Deska betonowa – opinie i ceny

Dlaczego warto postawić na płyty tarasowe z betonu?

Większość ludzi decyduje się na drewniane tarasy. Nic w tym dziwnego. Drewno jest uniwersalnym materiałem wykończeniowym, który pasuje do większości aranżacji. Drewniane tarasy doskonale prezentują się w każdej przestrzeni, a chodzenie po nich jest bardzo przyjemne. Niestety, drewno wymaga również pielęgnacji, ze względu na swoje parametry. Będzie więc trzeba je konserwować, aby zawsze estetycznie się prezentowało i miało zachowane swoje charakterystyczne parametry. Trzeba drewno zabezpieczać – olejować, impregnować, itd. Aby uniknąć kłopotów z renowacją drewna, warto będzie rozważyć opcję alternatywną. Mianowicie, betonowe deski tarasowe.

Deski betonowe to idealna imitacja drewna. To materiał, któremu pod żadnym pozorem nie zaszkodzi deszcz czy śnieg, ani inne warunki atmosferyczne. Aby utrzymać tego rodzaju podłoże, nie będziesz musiał przeprowadzać kosztownych zabiegów renowacyjnych czy konserwacyjnych. Kiedy już raz wyłożysz płyty na taras, beton posłuży przez wiele kolejnych lat. Możesz nawet je zamieścić w wilgotnym podłożu – nie ma problemu. To bardzo praktyczne rozwiązanie do ogrodu.

Drewnopodobna deska tarasowa z betonu – rodzaje i cennik

Ludzie coraz częściej decydują się na takie rozwiązanie – nie tylko przez parametry wytrzymałościowe desek betonowych, ale i estetyczne wykończenie ogrodu czy domu dzięki nim. Płytki drewnopodobne tak samo, jak deski betonowe, dzięki swoim właściwościom mogą znaleźć się w dosłownie dowolnym miejscu – raczej nie ma takiego, w którym deska betonowa mogłaby się zniszczyć. Możesz nie tylko pokryć za pomocą tych desek taras, ale i zbudować np. patio przed domem. Obszerny wybór kolorów pomaga zaś dopasować deski do własnych upodobań. Do najchętniej kupowanych desek betonowych zaliczamy:

  • Płyty betonowe Bruk-Bet (seria Realit) – ok. 19 zł / szt.
  • Płyty tarasowe drewnopodobne Kavero (Bruk-Bet) – ok. 20 zł / szt.
  • Drewno betonowe DECHA (Allegro) – ok. 40 zł / szt.
  • Płyta tarasowa DESKA (Allegro) – ok. 25 zł / szt.
  • Drewno betonowe Altus – ok. 10 zł / szt.
  • Płyta betonowa Tom-Tech – ok. 11 zł / szt.
  • Płyta tarasowa (imitacja deski z Leroy Merlin) – ok. 20 zł / szt.
  • Płyta chodnikowa retro (Knap) – ok. 20 zł / szt.
Duży taras przed domem, a także betonowe deski tarasowe, rodzaje i cena
Jakie betonowe deski tarasowe warto wybrać, czyli porady zakupowe, rodzaje i cena
Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze impregnaty do drewna

Chcesz odświeżyć i zaimpregnować drewniane elementy tarasu? Zastanawiasz się jaki impregnat do drewna wybrać? Te produkty najczęściej kupowali nasi czytelnicy.

Oczywiście, ceny powyżej wymienionych propozycji będą się od siebie różnić – w zależności od tego, jaki wymiar płyty drewnopodobnej wybierzesz. Opinie o tych produktach są bardzo pozytywne. Każdy jeden pozwala na utworzenie idealnej aranżacji ogrodowej, patio czy tarasu przed domem. Większość z tych płyt betonowych można również zakupić w zróżnicowanych kolorach. Co najważniejsze, ich montaż jest błyskawiczny i przyjemny. A może zainteresuje cię także ten artykuł na temat tarasów drewnianych krok po kroku?

Imitacja drewna w formie betonu. Deski betonowe na taras

Deska betonowa jako uniwersalne rozwiązanie

Jak już wspominaliśmy, płyta czy deska betonowa jest zarówno praktyczna, jak i trwała.  Nie musisz poświęcać czasu na jej impregnację. Oczywiście, możesz to robić – bo impregnacja zawsze dodaje powierzchni jeszcze bardziej estetycznego wyglądu i zabezpiecza ją (np. przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi). Po zaimpregnowaniu desek z betonu, będzie on na pewno bardziej odporny na grzyby czy też pleśń. Beton będzie mniej nasiąkał, więc stanie się prostszy do utrzymania w czystości.

Do niewątpliwych zalet desek betonowych należy fakt, że możesz je układać bezpośrednio na gruncie. Beton jest bardzo ciężki i gruby – a więc stworzy dobrą powierzchnię do ułożenia na nim np. zestawu mebli ogrodowych bądź rodzinnego grilla. Powinieneś jednak wcześniej odpowiednio wyrównać, zaizolować, a także utwardzić podłoże pod płyty. Układając betonowy taras, należy zachować również ok. 5-15 mm odstępów, a po impregnacji wypełnić spoiny piaskiem. Możesz jednak wykorzystać w tym celu również inną zaprawę, jednak koniecznie na bazie żywic i piasku. Na wcześniej przygotowanej wylewce doskonale wyglądać będzie wentylowany taras – czyli płyty betonowe na specjalnych wspornikach. Wówczas pod podłogą można np. poprowadzić instalację elektryczną.

Betonowe deski tarasowe – najważniejsze zalety

Przede wszystkim, deska betonowa wygląda zupełnie, jak drewno. Można przy pomocy betonu stworzyć imitację niemal dowolnego drewna – odwzorowując jego usłojenie, sęki, zagłębienia czy oryginalny kolor. Z wyglądu, deska betonowa przypomina klepki pozyskane z drzewa. Jest tak bardzo podobna do drewna, że ciężko na pierwszy rzut oka dopatrzeć się między nimi jakichkolwiek różnic. Kolejną zaletą jest odporność betonu – nie pęka, w porównaniu do drewnianych desek. Poza tym, ma wysoką wytrzymałość, nie grożą mu różnice temperatur, nie straszne mu deszcze i śniegi albo butwienie – jak to jest w przypadku naturalnego drewna. Nie musisz więc troszczyć się o taki taras i pielęgnować go tak regularnie, jak powinno się to dziać w przypadku desek z drewna.

Betonowa deska to niemal nieskończone możliwości aranżacyjne. Możesz zastosować ją niemal w dowolnym miejscu, według własnych upodobań. Betonowe deski łatwo posprzątać, a przy tym dokuczać nie będą żadne drzazgi czy inne właściwości desek drewnianych. Rozlałeś coś na tarasie? Nie ma problemu! Wystarczy, że przetrzesz beton i już, gotowe. Deska betonowa nie pochłania wilgoci tak, jak drewno. Zatem, nie pogorszy jego stanu. Chcesz, by taras stylowo wyglądał i jednocześnie był wytrzymały na wszelkie czynniki atmosferyczne? Postaw na betonowe deski tarasowe! Szybko przekonasz się, że to najlepsze rozwiązanie.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 88,3% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii wykończenie i aranżacja tarasu