Grzejniki aluminiowe - cechy charakterystyczne

Grzejniki aluminiowe to często używane formy grzejników do instalacji C.O. Przez wzgląd na to, że ich budowa jest żeberkowa, często możemy spotkać się również z takimi określeniami, jak grzejniki żeberkowe. Kaloryfery aluminiowe składają się z różnej ilości żeberek aluminiowych połączonych ze sobą.

Dzięki tak charakterystycznej budowie konstrukcyjnej możemy bez problemu w przypadku niektórych modeli rozbudować żeberkowe grzejniki. Cecha ta jest bardzo przydatna, ponieważ wtedy, gdy chcemy, możemy dołączyć do naszego grzejnika żeberkowego kolejne żeberko aluminiowe, a w razie potrzeby to żeberko aluminiowe odmontować.

Co się jeszcze tyczy żeberkowych grzejników, powinniśmy wiedzieć, że aluminium jest metalem, który w bardzo szybki sposób się nagrzewa i tak jest również w przypadku krakowskich i innych grzejników aluminiowych. Ta cecha wpływa także na szybsze ogrzewanie pomieszczeń, w których są grzejniki aluminiowe krakowskie i nie tylko.

Wielką zaletą takich rozwiązań do centralnego ogrzewania instalacji C.O. jest także to, że te żeberkowe grzejniki wykazują się wysoką odpornością na różnego rodzaju korozje. Co więcej, jeśli nie wybierzemy najtańszych rozwiązań, a zdecydujemy się na te, gdzie cena kaloryferów jest wyższa, mamy większą pewność, że grzejniki żeberkowe wykonane zostały z wyższej jakości materiału, a ponadto zyskujemy większą dowolność dobierania wzorów i kolorów do ogrzewań centralnych. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o grzejnikach.

Na co zwrócić uwagę, zanim kupimy kaloryfery aluminiowe

Ceny grzejników aluminiowych są bardzo zróżnicowane. Na rynku możemy zakupić takie modele, gdzie ceny kaloryferów będą niskie, ale są również bardzo drogie rozwiązania. Dlatego, zanim zdecydujemy się na to, czy chcemy zakupić grzejnik jak najtaniej, czy jak najdrożej, powinniśmy zastanowić się nad tym, jak prawidłowo wybrać żeberkowe grzejniki do instalacji C.O.

Pierwszym elementem jest przede wszystkim określenie swojego budżetu, który poinformuje nas o tym, na jakie grzejniki aluminiowe możemy się zdecydować. Kolejnym aspektem jest moc grzewcza. Moce grzewcze grzejników są bardzo różnorodne, dlatego, jeśli nie znamy się na tym i nie wiemy, jaka moc grzewcza będzie najlepsza do naszego gospodarstwa domowego, lepiej jest zapytać się fachowca, np. doradcy w sklepie budowlanym. Moc grzewcza może zaczynać się na poziomie 300-399 W, a kończyć na ponad 4000 W i to właśnie przez to, że wachlarz wyboru jest tak szeroki, powinniśmy dokładnie wiedzieć, czego chcemy. A może zainteresuje cię także ten artykuł o grzejnikach panelowych?

Wybrane grzejniki w dobrych cenach - sprawdź ofertę

Następny aspekt to dobór podłączenia. Jest on ważny zarówno wtedy, gdy kupujemy krakowskie grzejniki aluminiowe, jak i wszystkie inne. Wyróżnić możemy 3 rodzaje podłączeń kaloryferów, a mianowicie podłączenie boczne, dolne oraz boczne lub dolne. Rodzaj podłączenia zależy już od typu grzejnika i od tego, jak wygląda nasza instalacja C.O. dodatkowo musimy zwrócić także uwagę na rozstaw przyłączy, który podany jest w milimetrach. Rozstaw może wynosić od 50 mm do nawet 845 mm.

Kot na grzejniku i grzejniki aluminiowe czy też kaloryfery aluminiowe na ścianie oraz cena grzejników aluminiowych
Grzejniki aluminiowe - rodzaje, ceny, opinie, wiodący producenci

Ostatnim już elementem jest dobór odpowiedniego wzoru i koloru. Pamiętajmy, że kolor grzejnika powinien odpowiednio komponować się z wystrojem wnętrza. Standardowymi kolorami, które dostępne są w przypadku kaloryferów aluminiowych, są biel, czerń oraz szarość i to one najczęściej wybierane są do pomieszczeń mieszkalnych. Nie możemy zapomnieć także o tym, że dla większości osób to właśnie efekt wizualny jest najważniejszy i tym kierują się w pierwszej kolejności przy wyborze grzejników żeberkowych. Warto jednak zaznaczyć, że stanowczo ważniejsze jest to, jakie parametry mają grzejniki.

Ceny kaloryferów aluminiowych

Decydując się na zakup grzejników aluminiowych lub jakichkolwiek innych grzejników, istotny jest dla nas cennik producenta. Nie zapominajmy o tym, że każdy producent i każdy sklep związany z branżą budowlaną może mieć inny cennik, a cena grzejników aluminiowych tego samego typu może być różna. Dlatego też przed oficjalnym zakupem tego typu sprzętu, lepiej jest dokładnie przeanalizować oferty różnych sklepów stacjonarnych w okolicy, a dodatkowo także sklepów internetowych, które oferują wysyłkę swoich produktów. Tylko po dokładnym obeznaniu się w ofertach i cennikach, chociażby kilku sklepów, będziemy mogli wybrać dla siebie najdogodniejsze miejsce zakupu oraz typ i model grzejnika żeberkowego. Sprawdź także ten artykuł o grzejnikach dekoracyjnych.

Nie zapominajmy jednak o tym, że cena grzejników aluminiowych nie zależy tylko i wyłącznie od miejsca zakupu i producenta, ale także od innych czynników. Przede wszystkim na cenę kaloryferów aluminiowych wpływ ma to, jakiej wielkości jest kaloryfer i z ilu elementów on się składa. Wiadome jest to, że im większy i bardziej złożony grzejnik aluminiowy, tym jego cena będzie wyższa.

Dodatkowo też ceny w dużej mierze zależne są od mocy grzewczej, ponieważ jest to jeden z elementów, który ma wpływ na wycenę grzejników. I tak samo, jak w przypadku wielkości, tak samo jest i w przypadku mocy grzewczej, że im większa jest moc grzewcza, tym wyższa jest cena żeberkowych grzejników.

Przejdźmy zatem do tego, jakie są ceny za grzejniki aluminiowe. Otóż ceny grzejników aluminiowych są bardzo zróżnicowane i zależą od wielu czynników, ale zazwyczaj wahają się one w granicach 30-1000 zł. Przykładowo 1-elementowy grzejnik aluminiowy EQUATION to koszt 32 zł, 3-elementowy grzejnik kosztuje natomiast 95 zł, 5-elementowy kaloryfer to koszt około 155 zł, 8-elementowy dostępny jest w cenie około 235 zł, a 10-elementowy za około 260 zł. Popularnością cieszą się również takie grzejniki aluminiowe jak SOTTILE, FONDITAL, RADIATORI, LOTUS TERMA, a także GARDA FONDITAL. Najdroższym rozwiązaniem z wymienionych grzejników żeberkowych są z pewnością grzejniki GARDA FONDITAL, ponieważ ich cena waha się w granicach od około 850 zł do około 920 zł. A może zainteresuje cię także ten artykuł o instalowaniu grzejników?

ikona podziel się Przekaż dalej