wziąć pod uwagę przy projektowaniu. Sprawdź także ten artykuł z aktualnym cennikiem ogrodzeń.

ikona podziel się Przekaż dalej