Jacuzzi ogrodowe – przegląd możliwości

Zewnętrzne jacuzzi ogrodowe jest coraz popularniejszą alternatywą dla basenów. Wszystko dzięki możliwości szybkiego nagrzania wody oraz komfortu użytkowania. Mini jacuzzi można używać zarówno wiosną, latem, jak i jesienią. Co więcej, niektóre modele umożliwiają nam użytkowanie całoroczne. Tymczasem użytkowanie typowych basenów ogrodowych jest w naszym klimacie ograniczone do kilku miesięcy w roku.

Ceny jacuzzi ogrodowego będą uzależnione od wybranego rozwiązania. Poszczególne modele różnią się od siebie wielkością, parametrami technicznymi, dodatkowym wyposażeniem i możliwościami konfiguracji. Najprostszym kryterium podziału obiektów na taras oraz do ogrodu jest specyfika budowy. W sprzedaży znajdziemy dmuchane jacuzzi ogrodowe oraz jacuzzi całoroczne.

Dmuchane jacuzzi ogrodowe – specyfika, główne zalety

Obecnie możemy odszukać coraz więcej uniwersalnych modeli dmuchanych, które świetnie sprawdzają się zarówno na taras, jak i do ogrodu. W sprzedaży znajdują się mini jacuzzi dla dwóch osób, a także większe jacuzzi zewnętrzne, przeznaczone do użytkowania przez większe grono miłośników masażu.

W produktach dmuchanych stosuje się dysze powietrzne oraz wodne. Liczba dysz w mniejszych modelach rozpoczyna się od 80, a w większych nawet do 150. Intuicyjny panel sterowania pozwala na dopasowanie hydromasażu do aktualnych preferencji. W produktach znajduje się także ogrzewacz wody wraz z czujnikiem. Sterowanie wykonuje się tak, by obsługa jacuzzi nie wymagała wychodzenia z wody.

Dmuchane jacuzzi zewnętrzne posiada przeznaczenie sezonowe. Możemy rozłożyć je na tarasie lub w dowolnie wybranej przestrzeni ogrodu. Dużą zaletą mini jacuzzi okazuje się mobilność, dająca szerokie możliwości. Nie bez znaczenia okazuje się także atrakcyjna cena zakupu. Dmuchana wanna jacuzzi do ogrodu jest ostatnio dostępna w coraz przystępniejszych przedziałach cenowych.

A może całoroczne jacuzzi ogrodowe?

Zewnętrzna wanna jacuzzi do ogrodu może mieć przeznaczenie całoroczne. Na ogół jest to produkt o nieco większych rozmiarach, dający największe możliwości dopasowania do potrzeb użytkowników. Typowa wanna jacuzzi do ogrodu może posiadać ponad sto dysz i niezliczone możliwości regulacji. Wybór dodatkowych elementów wyposażenia oraz przydatnych gadżetów zależy od oczekiwań i zasobności portfela inwestora.

Jacuzzi wykonane w drewnie, całoroczne jacuzzi ogrodowe czy sezonowe, wady i zalety posiadania jacuzzi w ogrodzie
Jakie są najpopularniejsze modele jacuzzi zewnętrznych, dmuchane jacuzzi zewnętrzne i dostępne modele

Wanna jacuzzi do ogrodu wprowadza wrażenie luksusu, a jednocześnie znacząco zwiększa funkcjonalność przestrzeni. W odróżnieniu od produktów dmuchanych wanna jacuzzi do ogrodu na ogół posiada przeznaczenie stacjonarne, umożliwiając całoroczne wykorzystanie. Bez wątpienia jest to duży atut w przestrzeniach zamykanych, które możemy wykorzystać także w sezonie zimowym.

Zewnętrzne, całoroczne jacuzzi ogrodowe wiąże się z wyższymi cenami inwestycji. Ceny jacuzzi ogrodowego na ogół rozpoczynają się od kwoty kilkunastu tysięcy. Górny koszt będzie uzależniony od specyfiki produktu, jego rozmiarów oraz opcji dodatkowych. Ze względu na większy stopień skomplikowania montażu, zaleca się, by został on przeprowadzony przez doświadczonego wykonawcę. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły z cennikami.

Ceny jacuzzi ogrodowego

Cena za ogrodowe spa jest mocno zróżnicowana. Najniższa cena za mini jacuzzi obejmuje niewielkie produkty dmuchane, które możemy wykorzystać na tarasie lub w ogrodzie. Cena najtańszych jacuzzi (np. marki Bestway) rozpoczyna się od kwoty około 1700 zł. Większe ogrodowe spa będzie już nieco droższe. Duży produkt dmuchany, przeznaczony do użytku przez 6 osób może być wydatkiem rzędu 8000 zł. Jest to cena bardzo dobrej jakości produktu, wyposażonego w wiele przydatnych funkcji i opcji dodatkowych. Co ciekawe, dmuchane jacuzzi ogrodowe może posiadać dodatkowe, składane zadaszenie. Taka opcja przydaje się na nasłonecznionych tarasach i w wyeksponowanych na promienie UV przestrzeniach ogrodu.

Całoroczna wanna jacuzzi do ogrodu może być nieco większym wydatkiem. Cena tańszych modeli rozpoczyna się od kwoty około 15000 zł. Za lepszej jakości ogrodowe spa często trzeba zapłacić drugie tyle. Duża, dobrze wyposażona wanna jacuzzi do ogrodu może niekiedy kosztować około 80000 zł. W tych cenach znajduje się ogrodowe spa dla bardziej wymagających użytkowników.

Ceny jacuzzi ogrodowego. Ile kosztuje ogrodowe spa i jacuzzi na taras? Aktualizacja cen: wrzesień 2021

Średnia cena od

Średnia cena do

Dmuchane jacuzzi ogrodowe

1 700 zł

8 000 zł

Wanna jacuzzi do ogrodu

15 000 zł

80 000 zł

Zaprezentowana powyżej cena ma charakter poglądowy. Koszty zakupu mini jacuzzi lub dużego jacuzzi całorocznego mogą się nieznacznie różnić. Koszt nabycia tego typu produktów będzie uzależniony od wybranego producenta, wielkości, opcji dodatkowych, a często także od pory roku.

ikona podziel się Przekaż dalej