Deski tarasowe w Castoramie - przegląd produktów

Tak jak już wcześniej wspomniano deski tarasowe w Castoramie podzielone są na dwie główne grupy: drewniane panele tarasowe oraz deski kompozytowe. Charakterystyka poszczególnych produktów w ofercie Castoramy:

- Drewniane panele tarasowe – są to drewniane deski, które zostały uprzednio zaimpregnowane ciśnieniowo. W ofercie Castoramy znajdują się zarówno deski ryflowane, jak i również gładkie panele tarasowe. Drewniane elementy przytwierdzane mogą być przy pomocy zwykłych śrub. Nie ma także najmniejszego problemu z tym, aby przed montażem przeprowadzić dowolną obróbkę desek. Podłoga tarasowa z drewna wykazuje się doskonałą trwałością, a także dzięki impregnacji – odpornością na czynniki atmosferyczne. Castorama udostępnia w sprzedaży przede wszystkim deski świerkowe, sosnowe, z modrzewia europejskiego oraz modrzewia syberyjskiego.

- Deski kompozytowe – w ofercie Castoramy, tak jak w przypadku desek drewnianych znajdują się przede wszystkim deski kompozytowe marki Blooma. Wykonane są one ze sztucznego tworzywa PCW, które zostało wymieszane z wiórami drzewnymi. Dzięki temu nie wymagają żadnych zabiegów zabezpieczających przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych, a w szczególności przed opadami deszczu. W sprzedaży dostępne są deski kompozytowe w popularnych odcieniach szarości, brązu oraz grafitu. Chociaż największym uznaniem cieszą się panele kompozytowe imitujące naturalne gatunki drewna. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o tarasach.

Deski tarasowe w Castoramie nie są jedynymi produktami dostępnymi w sprzedaży. Oprócz nich znajdują się elementy wykończeniowe taras, takie jak: kantówka tarasowa, listwa narożna czy też legar tarasowy. Dzięki nim możliwy jest montaż desek lub paneli kompozytowych. Decydując się na samodzielne mocowanie elementów, należy zapoznać się także z ofertą akcesoriów potrzebnych do tego celu. Wśród nich wymienia się między innymi zaślepki, specjalne zestawy do montażu, podkładki montażowe, czy też wsporniki tarasowe.

Podłoga tarasowa w ofercie Castoramy – przykładowe ceny i opinie

Poniżej przedstawiamy przykładowe ceny paneli tarasowych w Castoramie oraz innych popularnych marketach budowlanych.

Pies leżący na tarasie oraz deski tarasowe w Castoramie, opinie na ich temat, zastosowanie, trwałość, ceny
Deski tarasowe w Castoramie - przegląd oferty, ceny, opinie, porady
Panele tarasowe w sklepach - przykładowe ceny

Nazwa produktu

Cena

Podłoga tarasowa drewniana z modrzewia europejskiego Blooma, deska 2500x140x24 mm

Cena od 29,98 zł/szt. – bardzo dobre opinie

Legar tarasowy z modrzewia europejskiego 2400x45x70 mm

Cena od 32,98 zł/szt. – bardzo dobre opinie

Deski tarasowe w Castoramie, drewniane Blooma 2400x120x24 mm, świerk

Cena od 17,98 zł/szt. – bardzo dobre opinie

Podłoga tarasowa kompozytowa Blooma 2,1x14,5x300 cm szara

54,98 zł/szt.

Kantówka tarasowa Blooma 3x5x300 cm brązowa

36,98 zł/szt.

Deski kompozytowe w Obi ryflowane, ciemny brąz 200x11x2,1 cm

19,99 zł/szt.

Deski kompozytowe w Obi ryflowane, antracyt 21x11x2,1 cm

21,99 zł/szt.

Deski kompozytowe w Obi dwustronnie ryflowane szlifowane, jasno brązowe

37,49 zł/szt.

Deski kompozytowe w Obi ryflowane grafit, Windoor

37,49 zł/szt.

Kantówka tarasowa niestrugana

15,48 zł/szt.

Kantówka tarasowa 90x90x3000 mm ECO, zieleń

44,99 zł/szt.

Deski tarasowe z modrzewia europejskiego 240x14,5x25 mm

32,48 zł/szt.

Deski tarasowe ryflowane z modrzewia europejskiego 28x145x3000 mm

26,50 zł/szt.

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze impregnaty do drewna

Chcesz odświeżyć i zaimpregnować drewniane elementy tarasu? Zastanawiasz się jaki impregnat do drewna wybrać? Te produkty najczęściej kupowali nasi czytelnicy.

Mając na uwadze powyższe ceny oraz wymiary konkretnych desek tarasowych, z łatwością oszacujesz całkowity koszt podłogi. Castorama w sprzedaży nie posiada desek z egzotycznych gatunków drewna, dlatego droższą opcją okaże się taras kompozytowy. Mimo jego wysokiej ceny możemy spotkać się z licznymi zaletami takiego rozwiązania. Przede wszystkim nie musimy pamiętać o regularnym impregnowaniu desek. Dodatkowo taras z paneli kompozytowych nie musi być zadaszony, jak to jest zalecane w przypadku tarasu drewnianego. A może zainteresuje cię także ten artykuł o tarasach kompozytowych?

Obecnie wśród rekomendowanych produktów znajdują się deski tarasowe kompozytowe marki Blooma w kolorze szarym oraz chocolate. Nie jest to najtańszy produkt, jednak zapewnia on eleganckie i stonowane wykończenie tarasu. Dodatkowo deski kompozytowe świetnie sprawdzają się jako podesty w ogrodzie, które mogą być swego rodzaju naturalnym przedłużeniem przestrzeni wypoczynkowej na tarasie. Należy pamiętać o tym, aby oprócz desek tarasowych dokupić specjalne akcesoria. W przypadku wiodących produktów jest to zestaw montażowy Blooma, w którym znajduje się 200 sztuk elementów wyprodukowanych ze stali nierdzewnej.

Oprócz tego, że są one odporne na warunki atmosferyczne, to producent zapewnił również ich estetyczny wygląd. Dzięki temu wykończenie podłogi tarasowej nie jest w żaden sposób zaburzone widocznymi klipsami. Decydując się na drewniany taras, do akcesoriów potrzebnych do montażu zaliczają się śruby. Ich odpowiedni montaż również zapewni elegancki wygląd podłogi, a także stabilne mocowanie drewnianych desek. Sprawdź także ten artykuł z cennikiem tarasów drewnianych i desek tarasowych.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 91,3% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii wykończenie i aranżacja tarasu