Zalety osłon na taras

Zastanawiasz się nadal czy w ogóle osłona Twojego tarasu to dobry pomysł? Dobrze jest w takim razie sprawdzić, jakie zadanie spełniają osłony tarasowe, a co za tym idzie, jakie korzyści będą wiązać się z postawieniem takich elementów. Oczywiście możesz też już chcieć się dowiedzieć, jak osłonić taras, jednak zapoznając się z konkretnym przeznaczeniem poszczególnych elementów, będzie Ci łatwiej podjąć właściwą decyzję.

Jakie korzyści wypływają z montażu osłon na taras?

Doskonała ochrona od wiatru - osłona na taras to doskonały pomysł, aby chronić taras od wiatru. Dzięki takiej osłonie nie tylko zapobiegniemy przed zwiewaniem wszystkiego ze stołu, ale jednocześnie taras nie będzie aż tak bardzo mocno zakurzony. Warto w takiej sytuacji osłonić taras od strony zawietrznej.

Idealna bariera przed słońcem - jeżeli nie lubimy ostrych promieni słońca lub chcemy przed nimi chronić swoje dzieci bądź zwierzęta, to z pewnością doskonałym rozwiązaniem będzie osłona chroniąca przed słońcem. W tym przypadku doskonale sprawdzą się zarówno osłony ażurowe, jak i również półprzezroczyste. Ponieważ to właśnie one będą dawać przyjemny półcień, który w czasie upałów okaże się zbawienny.

Ochrona prywatności przed sąsiadami- osłona na taras to nie tylko doskonała koncepcja na ochronę przed rozmaitymi warunkami atmosferycznymi. Coraz częściej nowe domy projektowane są w zabudowie bliźniaczej. Tym bardziej z tego powodu chcemy się osłonić przed sąsiadami. W związku z tym osłona na taras to będzie doskonały pomysł, by zadbać o intymność swojego miejsca do wypoczynku.

Ochrona przed deszczem - to, na co nie mamy wpływu to pogoda. Ale mamy bardzo duży wpływ, w jaki sposób przygotujemy się na rozmaite warunki atmosferyczne. Jeżeli będziemy poszukiwać rozwiązań, jak osłonić taras, na pewno znajdziemy wiele rozwiązań, by ochronić się przed zacinającym deszczem. Wtedy również nasze meble będą bardziej bezpieczne przed przemoknięciem.

Możliwość wykorzystania jako wspornika pod roślinność - różnego rodzaju ażurowe osłony, drewniane kratki i pergole można z powodzeniem wykorzystać również jako wspornik na pnące okazy roślin. Dzięki temu w sezonie wiosenno-letnim, nasz taras będzie nie tylko ukwiecony, ale jednocześnie zyska zieloną ściankę.

Większe bezpieczeństwo - osłona na tarasie w naturalny sposób zwiększa bezpieczeństwo zarówno nasze, jak i również przechowywanych rzeczy takich jak rowery lub sprzęt sportowy. Często właściciele domowych kotów decydują się na osłony z siatki, które będą chroniły zwierzęta przed ucieczką. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły z cennikami budowy i wykończenia tarasu.

Jak osłonić taras - 5 sprawdzonych sposobów

Zastanawiając się nad tym, jak osłonić taras od wiatru czy też przed słońcem, dobrze jest wybrać rozwiązanie, które przede wszystkim należy dopasować do swoich oczekiwań. Prawdopodobnie, jeżeli będziemy mieszkać w zabudowie bliźniaczej, to będzie nam zależeć przede wszystkim na bardzo dobrej osłonie przed sąsiadami. Natomiast mając taras na terenie swojego ogrodu, możemy liczyć na więcej prywatności, przez co będziemy się osłaniać przede wszystkim przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Do najlepszych osłon na taras zaliczyć można:

  • Zwijane markizy - ostatnio bardzo dużą popularnością cieszą się zwijane markizy. Jest to doskonały pomysł, jeżeli ktoś się zastanawia czym osłonić taras przed słońcem. Do wyboru mamy markizy pionowe oraz boczne. Należy pamiętać, że w celu jej zastosowania wymagają zamontowania specjalnej ramki. Sam materiał najczęściej wykonany jest z nieprzezroczystego poliestru, dlatego doskonale sprawdzi się on w przypadku ochrony prywatności przed sąsiadami.
  • Drewniane panele - jeżeli zastanawiamy się czym i jak osłonić taras od wiatru, a także przed sąsiadami, drewniane panele sprawdzą się rewelacyjnie. Do wyboru mamy zarówno pełne, jak i również ażurowe panele.
  • Żagle - jeżeli nie mamy typowego zadaszenia nad tarasem i nie wiemy, czym możemy ochronić się przed promieniami słonecznymi, to niewątpliwie sprawdzą się materiałowe żagle. Jego zaletą jest również odporność na wodę, a także łatwe mocowanie.
  • Żaluzje drewniane ruchome - to jest kolejne rozwiązanie, które pozwoli Ci na osłonięcie się od promieni słonecznych. Zaletą żaluzji drewnianych jest to, iż w każdej chwili rzeczywiście można je przysłonić lub odchylić.
  • Osłona z technorattanu - jedna z najprostszych form osłony na taras, która sprawdzi się również na balkonie. Osłony z technorattanu są odporne na działanie promieni słonecznych, jak i również na skoki temperatur. Technorattan jest doskonałym pomysłem na to, jeżeli zastanawiamy się, czym zabudować boki tarasu.

Wiedząc już czym i jak osłonić taras przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, pozostaje nam się zdecydować na konkretne rozwiązanie. Oczywiście wcześniej musimy się upewnić, czy jest ono w ogóle możliwe do zamontowania w przypadku naszego tarasu. Warto także skorzystać również z innych porad, które dotyczą chociażby tego, jakie kwiaty do wysokich donic na taras okażą się najlepsze.

ikona podziel się Przekaż dalej