Projekty kostki brukowej odpowiednie dla dużych posesji

1. Projekt kostki przed domem w stylu angielskim

Angielski styl doskonale współgra z nawierzchnią wykonaną z naturalnych materiałów w stonowanych kolorach. Kostka przed domem ma wyglądać naturalnie i urokliwie. Dlatego wykorzystano małą kostkę granitową w beżowym odcieniu o postarzanej fakturze. Wykorzystano tu dwa wzory kostki brukowej. Wjazd na posesję zaprojektowano we wzór prosty rzędowy, który następnie przechodzi we wzór łukowy, omijając i zamykając koliście umieszczony na środku klomb. Jednolita kolorystyka i brak zbędnych ozdobników i kontrastów sprawia, że aranżacja podwórka jest spójna z domem. Zamiast kostki granitowej w tym projekcie można zastosować także kostkę betonową o postarzanej powierzchni.

2. Projekt kostki przed rezydencją w ogrodzie

W tym projekcie również postawiono na stonowaną kolorystykę i elegancję. Zastosowano dwa kolory kostki: beżową i szarą układaną naprzemiennie. Dzięki temu uzyskano efekt przenikających się różnych odcieni. Małe kostki granitowe w kształcie trapezu ułożone są we wzór łukowy. Tworzą stykające się i łączące z sobą koliste wzory. Nie są one w kontrastowych kolorach, dlatego wyglądają niezwykle elegancko, a równocześnie naturalnie. Kolorystyka nawierzchni doskonale współgra z dachem i stolarką budynku. Takie projekty kostki brukowej dobrze komponują się z zielenią ogrodu.

3. Reprezentacyjny podjazd

To propozycja dla wszystkich, którzy chcą, by ich kostka przed domem przyciągała uwagę i była bardzo reprezentacyjna. Projekty podjazdów wykorzystujące takie wzory układania kostki brukowej odpowiednie są do budownictwa nowoczesnego. Wymaga także szerokiego i okazałego podwórka. Kostka przed domem jest w kontrastowych kolorach beżowym i grafitowym. Kolor beżowy może być zastąpiony szarym. Na beżowym tle ułożono wzory grafitowych okręgów w różnych rozmiarach. Zastosowano tu małą kostkę kwadratową i trapezową. Tego rodzaju projekty podjazdów sprawdzą się w przypadku dużych, awangardowych domów. W przeciwnym razie koliste wzory zdominują aranżacje podwórek. Kolorystyka powinna powielać barwy pozostałych elementów architektury.

Kostka brukowa ułożona koliście, a także projekty kostki brukowej i polecane projekty podwórek
Jak zaaranżować podwórko, czyli polecane projekty kostki brukowej, porady i wzory jak układać

Projekty podwórek dla domów nowoczesnych

4. Dom w stylu nowoczesnym

Nowoczesne domy charakteryzują się minimalizmem, dlatego projekty podjazdów muszą się z nimi komponować stylistycznie. W tym projekcie wykorzystano tradycyjną szarość kostki granitowej. Doskonale współgra z bielą i grafitem domu o prostej bryle. Prostokątna kostka ułożona jest w klasyczny wzór rzędowy. Ożywia ją kontrastowy biały pasek biegnący wzdłuż ścieżki prowadzącej do domu. Oddziela on ścieżkę od wjazdu do garażu. Chociaż jest to prosty projekt, to sprawia, że aranżacja podwórka jest spójna i elegancka. Nawierzchnia podkreśla urodę domu i jej nie przytłacza.

Podjazd do garażu przed domem z kostki, a także projekty kostki brukowej i polecane projekty podwórek
Jakie projekty kostki brukowej warto wybrać, czyli inspiracje, porady i wzory

5. Odważnie i nowocześnie

Dla osób ceniących nowoczesność i kolor, tego rodzaju projekty podwórek będą doskonałym rozwiązaniem. Faliste linie nawierzchni złagodzą surowość nowoczesnego minimalistycznego budynku. Zastosowanie kostki w kolorze grafitu, z dodatkiem szarości i beżu doda każdej aranżacji designerskiego akcentu. Na granatowym tle z prostokątnej kostki pojawiają się łukowate fale w kolorze beżowym i szarym. Akcenty kolorystyczne wykonane są z kostki trapezowej. Dzięki temu możliwe jest projektowanie fal i łuków.

Kostka brukowa na podwórku, a także projekty kostki brukowej i polecane projekty podwórek
Modne wzory i projekty kostki brukowej krok po kroku, czyli projekty podwórek i porady

Galeria zdjęć tego rodzaju projektów zachwyca wykończeniem schodów i innych elementów architektury. To połączenie elegancji i nowoczesności z pewnością zrobi duże wrażenie. Jeśli szukasz więcej porad i informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o kostce brukowej.

Pozostałe godne uwagi projekty podwórek z galerii

6. Projekt z krętym podjazdem

Galeria nowoczesnego budownictwa przedstawia domy, w których królują szarości, biele i wszystkie odcienie drewna. Dlatego projekty podjazdów z kostki granitowej muszą współgrać z tymi barwami. Do tej kolorystyki wpisują się wzory kostki brukowej szarej i beżowej. W tym projekcie wykorzystano prostokątną, szarą kostkę. Ułożono ją we wzór prosty rzędowy. Ponieważ podjazd jest kręty, obrzeża wykonano z beżowej kostki trapezowej. Całości dopełnia szara palisada, pas białych kamieni i beżowa kostka na obrzeżu, położone wzdłuż całego podjazdu. Aranżacja jest spójna i pięknie komponuje się z zielenią trawnika przed domem.

Ścieżka do domu z kostki brukowej, a także projekty kostki brukowej i polecane projekty podwórek
Polecane projekty kostki brukowej i projekty podwórek oraz podjazdów, a także wzory i porady

7. Projekt kostki brukowej dla domku w ogrodzie

Aranżacja podwórka przed domem z ogródkiem od strony ulicy nie musi być nudna. Projekty podjazdów i chodników mogą być kolorowe i ciekawe. Tak jest w tym projekcie, który wykorzystuje kostkę w różnych kolorach i grubościach. Ciepłe odcienie żółtego, niebieskiego, pomarańczowego, czerwonego i brązowego koloru ułożone są naprzemiennie. Tuż przy obrzeżu po obu stronach biegnie kolorowy pas o szerokości 1 kostki prostokątnej. Za nim zaprojektowano pas o szerokości dwóch kostek prostokątnych w kolorze żółtym. Reszta nawierzchni jest kolorowa. Żółte pasy po bokach delikatnie kontrastują z całością. Takie kolorowe aranżacje świetnie współgrają z roślinami w ogrodzie.

Kostka brukowa przed dużym domem,, a także projekty kostki brukowej i polecane projekty podwórek
Jak zaaranżować podwórko, czyli polecane projekty kostki brukowej, porady i wzory jak układać

8. Słoneczne podwórko

Tego rodzaju projekty kostki brukowej to idealna propozycja na nasłonecznione podwórka. Duża prostokątna kostka o różnych rozmiarach układana jest w jodełkę. Nierówne wymiary kostki granitowej dają doskonałe efekty wizualne. Projektowanie zespala bruk z trawnikiem, poprzez zastosowanie wielu łukowych wzorów przy obrzeżach. Kostka ma niejednolity kolor. Róż przenika się z beżem, dzięki czemu kolor nawierzchni jest głównym elementem aranżacji. Dodaje jej sznytu i efektowności. Ta kolorystyka idealnie sprawdzi się w rezydencji z basenem czy przy plaży. Zamiast granitu można wykorzystać w tym projekcie betonową kostkę o mieniącej się nawierzchni.

Wzór ułożenia kostki brukowej, a także projekty kostki brukowej i polecane projekty podwórek
Ciekawe projekty kostki brukowej krok po kroku, czyli projekty podwórek i porady aranżacyjne

Przedstawione projekty kostki brukowej są bardzo różnorodne, lecz wszystkie cechują się elegancją, stylem i są dopełnieniem stylu całej posesji. To niezwykle istotne, by kostka przed domem odpowiadała kolorystyce i stylistyce budynku oraz ogrodu i tworzyła z nimi spójne aranżacje. Projektowanie bruku musi uwzględniać indywidualne preferencje i warunki terenowe.

ikona podziel się Przekaż dalej