Co wpływa na ceny placów zabaw i siłowni plenerowych?

Uniwersalne wyposażenie placów zabaw

Planując plac zabaw warto wziąć pod uwagę wiek dzieci, które będą z niego korzystać. Jest to jeden z najważniejszych aspektów wyboru. Wybrany przez nas asortyment wpłynie także na ostateczną cenę całego przedsięwzięcia.

Dla przykładu, cennik placów zabaw dla jednego dziecka w wieku przedszkolnym z pewnością okaże się bardziej atrakcyjny niż cena za plac zabaw dla dzieci w różnej kategorii wiekowej. W drugim przypadku musimy zadbać o bardziej uniwersalny sprzęt, który sprosta oczekiwaniom większego grona młodych uczestników.

Wybierając urządzenia zabawkowe możemy postawić na rozwiązania uniwersalne. Dużą popularnością cieszą się chociażby stabilne domki połączone ze zjeżdżalnią czy huśtawką dla dzieci. Jest to dość uniwersalne rozwiązanie, dzięki któremu zaoszczędzimy przestrzeń na niewielkim, przydomowym placu zabaw.

Nasz plac zabaw dla dzieci może być także wyposażony w atrakcję typu drabinki czy małpi gaj. Producenci tworzą coraz to nowsze urządzenia zabawkowe. Ostateczny wybór zależy tylko od naszych indywidualnych potrzeb, zasobności portfela oraz projektu placu zabaw.

Własna siłownia plenerowa

Własny sprzęt do ćwiczeń jest ciekawym sposobem na poprawę kondycji i urozmaicenie wypoczynku. Publiczne siłownie plenerowe oferują szeroki wybór maszyn do ćwiczeń. Podobny sprzęt możemy zakupić i wykorzystać na własnej posesji.

Ceny urządzeń fitness będą uzależnione od parametrów technicznych, specyfiki oraz stawki producenta. Wybierając sprzęt do ćwiczeń czy urządzenia zabawkowe warto postawić na produkty o dobrej jakości wykonania.

Najlepszym rozwiązaniem okazuje się wyposażenie atestowane, spełniające wszystkie normy bezpieczeństwa. Atestowane wyposażenie placów zabaw i siłownie plenerowe mogą stać się elementem wyposażenia przydomowego ogrodu czy wspólnego placu przed blokiem. W dalszej części tekstu przybliżymy średni koszt kilku wybranych rozwiązań.

Wybór bezpiecznej nawierzchni

Ostateczne ceny placów zabaw będą uzależnione od wyboru odpowiedniej i bezpiecznej nawierzchni. Jest to jeden z kluczowych aspektów wpływających na sumaryczny koszt inwestycji. W większości przypadków, siłownia plenerowa i plac zabaw pozostają na nawierzchni z trawnika. Jest to najtańsze, uniwersalne rozwiązanie. Nawierzchnia z trawnika będzie bezpieczna przy współpracy ze sprzętami o wysokości około 1 metra.

Wyższe urządzenia zabawkowe powinny posiadać bardziej miękką nawierzchnię, która zamortyzuje ewentualny wypadek. Do wyboru mamy piasek bądź drobno frakcyjny żwir. Jest to dość popularna nawierzchnia, którą stosujemy pod domkami czy zjeżdżalniami.

Plac zabaw może także posiadać nawierzchnie syntetyczne. Atestowane podłoża gumowe zapewniają skuteczną amortyzację w razie upadku. Jednocześnie zwiększają ostateczne ceny placów zabaw. Ciekawą alternatywą okazuje się też popularna, sztuczna trawa.

Cennik placów zabaw

Wyposażenie placów zabaw dla najmłodszych

Plac zabaw dla najmłodszych dzieci będzie zawierał proste i bezpieczne konstrukcje, umożliwiające zabawy na świeżym powietrzu. Najprostszym rozwiązaniem okazuje się piaskownica. W ofertach sprzedaży znajdziemy sprzęt wykonany z tworzyw sztucznych oraz z naturalnego drewna. Piaskownica dla dzieci może też posiadać formę otwartą bądź zamykaną.

Atestowane, zamykane piaskownice z pokrywą zazwyczaj będą wydatkiem rzędu 100 – 400 zł. Jest to zabawka przeznaczona do użytku przez 1 – 3 dzieci. Piaskownice o większych wymiarach okażą się bardziej kosztowne.

Nasz plac zabaw może być też wzbogacony o domek zabawkowy. Niewielkie, atestowane domki z liczydłami są zazwyczaj wykonane z tworzywa sztucznego. Cena zakupu waha się od 400 do ponad 1 000 zł. W ofertach sprzedaży znajdziemy wiele interesujących modeli, dostępnych w bardzo szerokich przedziałach cenowych. Większe domki są już zazwyczaj wykonane z drewna. Koszt zakupu produktu dedykowanego zarówno dla młodszych, jak i starszych dzieci może dochodzić do kwoty 3 000 zł.

Interesujące wyposażenie placów zabaw dla najmłodszych to również huśtawki na sprężynie. Jest to bezpieczny typ produktów, umożliwiający bezpieczną zabawę podopiecznych. Średnia stawka pojedynczej, dobrej jakości huśtawki na sprężynie wynosi około 800 – 1 200 zł.

Na cennik placów zabaw złoży się również niewielka zjeżdżalnia wykonana z metalu bądź tworzywa sztucznego.  Ostateczny koszt tego rozwiązania będzie uzależniony od rozmiaru oraz specyfiki konstrukcji. Przyjmujemy, że dobrej jakości urządzenia zabawkowe mogą w tym wypadku kosztować około 400 – 1 000 zł.

Omawiany powyżej cennik placów zabaw dotyczy zabawek przeznaczonych do użytku prywatnego. Atestowane urządzenia zabawkowe na publiczny plac zabaw okażą się nieco droższe.

Cennik placów zabaw dla najmłodszych

Typ zabawki

Cena od

Cena do

Piaskownica plastikowa, zamykana

100 zł

400 zł

Niewielki domek zabawkowy

400 zł

1 000 zł

Huśtawka na sprężynie

800 zł

1 200 zł

Niewielka zjeżdżalnia

400 zł

1 000 zł

Wyposażenie placów zabaw dla dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym

Uniwersalny plac zabaw powinien zawierać urządzenia zabawkowe przeznaczone dla różnych grup wiekowych. Poniżej przedstawimy średni koszt popularnych sprzętów dla nieco większych dzieci.

Pierwszą, uniwersalną zabawką na plac zabaw jest huśtawka wahadłowa. Cena zakupu może tu wynosić od 600 zł w górę. Znacznie większym wydatkiem okaże się popularna huśtawka podwójna. Za dobrej jakości, podwójną huśtawkę wahadłową przyjdzie nam zapłacić ok. 2 000 – 4 000 zł.

Na ceny placów zabaw może złożyć się także duży domek. Tego typu sprzęt wykonany z pomalowanego, dobrego gatunkowo drewna okaże się wydatkiem ok. 1 000 – 3 000 zł. Im wyższa cena, tym więcej akcesoriów dodatkowych (np. zjeżdżalnia, ścianka wspinaczkowa, huśtawka).

Nasz plac zabaw może być też wzbogacony o huśtawkę ważkę. Jest to zabawka przeznaczona do użytku przez dwójkę dzieci. Średnia cena jej zakupu to około 1 500 – 2 500 zł. Dodatkowa karuzela tarczowa zwiększy ceny placów zabaw o kolejne 3 000 – 6 000 zł.

Ceny placów zabaw dla większych dzieci

Typ zabawki

Cena od

Cena do

Pojedyncza huśtawka wahadłowa

600 zł

1 500 zł

Podwójna huśtawka wahadłowa

2 000 zł

4 000 zł

Duży domek drewniany

1 000 zł

3 000 zł

Huśtawka ważka

1 500 zł

2 500 zł

Karuzela tarczowa

3 000 zł

6 000 zł

Ceny urządzeń fitness

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się przydomowe siłownie plenerowe. Pozostawiony w nich sprzęt jest zazwyczaj wykonany z wytrzymałego metalu. Ceny urządzeń fitness będą uzależnione od specyfiki konstrukcyjnej oraz stawki producenta. Poniżej omówimy stawki za urządzenia, które posiada niemal każda dobrze wyposażona siłownia plenerowa.

Pierwszy uniwersalny sprzęt to rower stacjonarny. Średni koszt zakupu urządzenia przeznaczonego do użytku zewnętrznego powinien zamknąć się w kwocie 2 000 – 3 500 zł. W podobnej cenie nabędziemy popularny twister stojąco siedzący. Ceny urządzeń fitness o bardziej skomplikowanej konstrukcji mogą być nieco wyższe.

Siłownia plenerowa może też posiadać urządzenia typu wioślarz. Ceny zakupu tego typu sprzętu powinny zamknąć się w kwocie 2 500 – 3 500 zł. Z kolei za zewnętrzny orbitrek zapłacimy około 2 300 – 4 000 zł.

Każda siłownia plenerowa posiada też uniwersalne drabinki do rozciągania i podciągania. Dobrej jakości, atestowany sprzęt nabędziemy około 1 300 – 2 000 zł. Dodatkowy motyl na siłownie plenerowe zwiększy budżet inwestycji o kolejne 2 000 – 3 500 zł.

Poglądowe ceny urządzeń fitness na siłownie plenerowe

Typ sprzętu

Cena od

Cena do

Rower stacjonarny

2 000 zł

3 500 zł

Twister stojąco siedzący

2 000 zł

3 300 zł

Wioślarz

2 500 zł

3 500 zł

Orbitrek

2 300 zł

4 000 zł

Drabinka

1 300 zł

2 000 zł

Motyl

2 000 zł

3 500 zł

Powyższe ceny za wyposażenie placów zabaw i siłownie plenerowe mają charakter poglądowy i dotyczą wyłącznie samych urządzeń. Dodatkowym wydatkiem często okazują się akcesoria niezbędne do prawidłowego montażu.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 90,9% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły