Kilka słów o popularnym sklepie OBI

OBI to sklep, który znany jest praktycznie każdemu. Znajdziemy tam szeroki wybór różnego rodzaju materiałów budowlanych i nie tylko. Jednak warto dowiedzieć się czegoś więcej na temat tej firmy i zobaczyć, jak wyglądały jej początki. Zobaczmy więc, kiedy OBI rozpoczęło swoją działalność.

OBI jest międzynarodowym koncernem znanym obecnie w wielu krajach. Cieszy się on już 40-letnią tradycją, co jest naprawdę wielkim wyczynem, jak na tę branżę. W samej Europie OBI dysponuje już ponad 600 marketami, a w Polsce jest tych marketów aż 59 i rozmieszczone są one w 49 miastach. Ciekawostką jest to, że pierwszy market OBI powstał w Tychach już w roku 1998.

Warto też wiedzieć, że OBI jest jednym z liderów na rynku artykułów budowlanych. Stało się to z pewnością dlatego, że koncern ten oferuje nam szeroką ofertę artykułów, wśród których znajdują się artykuły wykorzystywane do budownictwa, przy sprawach remontowych, urządzaniu domu, a także przy urządzaniu ogrodów. W sklepach znajdziemy wiele inspiracji na temat urządzania domów, ogrodów, a także całej budowy. Dodatkowo możemy liczyć tam na profesjonalną pomoc fachowców. A może zainteresuje cię także ten artykuł o tarasach kompozytowych.

Deski kompozytowe w OBI

Deski tarasowe w OBI, tak jak i deski tarasowe w Castoramie, dostępne są w wielu typach, dlatego też warto zastanowić się nad tym, jakie panele tarasowe będą dla nas najlepsze. Jeśli sami nie znamy się na tym, jak powinna wyglądać podłoga tarasowa oraz która deska tarasowa będzie idealnym wyborem dla nas, warto skontaktować się z fachowcem, np. z doradcą klienta w OBI. On z pewnością powie nam, jakie są różnice między konkretnymi deskami ryflowanymi i który materiał wybrać.

Deska ryflowana dostępna jest w różnych typach. Oczywiście pierwszym podziałem desek jest podział ze względu na rodzaj materiału. W OBI możemy zakupić panele tarasowe kompozytowe na bazie PCV, panel tarasowy modrzewiowy, a także deski na podłogi drewniane. Podobne deski tarasowe w Castoramie dostępne są również w tych rodzajach.

Deski kompozytowe w obi, w tym deska tarasowa i panele tarasowe oraz ich rodzaje i zastosowanie, a także ceny
Deski kompozytowe w OBI - przegląd oferty, ceny, opinie, porady

Ważne jest również to, że deska ryflowana może mieć różną długość, grubość oraz szerokość. Jeśli chodzi o długość desek, standardowymi deskami ryflowanymi są deski o długości 200-250 cm. Oczywiście, jeśli potrzebujemy krótsze deski, możemy je sobie bez problemu dociąć. Grubość desek wynosi od 1 do 3 cm, a ich szerokość 9-15 cm. Dostępne są one w kolorach naturalnego drewna lub barwione na szaro czy brązowo. Najbardziej polecanymi producentami desek kompozytowych na podłogi tarasowe, zarówno te drewniane, jak i te na bazie PCV, są Windoor oraz DLH. Sprawdź także ten artykuł z kosztami tarasu drewnianego i kompozytowego.

Ceny za deski kompozytowe w OBI

Deska tarasowa w OBI, tak jak i deska tarasowa w Castoramie może być dostępna w różnej cenie. Koszty za pojedynczą deskę kompozytową w OBI wahają się w granicach 8,40 zł do 72 zł. Wszystko zależy od tego, z jakiego materiału wykonana jest deska, czy przeznaczona jest ona do podłóg drewnianych, czy też podłóg PCV. Dodatkowym elementem jest to, jaki wymiar ma deska kompozytowa, a także, czy jest ona ryflowana jednostronnie, czy obustronnie. Wszystko to składa się na cenę deski do podłóg drewnianych i PCV. Zobaczmy zatem, w jakiej cenie za m2 dostępne są deski kompozytowe w OBI.

Najtańszym rodzajem desek tarasowych w OBI są deski sosnowe. Za takie rozwiązanie w rozmiarze 2,5 × 145 × 240 cm zapłacimy 72 zł. Kolejne to deski tarasowe z modrzewia europejskiego, które kosztują 95 zł za taki sam wymiar desek. Następną możliwością jest zakup deski tarasowej ryflowanej w kolorze grafitowym firmy Windoor, której cena to 107 zł/m2. Z kolei deska tarasowa kompozytowa ryflowana w kolorze ciemnobrązowym o wymiarach 2,1 × 11 × 200 cm kosztuje 118 zł, tak samo, jak i deska tarasowa kompozytowa ryflowana antracyt o takich samych wymiarach.

Nieco droższe są deski tarasowe kompozytowe, dwustronnie ryflowane i szlifowane w kolorze jasnego brązu, a ich cena to 122 zł. Jeszcze droższym rozwiązaniem jest zastosowanie deski tarasowej z modrzewia syberyjskiego o wymiarach 2,4 × 14 × 400 cm, której koszt wynosi 124 zł. Popularne i bardzo wytrzymałe są deski WPC tarasowe ryflowane z dębu w kolorze brązowym od producenta Windoor, które dostępne są w wymiarach 2 × 14 × 220 cm, a ich cena to 130 zł tak jak i cena za ten sam wymiar desek tarasowych WPC ryflowanych w kolorze białym od tego producenta. Najdroższym rozwiązaniem są deski kompozytowe Prestige w rozmiarze 2 × 13,8 × 220 cm. Dostępne są one w kolorach orzech i mocca, a wtedy ich koszt to 224 zł, natomiast za deski jasnobrązowe i antracytowe zapłacimy już 230 zł. Jak widać, wybór desek kompozytowych jest ogromny i wystarczy tylko dobrać odpowiednią deskę do swoich potrzeb. Sprawdź także ten artykuł o deskach tarasowych w Castoramie.

ikona podziel się Przekaż dalej